Kezdőlap Turizmus Szálláshelyek - drágább szobák, kevesebb vendég
No menu items!

Szálláshelyek – drágább szobák, kevesebb vendég

Júliusban a kereskedelmi szálláshelyeken eltöltött vendégéjszakák száma 3,2 százalékkal maradt el a tavaly júliusitól. A szállodai szobák átlagára több mint 6 százalékkal nőtt – jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.

A külföldi vendégek száma 2,4, a vendégéjszakáké 5,4 százalékkal csökkent júliusban. A szálláshelyekre érkezett 687 ezer vendég 1,884 millió vendégéjszakát töltött el.

A belföldi vendégek és vendégéjszakák száma egyaránt 1,5 százalékkal volt kevesebb. A vendégszám 846 ezer, az eltöltött vendégéjszakáké 2,536 millió volt.

Szezonálisan és naptárhatással kiigazítva a külföldivendég-éjszakák száma 4,5 százalékkal csökkent, a belföldivendég-éjszakák száma 0,4 százalékkal nőtt.

A szállodák szobakihasználtsága 1,0 százalékponttal, 71,7 százalékosra csökkent.

A szállodai szobák átlagára júliusban 23 ezer 600 forint volt, 6,6 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban, az egy szobára jutó szállásdíj bevétel 5,0 százalékkal 16 ezer 900 forintra emelkedett, az összes bevétel 5,6 százalékkal emelkedett és 27 ezer 200 forintot ért el.

Az összes bruttó árbevétel folyó áron 4,7 százalékkal, 62,206 milliárd forintra, ezen belül a szállásdíjbevétel 4,5 százalékkal, 39,658 milliárd forintra emelkedett, a vendéglátásból származó bevételek 5,5 százalékkal 13,460 milliárd forintra nőttek.

Az általános csökkenés ellenére a francia vendégek 4,9 százalékkal, a svájciak 14,1 százalékkal, az oroszok 9,8 százalékkal több éjszakát töltöttek el a kereskedelmi szálláshelyeken, mint tavaly júliusban. A német vendégek által eltöltött vendégéjszakák száma 7,2 százalékkal visszaesett ugyan, így is az összes 15 százalékának megfelelő majdnem 290 ezer éjszakát töltöttek Magyarországon.

Az év első hét hónapjában a kereskedelmi szálláshelyek által regisztrált vendégéjszakák száma 0,5 százalékkal csökkent, összesen 17,449 millió volt. A külföldi vendégek 0,6 százalékkal kevesebb, 8,606 millió, a belföldi vendégek 0,4 százalékkal kevesebb, 8,844 millió vendégéjszakát töltöttek a kereskedelmi szálláshelyeken. A szállodák szobakihasználtsága 0,1 százalékponttal, 59,5 százalékra mérséklődött.

A szállodai szobák átlagára az első hét hónapban 21 ezer 500 forint volt 8,0 százalékkal több, mint egy évvel korábban, az egy szobára jutó szállásdíj bevétel 7,7 százalékkal 12 ezer 800 forintra nőtt, az összes bevétel 8,0 százalékkal emelkedett és 21 ezer 900 forintot ért el.

A kereskedelmi szálláshelyek folyó áron összesen 8,0 százalékkal több, 299,6 milliárd forint bruttó árbevételt értek el. A szállásdíjbevételek 7,9 százalékkal, 175,94 milliárd forintra emelkedtek, a vendéglátásból származó bevételek 14,7 százalékkal haladták meg a tavaly első hét havit és elérték a 73,956 milliárd forintot.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Bécs a Velencei Biennálén: lakhatás, mint közösségi érték

Május 9-én, pénteken ünnepélyes keretek között megnyitották a 19....

Új fejezet kezdődik a Tarna-Lázbérc térség vizes élőhelyeinek védelmében

Nagyszabású, európai uniós támogatással  induló fejlesztési program veszi kezdetét a Tarna-Lázbérc térség vizes élőhelyeinek megőrzése és helyreállítása érdekében 415 millió forint értékben

Új rekord, az idén már több mint 9 ezer tisztán elektromos autó kapott zöld rendszámot

Új rekord, hogy a január-április közötti időszakban 9380 tisztán elektromos autó kapott zöld rendszámot Magyarországon - írta Czepek Gábor, az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára szerdán a Facebookon.

Négy magyarországi szállodával bővül a Hilaris Hotels

Tovább folytatódik a Hilaris Hotels dinamikus növekedése: májusban négy új szálloda csatlakozik a lánchoz, tovább erősítve ezzel a lánc jelenlétét az észak-magyarországi és a balatoni régióban.
Hirdetés

Hírek

Bécs a Velencei Biennálén: lakhatás, mint közösségi érték

Május 9-én, pénteken ünnepélyes keretek között megnyitották a 19....

Új fejezet kezdődik a Tarna-Lázbérc térség vizes élőhelyeinek védelmében

Nagyszabású, európai uniós támogatással  induló fejlesztési program veszi kezdetét a Tarna-Lázbérc térség vizes élőhelyeinek megőrzése és helyreállítása érdekében 415 millió forint értékben

Új rekord, az idén már több mint 9 ezer tisztán elektromos autó kapott zöld rendszámot

Új rekord, hogy a január-április közötti időszakban 9380 tisztán elektromos autó kapott zöld rendszámot Magyarországon - írta Czepek Gábor, az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára szerdán a Facebookon.

Megkezdte működését Debrecenben a Zöld őrszem környezeti ellenőrző rendszer

Kiépült és elkezdte működését Debrecenben a Zöld őrszem elnevezésű környezeti ellenőrző rendszer

Történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1340,64 pontos, 1,42 százalékos emelkedéssel 95 473,35 ponton, új történelmi csúcson zárt szerdán.

A magyar borágazat jövője a minőség és az innováció

A magyar borok képesek felvenni a versenyt a világ legnevesebb borvidékeivel minőség, sajátosság és sokszínűség tekintetében.

1,8 tonnányi, a Velencei-tóban elpusztult halat szállítottak el

Kedd délig 1800 kilogrammnyi elhullott halat szállítottak el a Velencei-tó mellől.

A Magyar Telekom részvény-visszavásárlást indít

A Magyar Telekom május 19-től kezdődően részvény-visszavásárlási tranzakciókat tervez végrehajtani a Budapesti Értéktőzsdén legfeljebb 39,1 milliárd forint értékben - közölte a cég a tőzsde honlapján szerdán.
Hirdetés

Gazdaság

Az MNB üdvözli a jegybanktörvény módosítását

A jegybank a jövőben kizárólag a törvényben meghatározott alapfeladatok ellátására fókuszál, elkötelezett az intézmény átlátható és hatékony működése mellett

Július 1-től újabb szigor az online számlaadat-szolgáltatásban. Itt van mire figyeljünk.

Az Online Számla rendszerbe jelentett számlaadatok pontosságának javítása érdekében újabb szigorítás várható a Nemzeti Adó- és Vámhivatal részéről a figyelmeztető- (WARNING) és hibaüzenetek (ERROR) kapcsán,

Devizapiac – Erősödött kissé a forint kedd reggelre

Erősödött kissé a forint a főbb devizákkal szemben kedd reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Szokatlan mértékű túlterheléses támadás érte az OTP-t

Nemzetközi mércével mérve is szokatlan méretű túlterheléses támadás érte csütörtökön az OTP Bank digitális ügyfélkiszolgálási felületeit