Kezdőlap Autó Szenvedélyes spanyol autójubileum
No menu items!

Szenvedélyes spanyol autójubileum

Fotó:Cupraofficial.com

1950 május 9-én Spanyolország mozgásba lendült – megszületett a SEAT, amely azóta több mint hét évtizeden keresztül nemcsak autókat, hanem mobilitást, lehetőséget és társadalmi átalakulást is teremtett.

 

A SEAT S.A. ma az egyetlen olyan járműipari vállalat, amely Spanyolországban tervezi, fejleszti, gyártja és értékesíti modelljeit. Az elmúlt 75 évben 77 típus látott napvilágot, és több mint 20,5 millió jármű gurult le a gyártósorokról. A márka 1953-ban napi öt autóval indította útját a barcelonai Zona Francában, mára pedig a Martorellben található modern gyárban 40 másodpercenként készül el egy új modell – napi mintegy 2.300 darab.

A SEAT történetében a technológiai fejlődés mindig is kulcsszerepet játszott. 1975-ben létrehozta saját Kutatás-Fejlesztési központját, 2007-ben pedig Spanyolország egyetlen járműdesign-központját. A „Bocanegra” néven ismert 1200 Sport volt az első teljesen házon belül fejlesztett modell, a vállalat azóta is meghatározó szereplő a járműipari innovációban.

Fotó: listers.co.uk

Az elektromobilitás felé vezető út egy újabb nagy lépés: a Martorellben 2023-ban épülni kezdett akkumulátor-összeszerelő üzem 300 millió eurós beruházással és 500 munkahely létrehozásával járul hozzá ahhoz, hogy Spanyolország Európa elektromos járműközpontjává váljon. Ez a Future: Fast Forward projekt része, a Volkswagen Csoport és a SEAT S.A. vezetésével megvalósuló, történelmi léptékű – összesen 10 milliárd eurós – ipari beruházás.

A SEAT nemcsak járműveket, hanem közösséget is épít. Több mint 70 országban van jelen, 80%-os exportaránnyal, és ma is közel 14.300 munkatárs formálja a márka jövőjét. A vállalat kiemelt figyelmet fordít a képzésre és utánpótlás-nevelésre: a legendás Tanműhely több mint 3.000 diákot képzett ki eddig, és 2024-ben önmagában 170.000 óra képzést biztosított dolgozóinak.

A múlt iránti tisztelet és a jövő iránti elkötelezettség kéz a kézben jár a jubileumi eseményeken is. Barcelonában május 9-én nyílt meg a márka történetét feldolgozó kiállítás, ahol a legendás SEAT 1400-tól egészen a 2026-ban induló, teljesen elektromos CUPRA Ravalig mutatják be a márka 75 évének legikonikusabb járműveit. A kiállítás május 18-ig látogatható, az Automobile Barcelona részeként.

é.m.z.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Felülettisztító drónok szállták meg a Müpát

Környezetbarát, magyar fejlesztésű drónnal tisztították meg a Müpa homlokzatát. A drón 30 méteres magasságig, 200 bar nyomású vízsugárral dolgozik, teljesen vegyszermentesen, megfelelve a légügyi előírásoknak.

A kormány meghosszabbítja a kamatstopot 

A kormány folyamatosan azon dolgozik, hogy megvédje a magyar családokat és hosszútávon biztosítsa számukra a kiszámítható, fenntartható lakhatást.

Felgyorsulhat a gépjárművek honosítási eljárása

A jövőben valamennyi, a közlekedési hatóság által engedélyezett vizsgaállomáson lehet honosítási eljárást végezni, ráadásul minden járműkategóriában, amelyre az adott vizsgahely engedéllyel és eszközökkel rendelkezik.

A Magyar Termék védjegy a cégeknek közösséget, a vevőknek megbízható minőséget ad

 A kölcsönös előnyökön alapuló szakmai együttműködések képessé teszik a vállalkozásokat arra, hogy leküzdjék az időről időre megjelenő gazdasági és egyéb kihívásokat.
Hirdetés

Hírek

A Magyar Termék védjegy a cégeknek közösséget, a vevőknek megbízható minőséget ad

 A kölcsönös előnyökön alapuló szakmai együttműködések képessé teszik a vállalkozásokat arra, hogy leküzdjék az időről időre megjelenő gazdasági és egyéb kihívásokat.

Elfogadta az Országgyűlés az új adószabályokat: változások nem csak 2026-ra, de már az idei évre is!

A magyar gazdaság szereplői és a lakosság számára is jelentős változásokat hoz a napokban kihirdetett, új adócsomag.

A szülők is használhatják a KRÉTA idegen nyelvi felkészítő modulját

A lehetőség a webes felületen már csütörtökön elérhető, míg a mobilalkalmazásban egy frissítés után hétfőtől.

Bécs is versenyben az európai MI-Gigagyárért

Bécs hivatalosan is pályázik az Európai Unió által tervezett öt MI-Gigagyár egyikének otthont adni, hogy a kontinens mesterséges intelligencia-központjává váljon az adatvédelem, fenntarthatóság és digitális humanizmus elvei mentén.

MVM és Mol – Megérkezett az első közös kőolajszállítmány Omišalj kikötőjébe

Megérkezett az első közös azeri kőolajszállítmány az MVM-csoport és a Mol-csoport együttműködésének eredményeként a horvátországi Omišalj kikötőjébe

11 balatoni állomáson a peronokat szektorokra osztják az utasok segítése érdekében

Egyelőre 11 balatoni állomáson indul el az a Nyugat-Európából ellesett gyakorlat, amelynek lényege, hogy a peronokat szektorokra osztották, ezeket táblák jelzik a peron mellett, és mindenhol elhelyeztek egy ábrát, ahol mindenki leolvashatja, hogy a vonatában az a kocsi, amivel ő utazik, melyik szektornál áll meg

Budapest strandol – indul a nyár a főváros fürdőiben

Megérkezett a nyár, kezdődik a vakáció – a budapesti fürdők és strandok felkészültek a szezonra, a fürdőzési lehetőségek mellett pedig ez évben is különféle programokkal várják a vendégeket.

Mire fordítsuk az emelkedő családi adókedvezményt?

Július 1-jétől jelentős változás lép életbe a magyar adórendszerben: emelkedik a családi adókedvezmény mértéke, ami további támogatást jelent a magyar családok számára. A szakértő szerint a gyermekek számától függően havonta akár több tízezer forinttal is nőhet a szabadon elkölthető jövedelem.
Hirdetés

Gazdaság

Elfogadta az Országgyűlés az új adószabályokat: változások nem csak 2026-ra, de már az idei évre is!

A magyar gazdaság szereplői és a lakosság számára is jelentős változásokat hoz a napokban kihirdetett, új adócsomag.

Itt a kormány új készpénzes szabálya

A Magyar Közlönyben megjelentek a a részletszabályok arról, hogy hogyan kell a vállalkozásoknak készpénzhasználatot biztosítani.,

Többlettel zárt a központi költségvetés májusban

Májusban többlettel zárt a központi költségvetés: ebben a hónapban 213,5 milliárd forint összegű MVM osztalék-befizetés érkezett a költségvetésbe.

4,5 milliárd forint gyermektartásdíjat előlegezett meg az állam az elmúlt években

Az elmúlt három évben több mint 20 ezer gyermek részére összesen 4,5 milliárd forint értékben előlegezte meg az állam azokat a tartásdíjakat, amelyeket a különélő szülő nem fizetett meg