Az iparvállalatok gyenge negyedéves eredményei húzták lefelé az irányadó tőzsdeindexeket New Yorkban csütörtökön, míg a technológiai vállalatok vártnál jobb gyorsjelentései az ellentétes irányba hatottak.
Közép-európai idő szerint este nyolc órakor, két órával a zárás előtt a Dow Jones ipari átlag (DJIA) 0,24 százalékos mínuszban, míg a tőzsdén jegyzett legnagyobb amerikai részvénytársaságok Standard & Poor’s 500-as mutatója 0,21 százalékos, a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója pedig 0,38 százalékos pluszban állt.
A 3M multinacionális ipari konglomerátum több mint 13 százalékos veszteségben forgott, miután a vártnál kisebb nyereségről adott számot. A több mint 55 ezer féle terméket gyártó vállalat rontotta az idei évre vonatkozó nyereség-előrejelzését, valamint közölte, hogy kétezer dolgozójától megválik. A vártnál rosszabb adatokkal rukkolt elő a két nagy szállítmányozó cég, a United Parcel Service (UPS) és a Fedex, valamint a Raytheon hadiipari vállalat is. A nap veszteseként az iparvállalatok alindexe 1,6 százalékkal csökkent.
Ugyanakkor a nagy technológiai vállalatok közül a Facebook 8,7 százalékos, a Microsoft pedig 5 százalékos pluszban is járt az elemzői várakozásokat meghaladó eredményeiknek köszönhetően. A félvezetőket gyártó Lam Research árfolyama 6 százalékkal nőtt, a versenytárs Xilinxé viszont 16,4 százalékkal esett az első negyedéves gyorsjelentésének közzététele után.
Az S&P 500-as indexet alkotó vállalatok közül eddig 178 tette közzé első negyedéves beszámolóját, több mint háromnegyedük (78 százalék) múlta felül a piaci várakozásokat. A gyorsjelentési szezon elindulása előtt elemzők arra számítottak, hogy a vállalati nyereségek 2,3 százalékkal maradnak el az egy évvel korábbitól.
Csütörtökre ez a várakozás stagnálásra javult.
A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára egymással ellentétesen mozog.
A júniusi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 0,56 százalékos pluszban, 74,99 dolláron, míg a WTI 0,18 százalékos veszteségben, 65,77 dolláron forgott.
A New York-i árupiacon az arany unciánkénti ára júniusi szállításra 0,01 százalékkal 1279,50 dollárra nőtt.