Mérsékelten emelkedő indexekkel indult a kereskedés pénteken a New York-i tőzsdéken.
A befektetők túltették magukat az amerikai-észak-koreai tárgyalások félbeszakadásán, már csak azért is, mert mindkét fél gyorsan kifejezésre juttatta, hogy újrakezdődhetnek a megbeszélések. Javította a hangulatot, hogy a Kínával folyó kereskedelmi tárgyalások jól haladnak. A piacok most a feldolgozóipari aktivitást jelző beszerzésimenedzser-indexre és az inflációs adatra várnak.
Jerome Powell Fed-elnök csütörtökön hangsúlyozta, hogy a termelékenység tavalyi javulása nagyobb teret ad a béremelésnek, anélkül, hogy nőne az inflációs nyomás, ami lehetővé teszi a kamatemelés kitolását.
A 30 vezető iparvállalat Dow Jones (DJIA) indexe 0,78 százalékkal, az S&P 500 0,73 százalékkal, a technológiai részvények Nasdaq Composite indexe pedig 0,68 százalékkal állt csütörtöki záróértéke fölött a kereskedés első perceiben.
Csütörtökön gyengüléssel zárt New York. A DJIA 0,27 százalékkal, az S&P 500 0,28 százalékkal, a Nasdaq pedig 0,29 százalékkal csökkent.
Az olajpiacon nem voltak nagy mozgások. A növekvő amerikai termelés emelkedésének és a globális gazdaság lehűlésének árcsökkentő hatását ellensúlyozta az OPEC és több nagy exportőr termelésének csökkentése.
Kora délutánig a New York-i árupiacon (NYMEX) a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajta hordónkénti (159 liter) ára 16 centtel 57,38 dollárra ment föl. A globális referencia minőség, az északi-tengeri Brent típus jegyzése 8 centtel, 66,39 dollárra emelkedett.
A dollár enyhén gyengült. Az euró kora délután 1,1382 dollár körül forgott a reggeli 1,1369 dollárral szemben.
Az arany két heti mélypontjára süllyedt, és várhatóan négy hónapja a legrosszabb hetet zárja. A héten eddig 1,4 százalékkal esett az ára a dollár erősödése és a részvényárfolyamok emelkedése miatt. A fém unciáját (31,104 gramm) kora délután 1309,13 dolláron jegyezték az azonnali piacon, 0,3 százalékkal alacsonyabban, mint csütörtök este. (MTI)