Hirdetés
Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Szinte meg sem mozdultak a New York-i indexek
No menu items!

Tőzsde – Szinte meg sem mozdultak a New York-i indexek

A héten megjelenő amerikai inflációs adatok előtt bizonytalanság uralkodik a befektetők között, ezért szinte el sem mozdultak múlt hétvégi záróértékükről az irányadó New York-i tőzsdemutatók hétfőn. A nagy technológiai vállalatok árfolyamát pedig nem mozgatta meg különösebben, hogy a világ hét vezető ipari hatalmának (G7) pénzügyminiszterei egységes álláspontot alakítottak ki a társasági adóztatás globális reformjáról.

A 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 9,8 pontos, 0,03 százalékos pluszban, míg az S&P 500-as mutató 0,6 pontos, 0,01 százalékos, a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója pedig 11,7 pontos, 0,08 százalékos mínuszban nyitotta a napot.

A G7 soros elnöki tisztségét betöltő Egyesült Királyság, valamint az Egyesült Államok, Kanada, Japán, Németország, Franciaország és Olaszország pénzügyminiszterei hétvégi londoni megbeszélésükön egyetértésre jutottak annak az alapelvnek a támogatásában, amely 15 százalékban határozná meg az egyes országok számára célként kitűzött társaságiadó-kulcs minimumát. A legnagyobb és legnyereségesebb multinacionális vállalatoknak azokban az országokban is adózniuk kellene, amelyekben ténylegesen tevékenykednek, nemcsak ott, ahol központjuk működik. Ezt a megállapodást a 19 legnagyobb fejlett és feltörekvő gazdaságot, valamint az Európai Uniót tömörítő G20-csoport pénzügyminisztereinek és jegybanki kormányzóinak Velencében esedékes júliusi értekezlete elé terjesztik további vitára.

Elemzők szerint a megállapodás közvetlen piaci hatásai minimálisak lesznek, mivel a részletekről még tárgyalni kell a következő hónapokban, és a megvalósításig vezető út nagyon rögösnek fog bizonyulni.

Az amerikai technológiai óriásvállalatok közül az Apple és az Amazon árfolyama kissé emelkedett, míg a Facebook és az Alphabet stagnált a nyitás előtti elektronikus kereskedésben.

A nagy nyugat-európai értéktőzsdéken derűlátás uralkodik. Délután fél négykor a londoni FTSE-100 index 0,37 százalékos, a frankfurti DAX-index 0,10 százalékos, a párizsi CAC-40 0,46 százalékos, a milánói FTSE MIB 0,72 százalékos, a madridi IBEX 35 mutató pedig 0,69 százalékos pluszban állt. Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 0,30 százalékos pluszt mutatott.

A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,2176 dollárt adtak, 0,07 százalékkal gyengült a dollár. A jenhez képest 0,24 százalékot veszített értékéből a dollár, 109,22 jenen forgott.

Az azonnali jegyzésekben az arany unciánkénti ára 0,18 százalékkal, 1886,56 dollárra, az augusztusi szállítású aranyé pedig 0,02 százalékkal, 1891,70 dollárra esett a New York-i árupiacon.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára enyhén csökken.

Az augusztusi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 0,22 százalékos mínuszban, 71,73 dolláron, a júliusi szállítású WTI pedig 0,01 százalékos veszteségben, 69,61 dolláron forgott fél négykor.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Megkapták a bérüket a Dunaferr dolgozói, a kormány fizetett

A Lyberty Steel acélipari vállalat többszöri felszólításra sem tett...

Rohamosan terjed a gyilkos kór itthon: egyre több térségben fertőz

Október 1-jétől több mint 150 madárinfluenza-kitörést regisztrált a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal.

Bánhegyi Zsófia: a női karrier alapja az önazonosság és egymás támogatása

Ahhoz, hogy egy női munkavállaló sikeres legyen a karrierépítésben...

30 százalékos béremelés a vízügyi terület dolgozóinak januártól

A 2022-es rendkívüli aszály megmutatta, hogy milyen fontos lételeme Magyarországnak a víz -.
Hirdetés

Hírek

Nacsa Lőrinc felel államtitkárként a nemzetpolitikáért

Nacsa Lőrinc felel államtitkárként a nemzetpolitikáért.

Gyengült a forint árfolyama

Az euró 1,0714 dollárt ért hétfő reggel a péntek esti 1,0694 dollár után.

BÉT – Mínuszban zárt a BUX

A BUMIX 6793,64 ponton zárt pénteken, ez 59,36 pontos, 0,87 százalékos csökkenés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.

Gyengült pénteken a forint

Gyengült pénteken a forint a kora reggeli jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben.

Devizapiac – Vegyesen mozgott a forint kedd reggel

Az euró jegyzése hét órakor 408,10 forintra gyengült az előző esti 408,27 forintról

Az Operában a “IV. Murat” operaelőadást adják elő a 2024-es Török-Magyar Kulturális Év részeként

Az opera török nyelven, magyar és angol felirattal kerül bemutatásra, így a szélesebb közönség is hozzáférhet ehhez a kulturális mesterműhöz.

Vegyesen alakult a forint árfolyama szerda reggel

Az euró jegyzése a kedd kora esti 1,0810 dollárról 1,0814 dollárra változott.

Jöhet Hollywood! – Új filmstúdiók várják a bécsi filmipar felvirágzását

Az üzemeltetők 2025-re változatos osztrák, nemzetközi és akár hollywoodi játékfilmekre, sorozatok gazdag kínálatára számítanak.

Gazdaság

Az MFB kiemelt jelentőségű pénzügyi művelete

A klubhitelek lényege, hogy a hitelfelvevő nem egyetlen pénzintézettől, hanem több banktól, azaz az általuk alkotott csoporttól jut forráshoz, amelyet a részt vevő bankok azonos feltételekkel és futamidőre biztosítanak.

Megszületett a döntés: így változik majd az ÁFA az Európai Unióban

2024. november 5-én az Európai Unió Gazdasági és Pénzügyi Tanácsának (ECOFIN) miniszterei a soros magyar elnökség alatt elfogadták az úgynevezett „VAT in the Digital...

Történelmi csúcson a bitcoin

A bitcoin eddigi történelmi csúcsa 73 ezer 777 dollár volt, ezt idén március 14-én érte el.

Hát ezt is megértük! Már dolláros nyugdíjra is spórolhatunk

Ehhez persze be kellett fektetni az eurót és a dollárt is, amit egyre többen megtesznek a Magyar Nemzeti Bank (MNB) adatai szerint.