Vegyesen mozogtak az indexek a nyitásban csütörtökön a New York-i tőzsdéken.
Egyedül a technológiai papírok Nasdaq indexe kezdte nyereséggel a kereskedést. Kiugróan jól szerepelt a Facebook, amelynek papírja már szerda este, az első negyedévi mérleg közzététele után 10 százalékkal emelkedett. A társaság 3-5 milliárd dollárt kénytelen elkülöníteni a személyiségi jogok megsértése kapcsán felmerülő kárigények fedezésére, de a társaság nettó nyeresége így is elérte a 2,43 milliárd dollárt. A részvény nyitáskor további 8 százalékkal ment föl. A világ legnagyobb közösségi médiahálózata az első negyedévben 15,1 milliárd dollár bevételt könyvelt el, 26 százalékkal többet, mint egy évvel korábban.
A 30 vezető iparvállalat Dow Jones (DJIA) indexe 0,89 százalékkal, az S&P 500 0,19 százalékkal csökkent, a technológiai részvények Nasdaq Composite indexe viszont 0,45 százalékkal emelkedett a kereskedés első negyedórájában.
Szerdán csökkenő indexekkel zárt New York. A DJIA 0,22 százalékkal, az S&P 500 szintén 0,22 százalékkal, a Nasdaq pedig 0,23 százalékkal süllyedt.
Az olajpiacon az idén először 75 dollár fölé emelkedett a Brent ára, miután minőségi aggályok miatt Németország, Lengyelország és állítólag Csehország is felfüggesztette a Barátság vezetéken érkező orosz olaj importját. A vezeték kapacitása napi 1 millió hordó, a globális kereslet mintegy 1 százaléka, és kereskedelmi források szerint 700 hordó orosz olaj nem jutott el a piacra. Ugyancsak felhajtotta az árakat, hogy az Egyesült Államok nullára akarja leszorítani az iráni olajexportot, miközben saját rekordmagas, napi 12,2 millió hordós termelése, továbbá Szaúd-Arábia és más országok termelése bőségesen képes pótolni a kieső iráni olajat. 2008 óta az amerikai termelés napi 2 millió hordóval nőtt, és ezzel az Egyesült Államok lett a világ legnagyobb olajtermelője, megelőzve Oroszországot és Szaúd-Arábiát.
Kora délutánig a New York-i árupiacon (NYMEX) a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajta hordónkénti (159 liter) ára 25 centtel 66,14 dollárra ment föl. A globális referenciaminőség, az északi-tengeri Brent típus jegyzése 67 centtel 75,24 dollárra emelkedett.
A dollár erősödött. Az euró kora délután 1,1130 dollár körül forgott a reggeli 1,1158 dollárral szemben.
Az arany ára felfelé mozdult el, miután néhány meglepően gyenge európai és dél-koreai makroadat ismét előtérbe tolta a növekedési kockázatokat, és felerősítette a globális gazdaság bővülésének lelassulásával kapcsolatos aggodalmakat. A fém unciáját (31,104 gramm) kora délután 1276,35 dolláron jegyezték az azonnali piacon, 0,1 százalékkal magasabban, mint előző este. (MTI)