Világszerte több mint nyolcezer oktatási intézményben használják azt a tanulásmenedzsment rendszert (LMS), melynek sikerében egy amerikai cég budapesti bázisa is meghatározó szerepet játszik. Az Instructure Hungary története mutatja a magyar mérnöki közösség erejét és hatását, hiszen a szakemberek nem csupán szoftvereket készítenek, ők formálják az oktatás jövőjét és milliók tanulási élményét.
A globális oktatási szoftverek fejlesztésében Budapest élenjár. Öt-hat évvel ezelőtt az amerikai Instructure oktatástechnológiai vállalat nyitotta meg magyarországi irodáját. Mára már 350 fős munkavállalói létszámot értek el, és közülük körülbelül százan a terméktámogatáson dolgoznak. Vannak munkatársaik az ország minden pontjáról, és ezzel a cég egyik legnagyobb globális telephelyévé nőtték ki magukat.
Csapó Zoltán, a vállalat magyarországi fejlesztési igazgatója elmondta, Budapest stratégiai választás volt az Instructure számára, hiszen a város időzónája ideális egy globális együttműködéshez, az uniós jelenlétük pedig a GDPR-szabályozások miatt fontos. De a döntést könnyű volt meghozniuk a kiváló helyi mérnöki és informatikai tehetségek miatt, akik bizonyították, hogy érdemes hazánkban befektetni.
„A budapesti iroda közvetlen hatással van arra a 30-40 millió diákra, akik világszerte több mint nyolcezer intézményben használják a Canvas tanulásmenedzsment rendszert (LMS). Ezek közé tartoznak, a teljesség igénye nélkül, az Egyesült Államok Ivy League intézményei, az ausztrál Melbourne-i Egyetem, a kanadai Torontói Egyetem, vagy éppen az Egyesült Királyságban működő Oxford” – sorolta Csapó.
„Az oktatás jövője Magyarországon íródik”
Mint fogalmazott, a Canvas rendszer megbízhatósága és skálázhatósága kiemelkedő fontosságú. A budapesti csapat nem csak a feltételek biztosításához járul jelentősen hozzá, van néhány szolgáltatásuk, amely teljes egészében Magyarországon készül. Idesorolható a Canvas teljes mobilélménye és a mobil applikáció fejlesztése, illetve a Studio nevű videószolgáltatás is. Utóbbin keresztül a diákok videóban küldhetnek be feladatmegoldásokat, az oktatók pedig videós tartalmakat hozhatnak létre.
Az Instructure Hungary jelenleg 200 magyar mérnököt foglalkoztat, és idén még tovább bővítik a csapataikat, ahogyan a kapacitásaikat is az AI területén. Folyamatosan foglalkoztatnak egyetemi hallgatókat is, akik már pályakezdőként nagyon komoly tapasztalatra tehetnek szert náluk.
A vállalat távmunka központú kultúrát alakított ki, így a budapesti iroda inkább együttműködési helyszínként, események és találkozók otthonaként szolgál az ország számos pontján foglalkoztatott dolgozóknak. De nagy hangsúlyt fektetnek az irodák közötti nemzetközi együttműködésre is, fontosnak tartják, hogy a nemzetközi kollégák időről időre személyesen is találkozhassanak.
Csapó elmondta, hogy a cég hosszú távú célja és küldetése nemcsak az, hogy az élvonalban maradjanak, hanem, hogy az oktatási technológiai trendeket és irányokat is ők alakítsák.
„Továbbra is elhivatottan dolgozunk, mert az oktatás jövője Magyarországon is íródik!”