Hirdetés
Kezdőlap Agrár Földügyek. Megszűnik az osztatlan közös tulajdon, erdősítés kezdődik
No menu items!

Földügyek. Megszűnik az osztatlan közös tulajdon, erdősítés kezdődik

Zambó Péter, az Agrárminisztérium földügyekért felelős nemrégiben kinevezett államtitkára szerint az osztatlan közös tulajdonforma megszűnése a mezőgazdaság és az erdőgazdálkodás termelékenységére is kedvező hatással lesz. Emellett a fával borított területek növelésére, az erdei turizmus fejlesztésére és a vadgazdálkodás magasabb szintre emelésére is kiemelt figyelmet fordít.

Zambó Péter

Zambó Péter elmondta, hogy az államtitkárság alá tartozó területek az elmúlt időszakhoz képest nem változtak, azon belül továbbra is a földügyekért, az erdő- és vadgazdálkodásért, a halgazdálkodásért felel, de jelentősebb jogszabályváltozások csak a földügyek területén várhatók a közeljövőben. Ezen a területen kiemelt feladat az osztatlan közös tulajdonforma megszüntetése, amely közel 2,5 millió hektár területet érintve szinte gúzsba köti a magyar agráriumot. Az osztatlan közös tulajdon részarányának csökkentésétől jelentős termelékenység-javulást várnak a mezőgazdaságban és az erdőgazdálkodásban is.

Az államtitkár az erdőgazdálkodás fontos feladatának tartja az ország fával borított területeinek növelését, amely nemcsak az új erdők telepítését, hanem út menti fasorok, védő erdősávok, parkerdők kialakítását is jelenti. Ezeknek nagy szerepük van a környezeti állapot javításában és a klímaváltozás negatív hatásainak mérséklésében is – mondta.

Kifejtette, a magyar erdőterület már most a leglátogatottabb belföldi turisztikai célpontok közé tartozik, ezért célkitűzései között szerepel az erdei turizmus további fejlesztése is. Újabb turistaházak felújítását, kerékpározható utak kijelölését, az erdei kisvasúthálózat bővítését tervezik. Mindezek mellett hangsúlyt fektetnek az erdészeti oktatás fejlesztésére, valamint ismeretterjesztő programok szervezésére, hogy a természeti értékeket megismerve, minél többen magukénak érezzék az erdők védelmét – sorolta az MTI-nek.

A vadgazdálkodásnál fontosnak nevezte a vadkárelhárítási protokoll bevezetését, a vadgazdálkodó és a földtulajdonos közötti ellentétek felszámolását. 2021-ben Magyarország Vadászati Világkiállítást rendez, ahol magas szinten szeretnék bemutatni a világszínvonalú magyar vadgazdálkodást, valamint a gasztronómiát, az erdőgazdálkodást és a természetvédelem eredményeit – mondta.

Kifejtette, a vadászat nagy bevételt eredményező tevékenysége az országnak. Az államtitkár szerint törekedni kell arra, hogy a kiváló adottságú magyar vadállomány és élőhely a jövőben is megmaradjon, azok továbbra is a vadászokat és a természetjárók kikapcsolódását szolgálják.

Zambó Péter a horgászatot érintő ügyekben, a magyar vizek védelmében az eddigiekhez hasonlóan, szorosan együttműködik majd a Magyar Országos Horgász Szövetséggel (Mohosz).

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Így húzott el Győr mellett Debrecen, és együtt integetnek Miskolcnak

Az első negyedévi 640 ezer forintról az utolsó negyedévre 678 ezer forintra nőtt az átlagos négyzetméterár Debrecenben, ez 6 százalékos emelkedést jelent.

Hazánk továbbra is szoros együttműködésre törekszik a FAO-val

A magyar uniós elnökség kapcsán az európai élelmiszerpazarlás csökkentésére és a világ egyes régióiban tapasztalható nélkülözés felszámolására is fel kívánja hazánk hívni a figyelmet

A Microsoft gigabefektetése a mesterséges intelligenciába

A Kearney globális tanácsadó cég becslése szerint az AI 2030-ra közel 1 billió dollárral járulhat hozzá a délkelet-ázsiai bruttó hazai termékhez (GDP).

Csökken a kereslet, olcsóbb lehet a benzin

A benzin iránti kereslet globális növekedése idén lelassulhat az elektromos autók kínai és USA-beli térnyerése miatt.
Hirdetés

Hírek

BÉT – Emelkedett a héten a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt pénteki záráshoz képest 1,44 százalékkal, vagyis 962,94 ponttal emelkedve, 68 002,24 ponton zárta a hetet.

Felülteljesített a magyar tőzsde

A részvénypiac forgalma 14,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

 Mínuszban zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden.

Történelmi csúcson zárt a BUX – A Magyar Telekom és az OTP húzta az indexet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 846,62 pontos, 1,26...

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékkal esett.

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon
Hirdetés

Gazdaság

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.

Sok bankszámlás megúszta a drasztikus áremelést 

A digitális bankolásra ösztönöznek a díjemelések

A kormányzati szektor GDP-arányos hiánya 6,7 százalékos volt 2023-ban

A kormányzati szektor adóssága - a Magyar Nemzeti Bank adatai alapján - 2023 végén 55 134 milliárd forintot, a GDP 73,5 százalékát érte el.

MBH Bank: 345,3 milliárd forint korrigált adózás előtti eredmény 2023-ban

A társaság a tavalyi évben 350 millió euró értékben sikeres nemzetközi kötvénykibocsátást hajtott végre.