Iránykereséssel indulhat a kereskedés Magyarországon, a nemzetközi befektetői hangulat hatása lehet a mérvadó hétfőn a Budapesti Értéktőzsdén az elemzők szerint.
Kocsis Márió, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője az MTI-nek elmondta, hogy a makrogazdasági adatoknak és az egyedi vállalati híreknek köszönhetően pénteken erősen zártak a tőzsdék, aminek a lendülete az ázsiai kereskedésben hétfőn hajnalban is érződött.
Miután a nemzetközi határidős indexek iránykeresést mutatnak, várhatóan hétfőn is a nagy nemzetközi vállalatok jelentései és a befektetők hangulata határozhatja meg a kereskedés irányát – jegyezte meg.
Az elemző szerint Magyarországon jelentősebb adatközlés nem várható, így a tőzsde forgalmát a nagy piacok történései befolyásolhatják.
Bosnyák Zsolt, az Equilor Befektetési Zrt. részvény elemzője az MTI-nek küldött kommentárjában úgy fogalmazott, iránykereséssel indulhat a kereskedés a magyar parketten.
Az OTP pénteken új történelmi csúcson zárt, azonban óvatosságra int a relatíve alacsony forgalom – mutatott rá.
A Mol visszakapaszkodott a korábbi emelkedő trendcsatornájába, a Magyar Telekom továbbra is folytathatja oldalazását szűk sávjában, a Richter pedig emelkedhet a nap folyamán – összegezte.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 247,22 pontos, 0,58 százalékos emelkedéssel, 42 940,74 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 7,4 milliárd forint volt.
A Mol 52 forinttal, 1,59 százalékkal 3330 forintra erősödött, 1,2 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP átlépte a március 22-én elért 13 120 forintos történelmi csúcsát, ugyanis a részvények ára 130 forinttal, 0,99 százalékkal 13 220 forintra nőtt, forgalmuk 4,2 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 5 forinttal, 1,06 százalékkal 465 forintra csökkent, forgalma 108,8 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 40 forinttal, 0,71 százalékkal 5560 forintra esett, a részvények forgalma 968,8 millió forintot ért el.