Hirdetés
Kezdőlap Hírek Klímabarát globális vállalatok közös kiáltványa
No menu items!

Klímabarát globális vállalatok közös kiáltványa

A világ 155 – összességében több mint 2,4 milliárd dollár piaci kapitalizációval bíró és 5 millió munkavállalót képviselő – globális nagyvállalata közös nyilatkozatban szólította fel a világ kormányait arra, hogy a koronavírus-járványt követő gazdaságélénkítő csomagjaikat hozzák összhangba a legfrissebb klímatudományi eredményekkel.

 Céljuk, hogy megerősítsék saját klímavédelmi törekvéseiket és felszólítsák a világ kormányait arra, hogy ők is ezekkel összhangban cselekedjenek.

A nyilatkozat, amelyet a Science Based Target initiative (SBTi) nevű kezdeményezés és az ENSZ Global Compact tagjai közösen hoztak létre, olyan gazdasági újraindítást sürget, ami egyrészt a klímatudomány által meghatározott 1,5°C-os szint alatt tartja a globális hőmérsékletet, másrészt olyan jövőbeli befektetéseket tartalmaz, ami egy alacsony szén-dioxid-kibocsátású, és az éghajlatváltozás hatásaival szemben ellenállóképes jövő felé vezet, a különböző vállalatok és a kormányok együttműködése mentén. Az aláírók, köztük a Mars, 34 különböző szektort képviselnek, és a világ 33 különböző országában vannak jelen.

A Mars, a világ egyik legnagyobb édesség-, élelmiszer- és kisállateledel-gyártója is csatlakozott a kezdeményezéshez.

Grant F. Reid

Miközben a Marsnál azon dolgozunk, hogy reagálni tudjunk a koronavírus-járványra, továbbra is 100%-ig elkötelezettek maradunk a klímavédelmi tervünk mellett, és úgy folytatjuk a munkánkat, hogy az pozitívan hasson az emberekre és a bolygóra. Kulcsfontosságú, hogy a gazdaságélénkítő befektetések ne veszélyeztessék a tiszta, ellenállóképes és alacsony kibocsátású világot, amit a jövőben szeretnénk megteremteni. Üdvözöljük a világ kormányainak egészségügyi és gazdasági újraindítást segítő programjait, és arra szólítjuk fel vezetőit, hogy egy alacsony szén-dioxid-kibocsátású, az éghajlatváltozás hatásaival szemben ellenállóképes jövőbe fektessenek.” – mondta Grant F. Reid, a Mars ügyvezető igazgatója.

A nyilatkozat arra reagál, ahogyan a világ kormányai különböző, összesen több milliárd dollár értékű gazdaságélénkítő csomagokat terveznek a koronavírus-járvány hatásainak enyhítésére, egyidőben azzal, hogy kibővített nemzeti klímaterveket készülnek leadni a Párizsi Egyezményen belül.

Az aláíró nagyvállalatok, amelyek mindannyian a Science Based Target initiative tagjai, korábban már mindannyian meghatároztak különböző tudományosan megalapozott kibocsátáscsökkentő célokat. A nyilatkozat aláírásával egyrészt kijelentik, hogy saját céljaik továbbra is összhangban vannak a tudomány által meghatározott célkitűzésekkel, másrészt arra ösztönzik a kormányokat, hogy a zöld gazdaságélénkítésre koncentráljanak.

Az oxfordi tanulmány illusztrációja

Egy Oxfordi Egyetem által készített tanulmány szerint ugyanis az olyan irányelvek és befektetések, amelyek klímavédelmi célokat is magukba foglalnak, nem csupán csökkentik a jövőbeli katasztrófák és sokkhatásokkal szembeni sebezhetőséget, de munkahelyeket is teremtenek, visszafogják a kibocsátást és tiszta levegőt biztosítanak.

Az egészség és a megélhetés védelme, illetve egy prosperáló, fenntartható jövő építése kulcsfontosságú a koronavírus-járványt követő kilábalás érdekében. Az olyan lépésekkel, amelyek egy zöld gazdaság felé vezetnek, le tudjuk győzni a járványt, szembe tudunk nézni a klímaváltozással, és új munkahelyeket tudunk teremteni – fejtette ki az ENSZ főtitkára.

António Guterres

“Sok nagyvállalat példája igazolja, hogy igenis lehetséges és nyereséges a fenntartható, kibocsátás-csökkentő tervezés, még az olyan nehéz időszakokban is, mint a mostani. Őszintén üdvözöljük az ezekhez hasonló ambiciózus, tudományosan megalapozott lépéseket, amelyeket most vezető nagyvállalatoktól láthatunk, akik most bebizonyítják a politikusok számára, hogy a zöld növekedés a legjobb növekedési stratégia.” – mondta António Guterres, az ENSZ főtitkára.

 

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

KSH: 1,5 milliárd euró volt a termék-külkereskedelmi többlet

Az előző hónaphoz viszonyítva a külkereskedelmi termékforgalom szintje az exportoldalon 4,0, az importoldalon 3,0 százalékkal csökkent.

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

Noha Magyarország lemarad a nemzetközi átlag mögött ezen a téren, egyre több cég érdeklődik a terület iránt.

Mesterséges intelligencia a HR-ben

A mesterséges intelligencia néhány éve valósággal ránk rúgta az ajtót, a technológia az élet számos területét igyekszik forradalmasítani. Az AI térhódításához a munkaerőpiac is fokozatosan alkalmazkodik, a HR-folyamatokban is egyre nagyobb szerepet kap, a szakemberek döntő többsége ma már úgy véli, hogy a mesterséges intelligencia valódi segítség lehet.

Rekordon a személyi kölcsönök, ismét 100 milliárdnál a lakáshitelek

Márciusban tovább csökkent a lakáshitelek átlagos kamata, az új szerződések összege pedig megközelítette a 100 milliárd forintot, amire utoljára közel két éve volt példa. A személyi kölcsönből is rekordösszegben vettek fel az igénylők.
Hirdetés

Hírek

BÉT – Emelkedett a héten a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt pénteki záráshoz képest 1,44 százalékkal, vagyis 962,94 ponttal emelkedve, 68 002,24 ponton zárta a hetet.

Felülteljesített a magyar tőzsde

A részvénypiac forgalma 14,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

 Mínuszban zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden.

Történelmi csúcson zárt a BUX – A Magyar Telekom és az OTP húzta az indexet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 846,62 pontos, 1,26...

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékkal esett.

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon
Hirdetés

Gazdaság

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.

Sok bankszámlás megúszta a drasztikus áremelést 

A digitális bankolásra ösztönöznek a díjemelések

A kormányzati szektor GDP-arányos hiánya 6,7 százalékos volt 2023-ban

A kormányzati szektor adóssága - a Magyar Nemzeti Bank adatai alapján - 2023 végén 55 134 milliárd forintot, a GDP 73,5 százalékát érte el.

MBH Bank: 345,3 milliárd forint korrigált adózás előtti eredmény 2023-ban

A társaság a tavalyi évben 350 millió euró értékben sikeres nemzetközi kötvénykibocsátást hajtott végre.