Hirdetés
Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Vegyesen nyitottak a New York-i indexek
No menu items!

Tőzsde – Vegyesen nyitottak a New York-i indexek

Vegyesen nyitottak az irányadó New York-i tőzsdemutatók kedden. A piacok feszült figyelemmel várják Jerome Powell Fed-elnök és Janet Yellen pénzügyminiszter kongresszusi beszámolóját.

A 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 0,12 százalékkal, az S&P 500-as mutató pedig 0,08 százalékkal csökkent, míg a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 0,03 százalékkal emelkedett a nyitásban. A kedvezőtlen járványügyi adatok és hírek hatására zuhan a kőolaj világpiac ára, ami magával rántotta az energetikai vállalatokat.

A jegybank szerepét betöltő Federal Reserve elnöke és a pénzügyminiszter kedden jelenik meg a képviselőház pénzügyi bizottsága előtt, és ezzel elkezdődnek a kétnaposra tervezett kongresszusi meghallgatások, amelyek célja a koronavírus-járvány által okozott válságra adott gazdasági válaszok értékelése.

Jerome Powell a meghallgatásra készített, előzetesen már nyilvánosságra hozott beszédében megismétli, hogy a Federal Reserve támogatja a fellendülést mindaddig, amíg szükség van rá. Ugyanakkor elismeri azt is, hogy a gazdaság a vártnál gyorsabban áll talpra.

A pénzpiacokon már elkezdték beárazni az első kamatemelést 2024 előttre, miként azt a Fed nyíltpiaci bizottsága is jelezte legutolsó ülésén.

Éppen egy éve érte el mélypontját a koronavírus-járvány miatt kirobbant tőzsdei pánik. Azóta az S&P 500 és a DJIA értéke 80 százalékkal, a Nasdaq Composite mutatójáé pedig 90 százalékkal nőtt.

A nagy nyugat-európai értéktőzsdéken vegyesen alakult a kereskedés. Kedd délután fél háromkor a londoni FTSE-100 index 0,30 százalékos, a párizsi CAC-40 0,27 százalékos, a milánói FTSE MIB pedig 0,60 százalékos mínuszban, míg a frankfurti DAX-index 0,20 százalékos, a madridi IBEX 35 mutató 0,64 százalékos, az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül pedig az EuroStoxx50 0,02 százalékos pluszban állt.

A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1874 dollárt adtak, 0,56 százalékkal erősödött a dollár. A jenhez képest azonban 0,19 százalékkal gyengült a dollár, 108,62 jenen forgott.

Az azonnali jegyzésekben az arany unciánkénti ára 0,29 százalékkal, 1733,67 dollárra, az áprilisi szállítású aranyé pedig 0,37 százalékkal, 1731,15 dollárra csökkent a New York-i árupiacon.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára erős ütemben csökken a májusi határidős jegyzésekben.

A Brent hordónként 4,09 százalékos mínuszban, 61,98 dolláron, a WTI pedig 3,91 százalékos veszteségben, 59,15 dolláron forgott fél háromkor.

A piacokat megijesztette, hogy Németországban, Európa legnagyobb nyersolaj-felhasználó országában a koronavírus-járvány rohamosan erősödő harmadik hulláma miatt április 18-ig meghosszabbítják és tovább szigorítják a korlátozásokat.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Így húzott el Győr mellett Debrecen, és együtt integetnek Miskolcnak

Az első negyedévi 640 ezer forintról az utolsó negyedévre 678 ezer forintra nőtt az átlagos négyzetméterár Debrecenben, ez 6 százalékos emelkedést jelent.

Hazánk továbbra is szoros együttműködésre törekszik a FAO-val

A magyar uniós elnökség kapcsán az európai élelmiszerpazarlás csökkentésére és a világ egyes régióiban tapasztalható nélkülözés felszámolására is fel kívánja hazánk hívni a figyelmet

A Microsoft gigabefektetése a mesterséges intelligenciába

A Kearney globális tanácsadó cég becslése szerint az AI 2030-ra közel 1 billió dollárral járulhat hozzá a délkelet-ázsiai bruttó hazai termékhez (GDP).

Csökken a kereslet, olcsóbb lehet a benzin

A benzin iránti kereslet globális növekedése idén lelassulhat az elektromos autók kínai és USA-beli térnyerése miatt.
Hirdetés

Hírek

BÉT – Emelkedett a héten a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt pénteki záráshoz képest 1,44 százalékkal, vagyis 962,94 ponttal emelkedve, 68 002,24 ponton zárta a hetet.

Felülteljesített a magyar tőzsde

A részvénypiac forgalma 14,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

 Mínuszban zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden.

Történelmi csúcson zárt a BUX – A Magyar Telekom és az OTP húzta az indexet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 846,62 pontos, 1,26...

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékkal esett.

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon
Hirdetés

Gazdaság

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.

Sok bankszámlás megúszta a drasztikus áremelést 

A digitális bankolásra ösztönöznek a díjemelések

A kormányzati szektor GDP-arányos hiánya 6,7 százalékos volt 2023-ban

A kormányzati szektor adóssága - a Magyar Nemzeti Bank adatai alapján - 2023 végén 55 134 milliárd forintot, a GDP 73,5 százalékát érte el.

MBH Bank: 345,3 milliárd forint korrigált adózás előtti eredmény 2023-ban

A társaság a tavalyi évben 350 millió euró értékben sikeres nemzetközi kötvénykibocsátást hajtott végre.