A generációváltást segítő finanszírozási programot indít a Magyar Fejlesztési Bank. Olyan családi vállalkozások kivásárlására ajánl társfinanszírozást, amelyek tulajdonosai idősek, és a cég továbbműködésére, fennmaradására így nyílik lehetőség családon belüli megoldás hiányában.
A program azért született – fogalmaz az MFB -, hogy segítse a generációváltást ott, ahol a családon belüli utódlás nem megoldott, ezért veszélybe kerülne a működőképesség fenntartása és a cégben felhalmozott értékek megőrzése.
A program célja, hogy társfinanszírozást nyújtson azoknak a befektetőknek, akik generációváltással érintett családi vállalkozást vásárolnának.
Az MFB Generációváltási tőkeprogram keretében az MFB csoporthoz tartozó Hiventures Zrt. az 500 millió forint alatti tőkefinanszírozási igény, míg az MFB Invest az 500 millió forint feletti tőkeigény esetén várja a jelentkezőket – részletezték.
A felvásárlás során 30 százalékos magánforrás bevonását várják el, a finanszírozási időtáv pedig 5-7 év – közölték.
A közleményben arra is kitértek, hogy a minimum 50 millió forintos árbevétellel rendelkező kis- és középvállalkozások 58 százalékát teszik ki a családi vállalkozások.
Ezek közel 40 százalékát, akár 12 ezer céget is érint a generációváltás problémája, mivel a tulajdonos-ügyvezetők átlagos életkora eléri a 65 évet – mutattak rá piaci információkra hivatkozva.
További cikkeink:
Az agrárszektorban működő családi vállalkozások is élhetnek azzal a generációváltást segítő társfinanszírozási hitel lehetőséggel, amelynek programját a napokban hirdette meg a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) – mondták el AzÜzlet.hu érdeklődésére az MFB-nél.
A hazai kis- és középvállalkozások 15 százalékát foglalkoztatja az utódlás kérdése, és ebből 7 százaléknál zajlik már a folyamat – közölte a Budapest Bank, amely 500 cégvezető megkérdezésével végzett kutatást.