A Fővárosi Közgyűlés feltételeket megfogalmazva, de egyhangúlag támogatta a 2023-as atlétikai világbajnokság budapesti megrendezését.
A képviselők az első napirendi pont előtt egyperces néma felállással emlékeztek a közelmúltban elhunyt Dömötör Zoltán olimpiai bajnok vízilabdázóra. Ezt követően Kovács Ferenc (XVI. kerület) és Karsay Ferenc (XXII. kerület), a Fidesz-KDNP két októberben megválasztott, de az alakuló ülésről hiányzó polgármestere tette le esküjét.
A közgyűlés egyik első döntésével a hajléktalanok téli, úgynevezett krízisellátásának javítását célzó intézkedésekről határozott, 47 millió forintot elkülönítve az ezzel járó többletfeladatokra. Az erről szóló javaslat egyhangú elfogadásával felkérték Karácsony Gergely főpolgármestert, tegyen hathatós lépéseket az éjjeli menedékhelyek élősködőmentesítése, akadálymentesítése, az aktív lábadozó helyek számának bővítése és az úgynevezett alacsonyküszöbű helyek (ilyenek a nappali melegedők) biztosítása érdekében.
A testület ezután módosította a parkolási rendeletet: jövő július elsejétől kizárólag a kerületi önkormányzatok által létrehozott szolgáltatók végezhetik majd a parkolási díjfizetés ellenőrzését és a pótdíjazást.
Feltételekhez kötve, de egyhangúlag megszavazták a 2023-as atlétikai világbajnokság budapesti megrendezését. Ennek alapján egy nyílt, lakossági tömegsport igények kielégítésére is alkalmas és kulturális események befogadására is képes, hosszú távon fenntartható, a zöld szempontokat maximálisan érvényesítő rekreációs célú közpark részeként épülhet meg a világbajnokság megrendezésére is alkalmas atlétikai központ.
A feltételek között szerepel, hogy a kormány – a fekvőbeteg-ellátásban tervezett fejlesztéseken felül – legalább 50 milliárd forintot fordítson a kerületi önkormányzatok egészségügyi alap- és szakellátási fejlesztésinek támogatására.
A testület ülése alatt fiatal sportolók az atlétikai világbajnokság megrendezését támogató csendes demonstrációt tartottak a Fővárosi Közgyűlés épülete előtt. A megmozdulásban részt vett Gyulai Miklós, a Magyar Atlétikai Szövetség elnöke is.
Döntöttek arról is, hogy az önkormányzati tulajdonban álló, vezető tisztségviselőnek vagy cégvezetőnek nem minősülő vezérigazgatók kinevezésére és felmentésére vonatkozó közgyűlési hatáskört a főpolgármesterre ruházzák át. Az elfogadott javaslat szerint Karácsony Gergely nyilvános pályázat útján kívánja gyakorolni e hatáskörét.
Három színházi igazgató személyéről is határozat született. Az Örkény Színház igazgatói posztján meghosszabbították Mácsai Pál megbízatását, a Budapest Bábszínház élére Ellinger Edina korábbi igazgatóhelyettes került, míg a Kolibri Színházat továbbra is Novák János igazgathatja.
A közgyűlés egyik határozatában kifejezte, egyetért a LIFE HungAIRy elnevezésű, levegőminőséget javító programmal. A nyolcéves integrált uniós projekt a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. vezetésével indult az ország tíz településén.
Ezzel egy időben a Fővárosi Közgyűlés hatáskörébe vonták a fővárosi többségi tulajdonú társaságok leányvállalatai felügyelőbizottsági tagjainak kinevezéseit és visszahívásait is.
A testület egyetértett azzal, hogy Budapesten rendezzék 2020-2022 között a FED-Kupát, amelyre a Magyar Tenisz Szövetség pályázott. A rendezvény megtartását az előző főpolgármester, Tarlós István még májusban támogatta aláírásával.
A képviselők – zárt napirendi pontban – megfosztották a bicskei gyermekotthon korábbi igazgatóját a Bárczy István Díjtól, miután Vásárhelyi Jánosról kiderült, éveken át molesztálta a rá bízott gyerekeket.
A közgyűlés ülését követően Fekete-Győr András, a Momentum elnöke és Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő sajtótájékoztatón jelentették be, – a Fővárosi Közgyűlés egyetértése esetén – készek népszavazást kezdeményezni az atlétikai világbajnokságról, amennyiben a kormány nem tartja be a főváros követeléseit.