Kezdőlap Tőzsde BÉT - November: ötödével nőtt a BUX
No menu items!

BÉT – November: ötödével nőtt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX novemberben 32 279 pontról 38 782 pontig jutott, vagyis több mint 20 százalékot emelkedett.

A BÉT közölte: a 356,6 milliárd forintos havi forgalom kiemelkedő, a napi 16,9 milliárd forintos érték pedig április óta a legmagasabb.

Mint írták, november elején világszerte megváltoztak a részvénypiacok. Az indexekből mérhető, összesített trend továbbra is emelkedő, de módosultak az erősödést vezető szektorok. Korábban inkább a technológiai és internetes cégek részvényeit vásárolták a befektetők, most viszont a bankok, olajcégek, légitársaságok részvényeit, vagyis azok a kibocsátók népszerűek, akiket jobban megviselt a járvány. A változást a BÉT a vakcinákról szóló híreknek tulajdonítja, hiszen ezzel erősödött a gazdasági helyreállás reménye is.

A magyar részvénypiacon a november főképp az OTP-nek és a Mol-nak kedvezett.

Az OTP részvényei 21,6 százalékkal nőttek az előző hónaphoz képest, záró árfolyamuk 11 930 forintot ért el. A 220,2 milliárd forintos forgalom a teljes érték 61,7 százaléka. A Mol ennél is nagyobb mértékben, 31,9 százalékkal erősödött, így 2014 forinton zárt 71,1 milliárdos havi forgalommal, ami a teljes tőzsdei forgalom 19,9 százaléka.

A Richter 7125 forintig jutva 10,9 százalékkal növelte az árfolyamát 50,0 milliárd forintos forgalomban. A vezető részvények közül egyedüliként éves összevetésben is erősödött. A Magyar Telekom az előző hónaphoz képest 11,8 százalékot erősödve 388 forinton zárt november végén, 3,5 milliárd forintos forgalomban.

A befektetési szolgáltatók közül az Erste bonyolította a legnagyobb forgalmat 179,2 milliárd forintos duplikált értékkel, ami a teljes forgalom 25,1 százaléka. Második lett a Concorde 169,5 milliárd forinttal, harmadik a Wood 134,9 milliárd forinttal.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Környezetbarát csatornatisztítás Bécsben: az E-FLUSH munkába állt

Az E-FLUSH az egyik legkorszerűbb technológiát alkalmazza a csatornatisztításban. A jármű ugyanis saját vízvisszaforgató rendszere révén a csatornából felszívott anyagokat – víz, kavics és üledék – helyben szétválasztja, a megtisztított vizet pedig újrahasznosítja a tisztítás során.

A fogyasztói árak emelkedéséről: júliusban átlagosan 4,3 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat

Júniushoz viszonyítva átlagosan 0,4 százalékkal voltak magasabbak az árak -

Mol-csoport eredménye a második negyedévben romlott

A körforgásos gazdasági szolgáltatások EBITDA-ja 2025 második negyedévében mínusz 3,7 milliárd forintra esett vissza az első negyedévi 4,8 milliárd forintról.

2026-ban meg sem állunk Amerikáig – közvetlen járatot indít az American Airlines

Fotó:American Airlines A turisztikai szakma régi vágya teljesül azzal, hogy...
Hirdetés

Hírek

Környezetbarát csatornatisztítás Bécsben: az E-FLUSH munkába állt

Az E-FLUSH az egyik legkorszerűbb technológiát alkalmazza a csatornatisztításban. A jármű ugyanis saját vízvisszaforgató rendszere révén a csatornából felszívott anyagokat – víz, kavics és üledék – helyben szétválasztja, a megtisztított vizet pedig újrahasznosítja a tisztítás során.

A fogyasztói árak emelkedéséről: júliusban átlagosan 4,3 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat

Júniushoz viszonyítva átlagosan 0,4 százalékkal voltak magasabbak az árak -

Mol-csoport eredménye a második negyedévben romlott

A körforgásos gazdasági szolgáltatások EBITDA-ja 2025 második negyedévében mínusz 3,7 milliárd forintra esett vissza az első negyedévi 4,8 milliárd forintról.

Lublin városa és a Lublini vajdaság ad otthont a CONNECT 2026 nemzetközi légiközlekedési konferenciának

Lublin városa és a Lublini vajdaság lesz a házigazdája a 22. CONNECT nemzetközi konferenciának, amelyet 2026. február 17–19. között rendeznek meg a Lublini Konferenciaközpontban.

44 milliárd forintot költöttek SZÉP-kártya birtokosok júniusban

A térségek közül a legtöbbet a Balatonnál költöttek a szálláshelyeken SZÉP-kártyákról, ahol ez az összeg a júniusi belföldi szálláshelyi bevételek 9,7 százalékát tette ki.

Duna House: lakbércsökkenést hozhat az Otthon Start Program

Az Otthon Start Program az albérletpiacon kettős hatással járhat: csökkenhet a bérlői kereslet, miközben nőhet a kiadó lakások kínálata, ami a bérleti díjak mérséklődéséhez vezethet, különösen Budapesten és az egyetemi városokban

Sziget – Francia, német és holland rendőrök segítik a BRFK munkáját a fesztiválon

Francia, német és holland rendőrök segítik a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) munkáját az idei Sziget fesztiválon.

Kétszer csenget, de nem szennyez: Bécsben egyre zöldebb a kézbesítés

2025 végére Bécsben kizárólag gyalogosan, kerékpárral vagy elektromos járművekkel történik majd a postai kézbesítés,
Hirdetés

Gazdaság

A nyári uborkaszezon a legjobb időszak a dubaji ingatlanvásárlásra a magyar szakértő szerint

Töretlenül növekszik a magyarok érdeklődése a dubaji ingatlanok iránt, egyes cégek évről évre hússzoros növekedést is tapasztalnak a keresletben.

Vegyesen változott csütörtök estére a forint árfolyama

Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben csütörtök estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Rekordszinten a bitcoin jegyzése

Rekordszintre emelkedett a bitcoin jegyzése a dollárral szemben péntek reggel az intézményi befektetők keresletének a hatására.

Még Angliában is jól pörgött a Raiffeisen Bank zöld kötvénye

Több mint 3,6-szoros túljegyzést regisztrált zöld kötvényére a Raiffeisen Bank Zrt., melyet 300 millió euró összegben bocsátott ki, megerősítve ezzel a fenntartható finanszírozás iránti...