Kezdőlap Kül-hon Határtalanul - kirándulási program. Megjelentek az idei pályázatok
No menu items!

Határtalanul – kirándulási program. Megjelentek az idei pályázatok

A program célja a magyar-magyar kapcsolatok építése és személyes kapcsolatok kialakítása. Kép forrása: kulhonimagyarok.hu

A Határtalanul programban hetedikesek és középiskolások Kárpát-medencei tanulmányi kirándulását támogató pályázat nyílt meg – jelentette be a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára.

Potápi Árpád János közölte: a hetedikeseknek szóló pályázat keretösszege 1,3 milliárd forint, a középiskolásoknak szóló pedig 500 millió forint. Mindkét kiírásban 500 ezer és 5 millió forint közötti összegre lehet pályázni.

A pályázatókat hétfőtől október 29-én 14 óráig lehet benyújtani elektronikusan a Nemzetpolitikai Informatikai Rendszeren (nir) keresztül.

Potápi Árpád János. Fotó:MTI/Illyés Tibor

Az államtitkár emlékeztetett: a programról 2010-ben döntöttek, az első buszok 2011. június 4-én indultak el Budapestről.

Egy korábbi felmérést ismertetve óriási eredménynek nevezte, hogy a magyarországi egyetemisták 78 százaléka járt már határon túli magyarlakta területen, 62 százalékuknak pedig van határon túli barátja, ismerőse.

Potápi Árpád János szólt arról is, hogy a koronavírus-járvány miatt a 2019-es és 2020-as keretből támogatott kirándulások jelentős része, több mint kétezer kirándulás nem valósulhatott meg.

Ezért ezek megvalósítási határidejét 2022. augusztus 31-ig meghosszabbították – mondta.

Az államtitkár kitért arra, hogy idén is megszervezik a Határtalanul középiskolai vetélkedőt, amelyben tavaly 112 ezer anyaországi és külhoni diák vett részt. A döntőbe azonos arányban kerültek határon túli és magyarországi csapatok – jegyezte meg.

Megemlítette, hogy új lehetőséget kínálnak a Határtalanul programban aktív pedagógusoknak, akiknek tanulmányutakat hirdetnek, valamint saját tanulmányutak megvalósítását is támogatják.

A Határtalanul program célja a magyar-magyar kapcsolatok építése, személyes kapcsolatok kialakítása, elmélyítése az anyaországi és külhoni magyarság között. A programban magyarországi iskolák tanulói a magyar kormány támogatásával osztálykiránduláson vesznek részt a szomszédos országok magyarlakta területein, így személyes tapasztalatokat szereznek a külhoni magyar közösségekről – közölte korábban a nemzetpolitikai államtitkárság.

Hozzátették: a program célja, hogy minden magyarországi fiatal iskolás évei alatt legalább egyszer eljusson egy határon túli, magyarok lakta településre szervezett formában, állami támogatással, és a kirándulások során kapcsolatok alakuljanak ki, illetve erősödjenek meg hazai és határon túli magyar iskolák között.

A pályázati felhívások a www.bgazrt.hu és a www.kulhonimagyarok.hu honlapon érhetők el.

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Szabad a pálya: újra a régi az M30-as

Fotó: Fotó: Építési és Közlekedési Minisztérium Megnyitották a forgalom előtt az...

Már több mint 60 ezren használják üzleti céllal a Microsec e-Szignó minősített elektronikus aláíró megoldásait

A minősített bizalmi szolgáltatások - mint az e-Szignó - nem költségmentesek, de már havi 3-4 ezer forintos költséggel is elérhetők a magyarországi és uniós előírásoknak minden tekintetben megfelelő elektronikus aláírások.

Panattoni Hungary ipari ingatlanfejlesztő mintegy 10 milliárd forintot fordít ötödik hazai beruházására

A projektek a Recorde Panattoni RPM Ingatlanalapokban valósulnak meg, amelyeket a Concorde Csoport ingatlanalapkezelő leányvállalata, a Recorde Alapkezelő Zrt. kezel.

Így készült Bécs a szilveszterre

A Városháza téren felállított nagyszínpadon bemutatott "Best of Eurovision" show, valamint az éjfélkor elindított "Eurovision Countdown Clock" visszaszámláló óra látványos gesztus, de egyben világos üzenet is: az Eurovíziós Dalfesztivál egy teljes évre kiterjedő városstratégiai projekt.
Hirdetés

Hírek

Már több mint 60 ezren használják üzleti céllal a Microsec e-Szignó minősített elektronikus aláíró megoldásait

A minősített bizalmi szolgáltatások - mint az e-Szignó - nem költségmentesek, de már havi 3-4 ezer forintos költséggel is elérhetők a magyarországi és uniós előírásoknak minden tekintetben megfelelő elektronikus aláírások.

Panattoni Hungary ipari ingatlanfejlesztő mintegy 10 milliárd forintot fordít ötödik hazai beruházására

A projektek a Recorde Panattoni RPM Ingatlanalapokban valósulnak meg, amelyeket a Concorde Csoport ingatlanalapkezelő leányvállalata, a Recorde Alapkezelő Zrt. kezel.

Így készült Bécs a szilveszterre

A Városháza téren felállított nagyszínpadon bemutatott "Best of Eurovision" show, valamint az éjfélkor elindított "Eurovision Countdown Clock" visszaszámláló óra látványos gesztus, de egyben világos üzenet is: az Eurovíziós Dalfesztivál egy teljes évre kiterjedő városstratégiai projekt.

Elindult a négyüléses felvonó is, csodás síélmény várja a családokat a Mátrában

Az év utolsó napjaira végérvényesen elindult a hazai síszezon: családi és tanulópályák, öt felvonó, köztük a négyüléses panorámalift várja a síelőket szilveszterkor, a téli szünet utolsó napjain lámpafényes esti síelés is lesz a Mátraszentistváni Síparkban.

Újabb családi adócsökkentések lépnek életbe január 1-jétől

Jó hír a gyermekes családoknak, hogy január 1-jétől újabb nagy családi adócsökkentések lépnek életbe, vagyis újabb 50 százalékkal emelkedik a családi adókedvezmény és adómentességet kapnak a 40 év alatti kétgyermekes édesanyák.

Kedden délután nyílhat meg a forgalom előtt az M30-as autópálya eddig lezárt szakasza

Miután megérkezett a 2 milliárd forint értékű bankgarancia, már nincs akadálya annak, hogy december 30-án 18 órától megnyissák a forgalom részére az M30-as eddig lezárt szakaszát.

Hazai pezsgőpiac – a tavalyinál gyengébb keresletet várnak az év végén

Hazánkban évente mintegy 200 ezer hektoliter pezsgő készül, aminek a jelentős része a magyar piacon kel el.

Miénk itt a tér! – Hat kiemelt forgalmú budapesti téren már szolgálatba álltak a térgondnokok

Az eddigi tapasztalatok és a lakossági visszajelzések alapján igény van a térgondnokok munkájára, már lehet érzékelni ezeken a tereken a fokozatos változást, a járókelők is jobban figyelnek a köztisztaságra
Hirdetés

Gazdaság

Készpénzmentes üzletek: lehetőség vagy vállalati kockázat?

A kereskedelemben egyre erősebben jelenik meg a készpénzmentes működés felé való elmozdulás, amelyet egyszerre mozgatnak technológiai újítások, vásárlói igények és vezetői döntések. A CMO...

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás