Kezdőlap Világgazdaság Németország - Enyhültek a recessziós félelmek
No menu items!

Németország – Enyhültek a recessziós félelmek

Decemberben jelentős mértékben javult a ZEW németországi befektetői hangulatindexe azokra a várakozásokra, hogy a koronavírus ellen kifejlesztett hatásos védőoltások erősítik a gazdasági kilátásokat.

Nagyításért KLIKK a grafikonra

A mannheimi ZEW gazdaságkutató intézet decemberi felmérésében a pénzügyi befektetők németországi konjunkturális kilátásokról alkotott megítélését számszerűsítő mutató a novemberi 39,0 pontról 55,0 pontra ugrott.

A piac ennél kisebb mértékű emelkedést, 45,5 pontot várt decemberre. Szeptemberben 20 éves csúcson, 77,4 ponton állt az index.

Az aktuális gazdasági környezet megítélése viszont a vártnál valamivel erősebben romlott, a mutató 2,2 ponttal, mínusz 66,5 pontra süllyedt decemberben. A piac kissé jobb értéket, mínusz 66 pontot várt a novemberi mínusz 64,3 pont után.

Achim Wambach

A pénzpiaci szakértők derűlátóbban ítélik meg a jövőt azon bejelentések fényében, hogy küszöbön áll a védőoltások forgalmazásának engedélyezése – kommentálta a felmérés megállapításait Achim Wambach, a ZEW elnöke.

Novemberben még erősen aggasztotta a pénzügyi befektetőket a koronavírus-járvány második hullámának a gazdaságra gyakorolt súlyos hatása. Nőttek például azok a félelmek, hogy a német gazdaság ismét recesszióba kerülhet – tette hozzá.

A ZEW havi rendszerességgel végzi el hangulati felmérését mintegy 300 németországi intézményes befektető és pénzügyi elemző körében az elkövetkező hat hónap kilátásairól és az aktuális befektetői környezetről alkotott véleményük megismerése érdekében.

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

BÉT – a magyar tőzsde enyhén felülteljesített az európai piacokhoz képest, újabb csúcson a BUX

A részvénypiac forgalma 10,7 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.

Vállalati kötvényei feltételrendszerének módosításáról állapodott meg a 4iG a befektetőivel

Módosul a Magyar Nemzeti Bank növekedési kötvényprogramja (NKP II.) keretében kibocsátott 4iG-kötvények feltételrendszere, miután a vállalatcsoport megállapodott erről a kötvények intézményi és banki befektetőivel.

Műszaki és jogi buktatók rejtőzhetnek az olcsó ingatlanok mögött

Műszaki és jogi buktatók rejtőzhetnek az olcsónak tűnő ingatlanok mögött – figyelmeztet Kálmán Ildikó, a BrixIngatlan.hu szakértője.

A tudatos tervezés és a technológiai hatékonyság éve lesz 2026 az építőiparban

A társaság 2025-ben 146 sikeres szerződéskötéssel zárta az évet, ami 27 százalékos növekedés az előző évhez képest.
Hirdetés

Hírek

BÉT – a magyar tőzsde enyhén felülteljesített az európai piacokhoz képest, újabb csúcson a BUX

A részvénypiac forgalma 10,7 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.

A tudatos tervezés és a technológiai hatékonyság éve lesz 2026 az építőiparban

A társaság 2025-ben 146 sikeres szerződéskötéssel zárta az évet, ami 27 százalékos növekedés az előző évhez képest.

A HU-Rizont program idei pályázatán 23 program kapott támogatást

A kormány által meghirdetett HU-Rizont program idei pályázatán 23...

MNB: a Kúria is jóváhagyta a Primus Trustra kiszabott büntetést – 300 millió forint

z MNB vizsgálata előzőleg megállapította, hogy a több vagyont (trustot) is kezelő Primus Trust több cégnek és magánszemélynek nyújtott kölcsönöket több tízmilliárd forint összegben az egyes trustok vagyonkezelőjeként.

A jövő év számos adózási könnyítést hoz a kkv-knak – ígéri a NAV

Még több cég választhatja a kivát és kevesebb szochót fizetnek a főállású vállalkozók

BÉT – Növekvő forgalom mellett emelkedett a BUX a héten

Uniós forrást nyert el a 4iG leányvállalata. A 2Connect Kft. összesen 11,6 milliárd forint értékben nyert európai uniós forrást, amelyet 3 év alatt vehet igénybe a fejlesztések elkészültével.

Európai egyetem magyar vezetője kapott rangos üzleti díjat

A Fiatal Vállalkozók Hete záróeseményén Noll-Batek Frigyes, a Varsovia Üzleti és Alkalmazott Tudományok Egyetemének prorektora vehette át a FIVOSZ különdíját.

Ekkora hitelre futja a legutóbbi átlagfizetésből

Októberben a magyarországi bruttó átlagkereset már megközelítette a 700 ezer forintot, ami 8,7%-os emelkedést jelent év/év alapon.
Hirdetés

Gazdaság

Készpénzmentes üzletek: lehetőség vagy vállalati kockázat?

A kereskedelemben egyre erősebben jelenik meg a készpénzmentes működés felé való elmozdulás, amelyet egyszerre mozgatnak technológiai újítások, vásárlói igények és vezetői döntések. A CMO...

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás