Kezdőlap Cégvilág Opel-kereskedést vett az AutoWallis
No menu items!

Opel-kereskedést vett az AutoWallis

Az AutoWallis Nyrt. tulajdonába került az Opel és Kia kereskedésével és szervízelésével foglalkozó Wallis Kerepesi Kft., valamint az annak helyet adó ingatlant birtokló K85 Kft. – közölte a cég a tőzsde honlapján.

A 2019-ben 8,7 milliárd forintos forgalmat bonyolító Wallis Kerepesi akvizíciója több mint tizedével növelheti a tőzsdei társaság idei árbevételét.

Az AutoWallis igazgatósága több hónapos előkészület után határozott a felvásárlásról, miután a cégek tulajdonosai írásos szándéknyilatkozatott tettek a két vállalat apportálásáról. A határozat értelmében az AutoWallis kizárólag saját részvényekkel fizeti ki az 1,02 milliárd forintos vételárat, amelyet független értékbecslés alapján határozott meg.

Az újonnan kibocsátandó 13 511 723 darab részvény árfolyama a társaság részvényeseinek korábbi felhatalmazása alapján az elmúlt 30 nap tőzsdei átlagárfolyama, 75,49 forint.

Az apportálandó társaságok jelenleg 60 százalékban a Wallis Asset Management Zrt., míg 40 százalékban a Wallis Kerepesi menedzsment tagjai által birtokolt TT Automobil Kft. tulajdonában vannak. A tranzakciót követően a Wallis Kerepesi menedzsmentjének tagjai AutoWallis részvényesek (1,9 százalék) lesznek. Az AutoWallis többségi tulajdonosának, a Wallis Asset Managementnek a jelenlegi 72,47 százalékról 71,78 százalékra változik a tulajdoni hányada.

Ormosy Gábor

Ormosy Gábor, az AutoWallis vezérigazgatója elmondta: az akvizíció jól illeszkedik a tavaly meghirdetett ötéves stratégiába, ami a 2018-as, 65,5 milliárdos árbevétel duplázásával számol 2024-re. A Wallis Kerepesi menedzsmentjének csatlakozása tovább erősíti az AutoWallis csoport szakmai hátterét, amely hozzájárulhat ahhoz, hogy a vállalat a közép-kelet-európai régió meghatározó mobilitási szolgáltatója legyen.

A Wallis Kerepesi 1990 óta Opel, majd 2015-től Kia márkákat is forgalmaz és szervizel. Tavaly Opelből a 903 darab értékesített új autóval 6-7 százalékos piaci részesedése volt, a Kia márka esetében a 762 darab értékesített új autóval 10-12 százalékos piaci részesedésre tett szert.

Az átlagosan 65 főt foglalkoztató Wallis Kerepesi 2016-2018 között 6-8 milliárd forint közötti árbevételt ért el, míg 2019-ben, az előzetes adatok alapján 8,7 milliárd forintot.A cég adózás előtti eredménye 2019-re 162 százalékkal 156,4 millió forintra, míg EBITDA-ja 110 százalékkal 184,7 millió forintra emelkedett a 2018-as évhez képest az előzetes adatok alapján.

Az akvizíció része a Wallis Kerepesinek helyet adó közel 7000 négyzetméteres telek és az azon helyet foglaló 3000 négyzetméteres ingatlan is (K85 Kft.).

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Karácsonyi ajándéknak is kiváló választás a magyar bor

Jól sikerült az idei szüret, a hazai szőlőtermelők a száraz nyárnak köszönhetően kiváló minőségű szőlőt takaríthattak be.

CPI Hotels új design szállodát nyit Budapesten

Európa egyik vezető szállodacsoportja, a CPI Hotels a.s. tovább erősíti jelenlétét a magyar piacon: büszkén jelenti be a vadonatúj Mamaison Vibe Hotel Downtown Budapest megnyitását.

Így készül Bécs a szilveszterre

A Városháza téren felállított nagyszínpadon bemutatott "Best of Eurovision" show, valamint az éjfélkor elindított "Eurovision Countdown Clock" visszaszámláló óra látványos gesztus, de egyben világos üzenet is: az Eurovíziós Dalfesztivál egy teljes évre kiterjedő városstratégiai projekt.

Vaddisznók a városban: ki fizet, ha kárt okoznak?

A Bank360 kérdésére a biztosító azt is elárulta, hogy az elmúlt 3-5 évben a vadállatok által okozott károk száma nagyjából stagnált, leszámítva két kiugró évet, 2022-őt és az idei évet, amikor is nagyjából másfélszer annyi káresemény történt, mint előtte általában.
Hirdetés

Hírek

Karácsonyi ajándéknak is kiváló választás a magyar bor

Jól sikerült az idei szüret, a hazai szőlőtermelők a száraz nyárnak köszönhetően kiváló minőségű szőlőt takaríthattak be.

Így készül Bécs a szilveszterre

A Városháza téren felállított nagyszínpadon bemutatott "Best of Eurovision" show, valamint az éjfélkor elindított "Eurovision Countdown Clock" visszaszámláló óra látványos gesztus, de egyben világos üzenet is: az Eurovíziós Dalfesztivál egy teljes évre kiterjedő városstratégiai projekt.

Vaddisznók a városban: ki fizet, ha kárt okoznak?

A Bank360 kérdésére a biztosító azt is elárulta, hogy az elmúlt 3-5 évben a vadállatok által okozott károk száma nagyjából stagnált, leszámítva két kiugró évet, 2022-őt és az idei évet, amikor is nagyjából másfélszer annyi káresemény történt, mint előtte általában.

Fényfüzéreket és karácsonyi dekorációs eszközöket vizsgáltak

Díszvilágítási füzéreket, valamint karácsonyi dekorációs villamossági termékeket vizsgált a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság akkreditált laboratóriuma: az 58 különböző féle termékből 56 bizonyult veszélyesnek.

NAV: jövőre megduplázódik a családi adókedvezmény

A kedvezmény igénybevételéhez január első napjaitól elérhető az adóelőleg-nyilatkozat, amit legegyszerűbben elektronikusan, az Online Nyomtatványkitöltő Alkalmazásban (ONYA) lehet beadni, de papíron is leadható a munkáltatónál, kifizetőnél.

Nagy év végi hajrá várható a bankfiókokban és a földhivatalokban!

Fontos, hogy az igazgatási szünet nem számít bele az ingatlanügyi és egyéb földhivatali eljárások ügyintézési határidejébe.

Ponthatármentes oktatás: 3000 magyar diák tanul Pozsonyban

Az intézmény 2021-ben indult 23 fővel, mára pedig a legtöbb magyarországi diákot képző külföldi egyetemmé vált. A hallgatók többsége munka mellett tanul, a képzés gyakorlatorientált, a diploma pedig kizárólag teljesítmény alapján szerezhető meg.

BÉT – a magyar tőzsde enyhén felülteljesített az európai piacokhoz képest, újabb csúcson a BUX

A részvénypiac forgalma 10,7 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.
Hirdetés

Gazdaság

Készpénzmentes üzletek: lehetőség vagy vállalati kockázat?

A kereskedelemben egyre erősebben jelenik meg a készpénzmentes működés felé való elmozdulás, amelyet egyszerre mozgatnak technológiai újítások, vásárlói igények és vezetői döntések. A CMO...

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás