Kezdőlap Gazdaság Stratégiai együttműködésben a magyar kormány és az Alstom
No menu items!

Stratégiai együttműködésben a magyar kormány és az Alstom

Középen Balázs Gáspár, Szijjártó Péter és Henri Poupart-Lafarge

Stratégiai megállapodást kötött a magyar kormány az Alstom csoporttal. A lépés megerősíti és magasabb szintre emeli az Alstom és a magyar kormány közötti kapcsolatokat, valamint új együttműködési lehetőségeket nyit meg a két fél között, megerősítve az Alstom elkötelezettségét Magyarország gazdaságának és nemzetközi versenyképességének további fejlesztése mellett.

Stratégiai együttműködési megállapodást kötött a magyar kormány és a fenntartható mobilitás globális vezetője, az Alstom. A megállapodást a kormány részéről Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, valamint Balázs Gáspár, az Alstom Transport Hungary Zrt. vezérigazgatója írták alá Budapesten, Henri Poupart-Lafarge, az Alstom csoport vezérigazgatója jelenlétében.

A megállapodás megerősíti a Magyarországon évtizedek óta jelen lévő Alstom elkötelezettségét a magyar gazdaság teljesítményének fokozásában és nemzetközi versenyképességének növelésében. A felek a jövőben várhatóan még szorosabbra fűzik együttműködésüket a közlekedési iparág fejlesztésében, az Alstom innovatív, világszínvonalú megoldásainak, technológiai újításainak támogatásában és felhasználásában, a magyarországi termékskála és gyártókapacitás bővítésében, új, stabil munkahelyek létrehozásában, valamint a szakmai képzésekben.

Szijjártó Péter hangsúlyozta, hogy a jelenlegi súlyos gazdasági válságban rendkívül fontos a gazdasági növekedés fenntartásához a befektetői bizalom és a nagy nemzetközi vállalatok újabb beruházásainak megnyerése, egyúttal fontosnak nevezte a vállalat szerepét az innovációban és a kutatás-fejlesztésben, mint például Alstom által épített a világ első hidrogénvonata, mely fontos eleme lehet a jövő energiabiztonságának, így az együttműködés ezen a téren a kapcsolat további mélyítésével járhat.

Nagyon örülök a magyar kormány és az Alstom között létrjött stratégiai együttműködési megállapodásnak. Ez erősíteni fogja Magyarország vasúti ágazatának, gazdaságának és nemzetközi versenyképességének fejlődését. Hiszem, hogy ezzel a ma aláírt stratégiai együttműködési megállapodással sokkal több innováció érkezik Magyarországra az Alstommal” – mondta Henri Poupart-Lafarge, az Alstom vezérigazgatója.

Az Alstom hosszú évek munkájával bizonyította, hogy elkötelezett partnere Magyarországnak a fenntartható mobilitás megteremtésében, a magyar gazdaság teljesítményének növelésében. A most aláírt stratégiai együttműködési megállapodás megerősíti, magasabb szintre emeli kapcsolatainkat, új lehetőségeket nyit meg a partnerségben” – mondta Balázs Gáspár, az Alstom magyarországi vezérigazgatója.

Balázs Gáspár és Szijjártó Péter a megállapodás aláírásának pillanatában

Évtizedek óta a magyar közlekedési iparág meghatározó, stabil szereplője az Alstom és egyben jelentős munkaadó Nógrád megyében. Mátranovákon jelenleg több, mint 650 munkavállalónak adnak munkát és biztosítanak stabil, fenntartható, komoly fejlődési- és karrierlehetőséget, ahol forgóvázkereteket gyártanak a különféle szerelvényekhez, például nagysebességű szerelvényekhez, elővárosi vonatokhoz, mozdonyokhoz és emeletes vasúti kocsikhoz. Idén, a folyamatos beruházásoknak és fejlesztéseknek köszönhetően bővült a termékskála, a nógrádi telephelyen készítik a forgóvázkereteket a vasúti közlekedésben komoly innovációs fordulatot elindító, a világ első hidrogénmeghajtású vonatához, a Coradia iLinthez is.

Az Alstom által gyártott Coradia iLint 2018-ban állt utasforgalomba, idén augusztustól pedig a világ első, 100 százalékban hidrogénnel működő útvonalán, az alsó-szászországi Bremervörde városában is közlekedik. A szerelvény szeptemberben világrekord eredményt ért el, egyetlen tankolással 1175 kilométert tett meg, bizonyítva, hogy az újítás fordulatot indíthat el a vasúti közlekedésben. Magyarország komoly érdeklődését jelzi, hogy a MÁV-Start augusztus 23-án indította el a hidrogén üzemanyagcellás szerelvények beszerzéséhez szükséges nyilvános, előzetes piaci konzultációt, ami megnyithatja az utat az új technológia hazai alkalmazása előtt.

Az Alstom vasúti szerepvállalásának köszönhetően többek közt 27 Alstom Traxx mozdony fut Magyarországon és 59 MÁV-Start motorvonatot is felszerelt a vállalat a szigorú európai sztenderdeknek megfelelően European Train Control System-ETCS fedélzeti rendszerrel, így ezek a szerelvények akár a 160km/h-s végsebességet is elérhetik, a korábbinál biztonságosabban és jóval hatékonyabban.

A folyamatos fejlődés érdekében, az Alstom a saját, helyi oktatóközpontjában két hiányszakmában, 2018 óta a hegesztőknél, majd idén ősszel kezdődően a lakatosoknál indított világszínvonalú képzési programokat, a Nógrád megyei, valamint a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarával együttműködésben.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Szerdától az EU-állampolgárok is csak elektronikus beutazási engedéllyel léphetnek be az Egyesült Királyságba

Szerdától az Európai Unió tagországainak állampolgárai is csak az elektronikus beutazási engedély (Electronic Travel Authorisation, ETA) birtokában léphetnek be az Egyesült Királyságba.

Újabb 5 milliárd forint támogatás feldolgozó üzemek fejlesztésére

Az érintettek a tervezett beruházási költségek 50 százalékára pályázhattak, de ez bizonyos esetekben elérhette a 70 százalékot is.

Wunderbar Fesztivál 2025: „Német. Egy nyelv – sok történet.”

2025-ben negyedik alkalommal rendezik meg Magyarországon a Wunderbar Fesztivált, ismét rávilágítva a német nyelv sokszínűségére és jelentőségére a gazdaság, a kultúra és az oktatás területén.

Hibridként hódíthat az új Audi Q7

Képzelj el egy reggelt, amikor hangtalanul suhansz a városban,...
Hirdetés

Hírek

Nem ússzuk meg: áprilistól ez is kell a beutazáshoz az Egyesült Királyságba

Április 2-tól minden magyar állampolgárnak is szüksége lesz az...

Vidéki otthonfelújító nyugdíjasok irány az Államkincstár

A kormány kibővítette a kedvezményezetti kört, így a nyugdíjasok...

Így módosulhat most az ESG-törvény

A Nemzetgazdasági Minisztérium társadalmi egyeztetést indít az Európai Bizottság...

Erősödött a forint reggel

Erősödött a forint árfolyama hétfő reggel a főbb devizákkal szemben a péntek esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Március végétől Debrecenből Lipcsébe és Máltára hoz járatot a BMW

A Universal Airlines március 30-tól heti két retúrjáratot indít...

Németország kiszabadult a költségvetési kalodából. Örülhetünk?

Friedrich Merz A német parlament történelmi döntést hozott: elfogadták azt...

Gyengült hétfő reggelre a forint

Az eurót hétfő reggel hét órakor 399,59 forinton jegyezték a péntek esti 398,92 forint után. A dollár jegyzése 367,36 forintra ment fel 366,46-ról, a svájci franké pedig 415,39-re 414,30 forintról.

Gyengült a forint kedd reggel

Gyengült a forint árfolyama kedd reggel a főbb devizákkal szemben az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Hirdetés

Gazdaság

Európai terjeszkedéséhez olasz bankot nézett ki az ING

  Fotó: popso.it Európai terjeszkedési tervéhez igazodva az ING, Olaszország felé vette az irányt, ahol a Banca Popolare di Sondrioval vette fel a kapcsolatot. Az ING Group...

Az adóelőlegből is igénybe vehető az szja-kedvezmény

Nyomtatásra, irattárolásra sincs szükség, mert a nyilatkozatot az adóhivatal automatikusan továbbítja az abban megjelölt munkáltatónak, kifizetőnek.

Az alapvető élelmiszerek árának csökkentéséért lép a GVH

A nemzeti versenyhatóság álláspontja szerint az érdekképviseleti szervezetek által rendszeresen kiadott áremelési közlemények sérthetik a tisztességes piaci versenyt és fokozzák az inflációs nyomást.

Itt az első kamatforduló, utalják a csúcshozamot az inflációkövető állampapírokra

A PMÁP-ot az államkincstár 99 százalékos árfolyamon váltja vissza, de ez az egy százaléknyi veszteség is bőven megéri, hiszen a többi lakossági állampapír közül a legalacsonyabb kamatú is 5,5 százalékot fizet