Süllyedő indexekkel indult a kereskedés csütörtökön a New York-i tőzsdéken.
A piacon csalódást keltett, hogy decemberben 0,7 százalékkal csökkent a kulcsfontosságú amerikai gyártmányú tőkejavak megrendelésállománya, ami kedvezőtlen folyamatokat vetít előre, noha e javak kiszállítása 0,5 százalékkal nőtt.
A 30 vezető iparvállalat Dow Jones (DJIA) indexe 0,30 százalékkal, az S&P-500 0,41 százalékkal, a technológiai részvények Nasdaq Composite indexe pedig 0,55 százalékkal állt szerdai záróértéke fölött a kereskedés első negyedórájában.
Szerdán mérsékelt erősödéssel zárt New York. A DJIA 0,24 százalékkal, az S&P 0,18 százalékkal, a Nasdaq Composite pedig 0,03 százalékkal emelkedett.
Az olaj jegyzése stagnált, az árak a 2019. évi csúcs körül mozogtak. Érezteti hatását az OPEC és néhány nagy exportőr termelésének csökkentése, a Venezuela és Irán elleni szankciók, de a nagyobb mértékű áresést felfogta a globális gazdaság lehűlése és a rekordszintre emelkedő amerikai palaolaj termelés.
Kora délutánig a New York-i árupiacon (NYMEX) a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajta hordónkénti (159 liter) ára 1 centtel, 57,17 dollárra ment föl. A globális referencia minőség, az északi-tengeri Brent típus jegyzése nem változott, 67,04 dolláron állt.
A dollár kissé gyengült. Az euró kora délután 1,1349 dollár körül forgott a reggeli 1,1336 dollárral szemben.
Az aranyár lecsúszott 10 hónapos csúcsáról, miután az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed legutóbbi kamatdöntő üléséről kiadott közlemény nyitva hagyta egy idei kamatemelés lehetőségét. A kamatemelés erősítené a dollárt, gyöngítve az arany iránti keresletet. A fém unciáját (31,104 gramm) kora délután 1335,66 dolláron jegyezték az azonnali piacon, 0,2 százalékkal alacsonyabban, mint szerda este. (MTI)