Hirdetés
Kezdőlap Budapest Megváltoztatta az iskolakezdés a budapesti albérletárakat?
No menu items!

Megváltoztatta az iskolakezdés a budapesti albérletárakat?

Az albérleteknek mindig borsos áruk volt, főleg Budapesten. A koronavírus azonban lejjebb nyomta a főváros méregdrága bérleti díjait. Az ingatlannet.hu statisztikai adatai szerint ez az árcsökkenés tartósnak bizonyult mindaddig, amíg el nem kezdődött a 2021/2021-es tanév.

Nem megfizethetetlenek a budapesti albérletek

 A felköltözési időszakban az egyetemekhez közeli kerületekben 3000 Ft/m2 feletti volt az átlag bérleti díj. Az olcsóbbnak számító VII. és VIII. kerületekben egy 30 m2 alapterületű garzonlakást havi 90 ezer forintért kínáltak kiadásra. A már kicsit drágább kategóriás V. – VI. kerületekben pedig egy ugyanekkora alapterületű garzon átlag 110-120 ezer forintos havi bérleti díjjal került hirdetésre  az ingatlannet.hu kínálatában.

Úgy tűnik idén örülhetnek az egyetemisták, hiszen az iskolakezdésre nem szálltak el annyira az árak. Ez elsősorban a pandémiás időszak miatt kibővült kínálatnak köszönhető. A diákok és sok munkavállaló visszaköltözött a szülői házba, a lakástulajdonosok kénytelenek voltak tartósan csökkenteni az áraikat. További jó hír a keresleti oldalnak, hogy a bérbeadási árat egy kis alkudozással még tovább lehet csökkenteni.

Olcsóbbak lehetnek még az albérletek?

2020 januáruja és 2021 augusztusa között rég nem látott áresés ment végbe a fővárosi albérletpiacon. Az V., VI. és VIII. kerületekben kiadó lakások átlagára 10-20 százalékkal csökkent. A VII. kerületben pedig – túlzás nélkül – árzuhanásról beszélhetünk, amelynek mértéke 30 százalék volt.

Az év hátralevő részében már kevésbé számíthatnak a bérlők alacsonyabb bérleti díjakra. A nyári időszakban több kerületben is újra drágulni kezdtek a kiadásra szánt lakások. Persze vannak olyan kerületek is, ahol kisebb mértékben folytatódik az áresés, összességében azonban itt is már csak stagnálást lehet inkább érzékelni.

Hamarosan megváltozhatnak a preferenciák

Az elmúlt 30 év távlatában idén élhettük át a legmelegebb nyarunkat, és nem kizárt, hogy jövőre megdől az idei rekord. A klímaváltozással együtt új trend jelenhet meg, ami mind az ingatlanpiacot, mind az albérletpiacot érintheti.

Azok, akik az otthonukban ‘mellőzni kívánják’ a forróságot, jobban preferálhatják majd a keleti tájolást szemben a déli tájolással. A déli fekvéssel megáldott ingatlanokba ugyanis több fény jut, így melegebbek is. Bár ezidáig a vásárlók és a bérlők többsége is a napsütés mellett tette le a voksát, meglehet, hogy 2022-ben már a keleti fekvésű, hűvösebb ingatlanok dominálnak.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

BÉT – Emelkedett a héten a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt pénteki záráshoz képest 1,44 százalékkal, vagyis 962,94 ponttal emelkedve, 68 002,24 ponton zárta a hetet.

Itt a csavar: a mesterséges intelligencia most új munkahelyeket teremt az IT piacon

Az AI-tehetségeket kereső vállalatok számára egyszerűen nincs elég tapasztalt munkavállaló, és néhányan közülük akár milliós éves kompenzációs csomagokat is elkérnek.

Nagyon meg kell fékezni a csonttörő dengue-lázat: itt van a megoldás

Lopakodó, maláriát terjesztő unokatestvérével ellentétben a nőstény Aedes aegypti vagyis az egyiptomi csípőszúnyog bosszantó hanggal jelzi a közeledését, de a csípése sokkal rosszabb, mint a zümmögése.

Megjött a kamatemelés a lakáshiteleknél, áttörik a bankok a THM-plafont

A kamatoknál élénkebb volt a mozgás a jövedelmi elvárások terén.
Hirdetés

Hírek

BÉT – Emelkedett a héten a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt pénteki záráshoz képest 1,44 százalékkal, vagyis 962,94 ponttal emelkedve, 68 002,24 ponton zárta a hetet.

Felülteljesített a magyar tőzsde

A részvénypiac forgalma 14,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

 Mínuszban zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden.

Történelmi csúcson zárt a BUX – A Magyar Telekom és az OTP húzta az indexet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 846,62 pontos, 1,26...

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékkal esett.

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon
Hirdetés

Gazdaság

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.

Sok bankszámlás megúszta a drasztikus áremelést 

A digitális bankolásra ösztönöznek a díjemelések

A kormányzati szektor GDP-arányos hiánya 6,7 százalékos volt 2023-ban

A kormányzati szektor adóssága - a Magyar Nemzeti Bank adatai alapján - 2023 végén 55 134 milliárd forintot, a GDP 73,5 százalékát érte el.

MBH Bank: 345,3 milliárd forint korrigált adózás előtti eredmény 2023-ban

A társaság a tavalyi évben 350 millió euró értékben sikeres nemzetközi kötvénykibocsátást hajtott végre.