Hirdetés
Kezdőlap Világgazdaság Németország: akkora a munkaerőhiány, hogy az új jelentkezők gyakran szellemmé válnak
No menu items!

Németország: akkora a munkaerőhiány, hogy az új jelentkezők gyakran szellemmé válnak

Illusztráció: Bigstock

Németországban olyan nagy a kereslet a jó munkaerő iránt, hogy a jelentkezők egyre gyakrabban tűnnek el a munkáltatók látóköréből.

Míg a vállalatok néha figyelmen kívül hagyják a nemkívánatos jelentkezőket, Európa legnagyobb gazdaságában a jelentkezők a felvételi eljárás során eltűnnek – derül ki az Indeed álláskereső weboldal augusztus 1-jén 400 munkaerő-közvetítő körében végzett felméréséből, amelynek eredményeit a Bloomberg közölte.

A munkáltatók több mint a fele szerint a tendencia az elmúlt egy év során erősödött, negyedük szerint hetente legalább egyszer előfordul, és majdnem minden tizedik munkát kínáló cég naponta elveszíti a kapcsolatot egy-egy álláskeresővel. A férfi jelentkezők tűnnek el leggyakrabban.

A számok bizonyítják a szakképzett munkaerőhiány súlyosságát a gyorsan öregedő népesség és a világjárványok okozta viselkedésbeli változások közepette. Ráadásul nem a munkaerő hiánya az egyetlen, amellyel a cégeknek meg kell küzdeniük, mivel az ellátási szűk keresztmetszetek és az emelkedő energiaköltségek szintén a termelésre nehezednek.

Míg nem szokatlan, hogy a jelöltek még az interjú előtt eltűnnek, a toborzók 53%-a szerint már az is megszokottá vált, hogy a beszélgetés után nem jelentkeznek többé. Majdnem minden ötödik vállalat azt közölte, hogy még azután is tűntek el jelöltjeik, hogy elfogadták az állást, és 7% tapasztalta, hogy az első munkanapon nem jelentek meg a frissen felvettek.

A jelentkezők gyakran több jó lehetőség közül választhatnak, ahogy a vállalatok is szoktak, és nem követnek minden jelentkezési folyamatot következetesen a végéig” – mondta Tim Verhoeven, az Indeed toborzási szakértője.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

BÉT – Emelkedő forgalomban emelkedett a BUX a héten

Emelkedő forgalom mellett erősödött a héten a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 67 039,30 pont zárt pénteken, 1994,24 ponttal, 3,07 százalékkal magasabban az egy héttel korábbinál.

Heti makronaptár: GDP és lakásépítési, idegenforgalmi adatok érkeznek majd

A következő héten megjelenik az első negyedévi bruttó hazai termék (GDP) első becslése, emellett lakásépítési és idegenforgalmi adatokat közölnek.

Emelkedő gabonaáraknál nem érdemes a készleteken ülni

Emelkedést mutatnak az európai határidős piacokon a gabonaárak, így a hazai gazdáknak érdemes most odafigyelniük a megfelelő szerződések megkötésére és készleteik értékesítésére is.

Itt az első tervezet: nézzük mire készülhetnek az otthonfelújítók

Mától május 6-ig véleményezhető az otthonfelújítási program felhívástervezete. A júniusban induló pályázat újabb segítséget nyújt a családoknak, és hozzájárul a gazdasági növekedéshez is. A végleges felhívást a társadalmi és szakmai egyeztetések lezárását követően, június elején teszi majd közzé a kormány.
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.