Hirdetés
Kezdőlap Hírek A britek megalázónak tartják a Brexit kezelési módját
No menu items!

A britek megalázónak tartják a Brexit kezelési módját

A legfrissebb felmérés szerint a britek csaknem kivétel nélkül “nemzeti megaláztatásként” élik meg a brit EU-tagság megszűnési folyamatának (Brexit) kezelési módját. Az így vélekedők legnagyobb egyedi csoportja a brit kormányt tartja felelősnek, a legkevesebben az Európai Uniót hibáztatják.

A Sky Data közvélemény-kutató cég 1189 fős reprezentatív választói csoport bevonásával szerdán elvégzett vizsgálatában a válaszadók 90 százaléka mondta azt, hogy az egész országra nézve megalázónak tartja a Brexit eddigi menetét, és mindössze 7 százalék volt ellenkező véleményen.

Arra a kérdésre, hogy kit tartanak hibásnak a jelenlegi helyzetért, a felmérés résztvevőinek 34 százaléka a konzervatív párti brit kormányt, 26 százalék a londoni alsóház képviselőit, 7 százalék az Európai Uniót nevezte meg.

A válaszadók 24 százaléka szerint a kormány, a parlament és az EU egyformán felelős, 7 százalékuk szerint ugyanakkor egyik sem hibáztatható.

Theresa May miniszterelnök kezdeményezte hivatalosan az Európai Uniónál a Brexit jövő pénteken lejáró határidejének június 30-ig terjedő halasztását.

Ennek előzményeként az alsóház kétszer is – először januárban, majd múlt kedden – nagy többséggel elutasította a Brexit feltételrendszerét rögzítő, az EU-val tavaly novemberben elért megállapodást, a keddi szavazás után nem sokkal viszont megszavazott egy olyan módosító indítványt, amely elveti a megállapodás nélküli kilépést az Európai Unióból.

Az Európai Tanács elnökének, Donald Tusknak küldött  levelében Theresa May közli: jóllehet bízik abban, hogy a londoni parlament végül ratifikálja a Brexit-megállapodást, erre azonban a kilépés márciusi 29-i határidejéig már nincs lehetőség.

A kormányfő néhány napja még azon az állásponton volt, hogy a megállapodás újabb elutasítása esetén a Brexit hosszabb ideig tartó halasztására lenne szükség. A képviselői kérdések és azonnali miniszterelnöki válaszok szokásos szerda délutáni alsóházi órájában, az Európai Tanács elnökének küldött levél körüli vitában viszont már azt mondta, hogy “miniszterelnökként” nem tud június 30-ánál későbbi időpontig terjedő halasztásban gondolkodni.

Egyes elemzői vélemények szerint Theresa May ezzel a megfogalmazással akár arra is utalhatott, hogy ha a brit parlament vagy az EU a Brexit ennél hosszabb halasztására szorítja rá a brit kormányt, akkor ő távozhat posztjáról.

 

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

A Microsoft gigabefektetése a mesterséges intelligenciába

A Kearney globális tanácsadó cég becslése szerint az AI 2030-ra közel 1 billió dollárral járulhat hozzá a délkelet-ázsiai bruttó hazai termékhez (GDP).

Csökken a kereslet, olcsóbb lehet a benzin

A benzin iránti kereslet globális növekedése idén lelassulhat az elektromos autók kínai és USA-beli térnyerése miatt.

Májustól az Accent Hotels üzemelteti a Cardoner Hotelt és a Tihany Yacht Clubot

Két új szállodával bővült az Accent Hotels portfóliója.

Itt a kínai versenyképesség alig rejtett titka  

A kínai gyártók kilencszer több állami támogatást kapnak, mint nyugati társaik - derül ki a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) számításaiból, amelyek segítenek megmagyarázni az ország teljes dominanciáját oly sok ágazatban, a napelemektől az akkumulátorokon át az acélig.
Hirdetés

Hírek

BÉT – Emelkedett a héten a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt pénteki záráshoz képest 1,44 százalékkal, vagyis 962,94 ponttal emelkedve, 68 002,24 ponton zárta a hetet.

Felülteljesített a magyar tőzsde

A részvénypiac forgalma 14,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

 Mínuszban zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden.

Történelmi csúcson zárt a BUX – A Magyar Telekom és az OTP húzta az indexet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 846,62 pontos, 1,26...

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékkal esett.

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon
Hirdetés

Gazdaság

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.

Sok bankszámlás megúszta a drasztikus áremelést 

A digitális bankolásra ösztönöznek a díjemelések

A kormányzati szektor GDP-arányos hiánya 6,7 százalékos volt 2023-ban

A kormányzati szektor adóssága - a Magyar Nemzeti Bank adatai alapján - 2023 végén 55 134 milliárd forintot, a GDP 73,5 százalékát érte el.

MBH Bank: 345,3 milliárd forint korrigált adózás előtti eredmény 2023-ban

A társaság a tavalyi évben 350 millió euró értékben sikeres nemzetközi kötvénykibocsátást hajtott végre.