Kezdőlap Világgazdaság A németek fele kevesebb élelmiszert és ruhát vesz az energiaválság miatt
No menu items!

A németek fele kevesebb élelmiszert és ruhát vesz az energiaválság miatt

A magas infláció miatt a németek inkább az olcsóbb termékekhez nyúlnak a szupermarketben. Egy felmérés szerint sokan arra számítanak, hogy a jövőben további megszorításokat kell végrehajtaniuk.

Németországban a fogyasztók 63 százaléka kevesebb pénzt költ a magas infláció miatt. A Német Fogyasztói Szervezetek Szövetsége (VZBV) által megrendelt felmérés szerint további 20 százalékuk számít arra, hogy a jövőben megszorításokra kényszerül.

A Spiegel által közölt felmérés szerint ezek most a legnépszerűbb spórolási megoldások:

  • A legtöbb fogyasztó, 61 százalék, olcsóbb élelmiszert vásárol.
  • 56 százalékuk kevesebb ruhát vásárol.
  • Emellett 56 százalékuk összességében kevesebbet fogyaszt.
  • Az emberek jó harmada ritkábban használja autóját.
  • Hasonlóképpen, jó egyharmaduk jelenleg nélkülözi a légi közlekedést, vagy legalábbis korlátozza azt.

A fogyasztás megváltoztatása az éghajlatvédelem érdekében

Ugyanakkor a felmérés szerint a fogyasztók többsége hajlandó változtatni saját fogyasztási magatartásán az éghajlatvédelem érdekében. 75 százalékuk tovább hordaná a ruháit ahelyett, hogy újakat vásárolna. 60 százalékuk energiatakarékos elektromos készülékeket szeretne vásárolni, további 45 százalékuk pedig újak vásárlása helyett javíttatná a meghibásodott készülékeket.

A fogyasztók azonban azt szeretnék, ha a gyártók kötelező érvényű tájékoztatást adnának a készülékek élettartamáról. Ebben az esetben 60 százalékuk hajlandó lenne megjavíttatni a hibás készülékeket, ha a tervezett élettartam még messze van. A fogyasztók például a mosógépet tizenkét évig, a porszívót, a televíziót és a nyomtatót tíz évig, a mobiltelefont pedig öt évig szeretnék használni.

Az erőforrás-takarékos javítások ösztönzése érdekében a gyártókat kötelezni kellene arra, hogy tájékoztatást adjanak a készülékek élettartamáról – követeli Ramona Pop, a VZBV vezetője. “A politikusok és a gyártók felelőssége, hogy megteremtsék azokat a keretfeltételeket, amelyek lehetővé teszik a fogyasztók számára az éghajlatbarát fogyasztást” – mondta a Funke-Zeitungnak.

A koalíciós megállapodásban elfogadott javítási jog fontos építőköve az éghajlat- és erőforrásbarát fogyasztásnak” – mondta Pop. “Biztosítani kell, hogy a gyártók úgy tervezzék meg termékeiket, hogy azok javíthatók legyenek. És természetesen a javításoknak is megfizethetőnek kell lenniük, és a költségeknek gazdaságilag ésszerű keretek között kell maradniuk” – fejtette ki.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Négy magyarországi szállodával bővül a Hilaris Hotels

Zentai Péter Tovább folytatódik a Hilaris Hotels dinamikus növekedése: májusban...

Megkezdte működését Debrecenben a Zöld őrszem környezeti ellenőrző rendszer

Kiépült és elkezdte működését Debrecenben a Zöld őrszem elnevezésű környezeti ellenőrző rendszer

Történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1340,64 pontos, 1,42 százalékos emelkedéssel 95 473,35 ponton, új történelmi csúcson zárt szerdán.

A magyar borágazat jövője a minőség és az innováció

A magyar borok képesek felvenni a versenyt a világ legnevesebb borvidékeivel minőség, sajátosság és sokszínűség tekintetében.
Hirdetés

Hírek

Megkezdte működését Debrecenben a Zöld őrszem környezeti ellenőrző rendszer

Kiépült és elkezdte működését Debrecenben a Zöld őrszem elnevezésű környezeti ellenőrző rendszer

Történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1340,64 pontos, 1,42 százalékos emelkedéssel 95 473,35 ponton, új történelmi csúcson zárt szerdán.

A magyar borágazat jövője a minőség és az innováció

A magyar borok képesek felvenni a versenyt a világ legnevesebb borvidékeivel minőség, sajátosság és sokszínűség tekintetében.

1,8 tonnányi, a Velencei-tóban elpusztult halat szállítottak el

Kedd délig 1800 kilogrammnyi elhullott halat szállítottak el a Velencei-tó mellől.

A Magyar Telekom részvény-visszavásárlást indít

A Magyar Telekom május 19-től kezdődően részvény-visszavásárlási tranzakciókat tervez végrehajtani a Budapesti Értéktőzsdén legfeljebb 39,1 milliárd forint értékben - közölte a cég a tőzsde honlapján szerdán.

Sok tízezer forinttal csábítják a bankok a diákokat

Díjmentes számlavezetés, bankkártya mellé több tízezer forintos ajándékot kaphatnak azok a diákok, akik most nyitnak újonnan bankszámlát. A ballagási pénzeket megéri bankszámlán tartani, a fesztiválok is egyre inkább készpénzmentesek ma már

Nacsa Lőrinc: ötödik alkalommal rendezik meg a Nagy Ipoly-takarítást

Ötödik alkalommal rendezik meg a Nagy Ipoly-takarítást augusztus 7. és 10. között, a környezetvédelmi akcióra július 15-ig lehet jelentkezni

103 millió forint bírságot szabott ki az MNB kilenc biztosítóra

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) összesen 103 millió forint bírságot szabott ki kilenc biztosítóra a csoportos hitelfedezeti biztosítások termékfelügyeleti és -irányítási problémái miatt
Hirdetés

Gazdaság

Az MNB üdvözli a jegybanktörvény módosítását

A jegybank a jövőben kizárólag a törvényben meghatározott alapfeladatok ellátására fókuszál, elkötelezett az intézmény átlátható és hatékony működése mellett

Július 1-től újabb szigor az online számlaadat-szolgáltatásban. Itt van mire figyeljünk.

Az Online Számla rendszerbe jelentett számlaadatok pontosságának javítása érdekében újabb szigorítás várható a Nemzeti Adó- és Vámhivatal részéről a figyelmeztető- (WARNING) és hibaüzenetek (ERROR) kapcsán,

Devizapiac – Erősödött kissé a forint kedd reggelre

Erősödött kissé a forint a főbb devizákkal szemben kedd reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Szokatlan mértékű túlterheléses támadás érte az OTP-t

Nemzetközi mércével mérve is szokatlan méretű túlterheléses támadás érte csütörtökön az OTP Bank digitális ügyfélkiszolgálási felületeit