A fővárosi bérlakáspiacon tovább nyílt az olló a keresleti és a kínálati árak között decemberben: a bérlők átlagosan 215 ezer forintért kerestek lakást, a bérbeadók viszont átlagosan 249 ezer forintot kértek kiadó ingatlanjukért, ezzel a kínálati és a keresleti ár közötti különbség 16 százalékra, 2020 vége óta nem látott szintre emelkedett.
A budapesti albérletpiacon az albérleti díjak a tavaly decemberi árszinthez képest idén februárra 5 százalékkal emelkedtek, az év második hónapjában az átlagos kínálati bérleti díj átlépte a 250 ezer forintos lélektani határt.
A lakbérek országos átlagban 23 százalékkal, Budapesten 25 százalékkal nőttek júliusban az egy évvel korábbihoz képest - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
A kiadó ingatlanok piacának augusztus-szeptemberi csúcsszezonja előtt a hosszú távú lakáskiadás és bérlés adózási szabályaira és egyéb részleteire hívja fel a figyelmet az adóhatóság.
Átlagosan majdnem 9 százalékkal kell többet fizetniük albérletre idén a budapesti felsőoktatási intézményekbe felvételt nyert hallgatóknak, míg a vidéki városokban továbbtanulóknak több mint 7 százalékos áremelkedésre kell számítaniuk.
Gyorsuló ütemben nőttek a lakbérek májusban: az előző hónaphoz képest országosan 2,6, Budapesten 2,5 százalékkal emelkedtek a kínálati árak - derül ki a Központi Statisztikai Hivatal és az ingatlan.com lakbérindexéből.
Egyre több bérbeadó szabja a beköltözés feltételéül a közjegyző előtt tett egyoldalú kötelezettségvállaló nyilatkozatot, az okirat segítségével ugyanis közvetlenül végrehajtást lehet indítani a nem fizető vagy kiköltözni nem akaró bérlővel szemben - közölte a Magyar Országos Közjegyzői Kamara.
A bérleti díjak áprilisban tovább nőttek, és elérték a koronavírus-válság előtti szintet - közölte legfrissebb fővárosi albérletpiaci elemzése alapján a Rentingo.com portál.
Országos szinten 1,1 százalékkal nőttek a bérleti díjak a kiadó lakások piacán novemberben az egy hónappal korábbihoz képest, így január óta 13 százalékos volt a növekedés - áll a Központi Statisztikai Hivatal és az ingatlan.com legújabb lakbérindexében.
A vidéki árcsökkenés miatt országosan tovább lassult, a fővárosban viszont gyorsult a bérleti díjak év eleje óta tartó emelkedése októberben. Országosan 0,4, Budapesten 1,4 százalékkal drágultak a kiadó lakások az előző hónaphoz képest.
Az albérleteknek mindig borsos áruk volt, főleg Budapesten. A koronavírus azonban lejjebb nyomta a főváros méregdrága bérleti díjait. Az ingatlannet.hu statisztikai adatai szerint ez az árcsökkenés tartósnak bizonyult mindaddig, amíg el nem kezdődött a 2021/2021-es tanév.
Augusztusban az előző hónaphoz képest országosan és a fővárosban is 1 százalék körüli mértékben - országosan 1,1, Budapesten 1,2 százalékkal - drágultak a kiadó lakások - állapította meg KSH-ingatlan.com-lakbérindex alapján a Központi Statisztikai Hivatal.
Drágulást hozott a nyár az albérletpiacon. A fővárosban azonban ezzel együtt is olcsóbbak a kiadó lakások, mint 2020 vagy 2019 azonos időszakában - derül ki a KSH-ingatlan.com lakbérindexének júliusi eredményeiből.
Miközben az albérletpiacon a közelgő iskolakezdés miatt átlagosan 20-30 százalékkal nagyobb a kínálat, mint a kereslet, a Duna House szerint az árak nem igazán változtak, inkább stagnálnak.
A járványügyi intézkedések enyhítésével erősödött a keresleti oldal fizetőképessége és elkezdődött a belvárosi lakások visszaáramlása az Airbnb-piacra, így a bérleti díjak júniusra átlagosan 144 ezer forintra emelkedtek - közölte a Rentingo.
Bár éves összehasonlításban még csökkentek, az előző hónaphoz képest már emelkedtek az albérletárak áprilisban. A bérlők egyelőre kedvező helyzetben vannak, sok tulajdonos pedig kivárja a piac csúcsidőszakát.
A lakást bérlők Budapesten átlagosan 135 ezer forintos havi díjat voltak hajlandóak fizetni az albérletekért áprilisban, ez 7,6 százalékkal haladja meg a tavaly decemberben mért mélypontot - közölte a Rentingo.com.
Július 1-jétől az energiaszolgáltatók és a hálózati elosztó társaságok a lakossági fogyasztónak nem minősülő felhasználók energiaszámláit kizárólag elektronikus formában bocsáthatják ki, függetlenül attól, hogy egyetemes szolgáltatás keretében, vagy versenypiacról vételezve szerzik be az energiát
Nagyszabású, európai uniós támogatással induló fejlesztési program veszi kezdetét a Tarna-Lázbérc térség vizes élőhelyeinek megőrzése és helyreállítása érdekében 415 millió forint értékben
Július 1-jétől az energiaszolgáltatók és a hálózati elosztó társaságok a lakossági fogyasztónak nem minősülő felhasználók energiaszámláit kizárólag elektronikus formában bocsáthatják ki, függetlenül attól, hogy egyetemes szolgáltatás keretében, vagy versenypiacról vételezve szerzik be az energiát
Nagyszabású, európai uniós támogatással induló fejlesztési program veszi kezdetét a Tarna-Lázbérc térség vizes élőhelyeinek megőrzése és helyreállítása érdekében 415 millió forint értékben
Új rekord, hogy a január-április közötti időszakban 9380 tisztán elektromos autó kapott zöld rendszámot Magyarországon - írta Czepek Gábor, az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára szerdán a Facebookon.
A jegybank a jövőben kizárólag a törvényben meghatározott alapfeladatok ellátására fókuszál, elkötelezett az intézmény átlátható és hatékony működése mellett
Az Online Számla rendszerbe jelentett számlaadatok pontosságának javítása érdekében újabb szigorítás várható a Nemzeti Adó- és Vámhivatal részéről a figyelmeztető- (WARNING) és hibaüzenetek (ERROR) kapcsán,
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.ElfogadomNem fogadom elAdatvédelmi irányelvek