A fővárosi bérlakáspiacon tovább nyílt az olló a keresleti és a kínálati árak között decemberben: a bérlők átlagosan 215 ezer forintért kerestek lakást, a bérbeadók viszont átlagosan 249 ezer forintot kértek kiadó ingatlanjukért, ezzel a kínálati és a keresleti ár közötti különbség 16 százalékra, 2020 vége óta nem látott szintre emelkedett.
A budapesti albérletpiacon az albérleti díjak a tavaly decemberi árszinthez képest idén februárra 5 százalékkal emelkedtek, az év második hónapjában az átlagos kínálati bérleti díj átlépte a 250 ezer forintos lélektani határt.
A lakbérek országos átlagban 23 százalékkal, Budapesten 25 százalékkal nőttek júliusban az egy évvel korábbihoz képest - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
A kiadó ingatlanok piacának augusztus-szeptemberi csúcsszezonja előtt a hosszú távú lakáskiadás és bérlés adózási szabályaira és egyéb részleteire hívja fel a figyelmet az adóhatóság.
Átlagosan majdnem 9 százalékkal kell többet fizetniük albérletre idén a budapesti felsőoktatási intézményekbe felvételt nyert hallgatóknak, míg a vidéki városokban továbbtanulóknak több mint 7 százalékos áremelkedésre kell számítaniuk.
Gyorsuló ütemben nőttek a lakbérek májusban: az előző hónaphoz képest országosan 2,6, Budapesten 2,5 százalékkal emelkedtek a kínálati árak - derül ki a Központi Statisztikai Hivatal és az ingatlan.com lakbérindexéből.
Egyre több bérbeadó szabja a beköltözés feltételéül a közjegyző előtt tett egyoldalú kötelezettségvállaló nyilatkozatot, az okirat segítségével ugyanis közvetlenül végrehajtást lehet indítani a nem fizető vagy kiköltözni nem akaró bérlővel szemben - közölte a Magyar Országos Közjegyzői Kamara.
A bérleti díjak áprilisban tovább nőttek, és elérték a koronavírus-válság előtti szintet - közölte legfrissebb fővárosi albérletpiaci elemzése alapján a Rentingo.com portál.
Országos szinten 1,1 százalékkal nőttek a bérleti díjak a kiadó lakások piacán novemberben az egy hónappal korábbihoz képest, így január óta 13 százalékos volt a növekedés - áll a Központi Statisztikai Hivatal és az ingatlan.com legújabb lakbérindexében.
A vidéki árcsökkenés miatt országosan tovább lassult, a fővárosban viszont gyorsult a bérleti díjak év eleje óta tartó emelkedése októberben. Országosan 0,4, Budapesten 1,4 százalékkal drágultak a kiadó lakások az előző hónaphoz képest.
Az albérleteknek mindig borsos áruk volt, főleg Budapesten. A koronavírus azonban lejjebb nyomta a főváros méregdrága bérleti díjait. Az ingatlannet.hu statisztikai adatai szerint ez az árcsökkenés tartósnak bizonyult mindaddig, amíg el nem kezdődött a 2021/2021-es tanév.
Augusztusban az előző hónaphoz képest országosan és a fővárosban is 1 százalék körüli mértékben - országosan 1,1, Budapesten 1,2 százalékkal - drágultak a kiadó lakások - állapította meg KSH-ingatlan.com-lakbérindex alapján a Központi Statisztikai Hivatal.
Drágulást hozott a nyár az albérletpiacon. A fővárosban azonban ezzel együtt is olcsóbbak a kiadó lakások, mint 2020 vagy 2019 azonos időszakában - derül ki a KSH-ingatlan.com lakbérindexének júliusi eredményeiből.
Miközben az albérletpiacon a közelgő iskolakezdés miatt átlagosan 20-30 százalékkal nagyobb a kínálat, mint a kereslet, a Duna House szerint az árak nem igazán változtak, inkább stagnálnak.
A járványügyi intézkedések enyhítésével erősödött a keresleti oldal fizetőképessége és elkezdődött a belvárosi lakások visszaáramlása az Airbnb-piacra, így a bérleti díjak júniusra átlagosan 144 ezer forintra emelkedtek - közölte a Rentingo.
Bár éves összehasonlításban még csökkentek, az előző hónaphoz képest már emelkedtek az albérletárak áprilisban. A bérlők egyelőre kedvező helyzetben vannak, sok tulajdonos pedig kivárja a piac csúcsidőszakát.
A lakást bérlők Budapesten átlagosan 135 ezer forintos havi díjat voltak hajlandóak fizetni az albérletekért áprilisban, ez 7,6 százalékkal haladja meg a tavaly decemberben mért mélypontot - közölte a Rentingo.com.
Elindítja Customer First elnevezésű programját a Wizz Air, a légitársaság a következő három évben javítja az ügyfélélményt, a járatok pontosságát, a szolgáltatást, illetve befektet az innovációba és biztosítja a megfizethető repülőjegyeket.
Kína és az Európai Unió megállapodott abban, hogy a lehető leghamarabb folytatják az elektromos járművekre (EV) vonatkozó szubvencióellenes vizsgálathoz kapcsolódó ármegállapodási tárgyalásokat
Az euró árfolyama a reggel hét órakor jegyzett 402,86 forintról 402,12 forintra gyengült 18 órakor, napközben 401,77 forint és 403,69 forint között mozgott.
Az eurót hétfő reggel hét órakor 399,59 forinton jegyezték a péntek esti 398,92 forint után. A dollár jegyzése 367,36 forintra ment fel 366,46-ról, a svájci franké pedig 415,39-re 414,30 forintról.
Fotó: popso.it
Európai terjeszkedési tervéhez igazodva az ING, Olaszország felé vette az irányt, ahol a Banca Popolare di Sondrioval vette fel a kapcsolatot.
Az ING Group...
A nemzeti versenyhatóság álláspontja szerint az érdekképviseleti szervezetek által rendszeresen kiadott áremelési közlemények sérthetik a tisztességes piaci versenyt és fokozzák az inflációs nyomást.
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.ElfogadomNem fogadom elAdatvédelmi irányelvek