Kezdőlap Címkék Kínai gazdaság

Kínai gazdaság

Gyengélkedik a kínai gazdaság, az új jegybankelnöknek kell csodát tennie

A kínai gazdaság gyenge növekedéssel küzd, ezért a központi bank vezetésével a korábbi alelnököt, Pan Gongshenget bízták meg, akinek várhatóan nem lesz könnyű dolga.

Stagnálnak a fogyasztói árak – jön a kínai defláció?

Kínában a termelők drasztikusan csökkentik áraikat, miközben a fogyasztói árak stagnálnak. Közgazdászok deflációra figyelmeztetnek, és úgy látják, hogy a kormánynak és a központi banknak cselekednie kell.

Van egy ország, amely kisegítheti Kínát a gazdasági bajból

A kínai gazdasági fellendülés a jelek szerint meglehetősen ingatag lábakon áll, a népköztársaság külkereskedelme ugyanis drasztikusan visszaesett. Van azonban egy ország, amely túlsegítheti a bajokon.

Májusban gyengült Kína gazdasági teljesítménye

Májusban négy hónapja a leggyengébben teljesített a kínai gazdaság a frissen publikált beszerzésimenedzser-indexek tanúsága szerint. A feldolgozóiparban felgyorsult a teljesítménycsökkenés üteme, a szolgáltatóiparban pedig lassult a növekedés. 

Mi történik az el-eltűnő kínai milliárdosokkal?

Bao Fan kínai üzletember múlt havi eltűnése újra felkeltette az érdeklődést egy új keletű kínai jelenség, az eltűnő milliárdosok iránt. Szakértők szerint ez az egyik módja annak, hogy Hszi Csin-ping elnök szorosabbra vonja a kínai gazdaság feletti ellenőrzést.

Újra erősödik a kínai gazdaság

Váratlanul nagymértékben javult az előző havihoz képest és három egymást követő havi lassulás után növekedési fázisba lépett januárban a kínai gazdaság teljesítménye - jelentette a nemzeti statisztikai hivatal (NBS) adatai alapján dolgozó logisztikai információs központ, a CLIC.

CEBR: még jó pár évig az amerikai marad a legerősebb gazdaság

Londoni pénzügyi elemzők szerint Kína a korábban vártnál jóval később, csak a jövő évtized közepe után veheti át az első helyet az Egyesült Államoktól a világ legnagyobb gazdaságainak ranglistáján. Magyarország az előrejelzési távlat végéig várhatóan megőrzi helyét a lista felső harmadában.

Óriási zuhanás után tovább csökkent az olajár

Hétfőn reggel folytatódott a kőolaj árának csökkenése a múlt heti meredek esést követően, részben a kínai gazdasággal kapcsolatos aggodalmak miatt.

Kína Covid politikája a tőzsdei árakra is kihatással van

A hongkongi és a kínai részvények a múlt hét végén emelkedtek, mivel a spekulációk szerint Peking hamarosan enyhíthet zéró Covid politikáján. Ugyanakkor a Goldman Sachs közgazdászai szerint Kína még hónapokra lehet az újranyitástól.

Papírforma Kínában? A bevált vezetőt harmadszor is megválaszthatják

Hszi Csin-pinget a várakozások szerint a hétvégén harmadszor is megválasztják a Kínai Kommunista Párt élére, illetve minden bizonnyal kínai elnöki pozíciójában is megkezdheti harmadik ötéves ciklusát. Ezzel ő lehet Mao Ce-tung óta a leghatalmasabb uralkodó Kínában, amellyel stabilitást biztosíthat az ázsiai országnak, de elkeseredett rivalizálásokat is szíthat pártjában.

Gyenge hónapja volt a kínai gazdaságnak

Szeptemberben négy havi mélypontra csökkent a kínai nemzeti statisztikai hivatal, az NBS általános gazdasági teljesítményt tükröző kompozit beszerzésimenedzser-indexe. Ezen belül a szolgáltatóipari aktivitás négy hónapja a leggyengébb növekedést mutatta, a feldolgozóipari aktivitás pedig két hónap teljesítménycsökkenés után mutatott némi növekedést.

Összeomlás felé tart a kínai ingatlanpiac, ami az egész világnak fájdalmas lehet

Kína ingatlanpiaca lassan kialakuló válság közepén van: az ingatlanárak esnek, miközben Peking visszafogja az ágazatot. Mindez félelmeket kelt a kínai és a globális gazdasági növekedést illetően is.

Továbbra is lassulóban a kínai gazdaság

A kínai vállalkozások - a szolgáltató szektortól a feldolgozóiparig - a második negyedévben lassulásról számoltak be az első negyedévhez képest, ami a Covid-ellenőrzések elhúzódó hatását tükrözi.

Fitch: a tavalyi növekedés fele várható az idén Kínában, de ez sem biztos

Megerősítette Kína hosszú lejáratú devizaadósság-kötelezettségeinek elsőrendű, stabil kilátású "A plusz" osztályzatát csütörtökön a Fitch Ratings. A nemzetközi hitelminősítő a döntéshez fűzött részletes elemzésében közölte ugyanakkor azt is, hogy a koronavírus-gócokban érvényesített újbóli korlátozások miatt a tavalyi növekedési ütemnek valamivel több, mint a felét valószínűsíti az idei évre a kínai gazdaságban, de még erre az előrejelzésére is lefelé ható kockázatokat érzékel.

Az omikron még nem tűnt el – Sanghajt lezárásra kényszerítette

Az omikron variáns gyorsan terjed, ami megnehezíti a megfékezését. Még Kína számára is, amely igyekszik azonnal lecsapni a koronavírus minden új változatára. A sanghaji esetszámok gyors emelkedése meg is ingatta a város korábban felépített hírnevét a járvány ügyes kezeléséről, és arra kényszerítette a kormányt, hogy bizonytalan időtartamú, szakaszos lezárást rendeljen el.

Kína. Nyolc százalék feletti növekedés 2021-ben

A vártnál jobban nőtt a negyedik negyedévben a bruttó hazai termék Kínában az egy évvel korábbihoz képest, de ezzel együtt is másfél éve a legkisebb lett a növekedés üteme. A tavalyi év egészében 8,1 százalékkal nőtt a kínai GDP - jelentette a pekingi statisztikai hivatal.

Nagyot fékezett a kínai növekedés

A kínai gazdaság növekedése éves bázison számítva 4,9 százalékosra mérséklődött a harmadik negyedévben. Az ország egyes részein súlyos árvizek, szórványosan felbukkanó koronavírus-járványgócok és energiaellátási problémák okoztak nehézségeket a júliustól szeptember végéig tartó időszakban.

Tőzsde – Jelentősen csökkentek az irányadó kínai mutatók

Jelentősen csökkentek az irányadó kínai tőzsdeindexek szerdán. A növekvő energiaválság arra készteti a befektetőket, hogy szabaduljanak a gyárak leállása által veszélyeztetett ágazatok, köztük a vegyipari és az acélgyártó vállalatok részvényeitől.

Hitelminősítés. Kína felső-középkategóriás maradt a Fitchnél

A Fitch megerősítette Kína felső-középkategóriájú "A plusz" hosszútávú adósbesorolását stabil kilátással.

Kínában 6 százalék feletti növekedés a cél

Peking 6 százalék feletti gazdasági növekedést és 3 százalék körüli inflációt tűzött ki 2021-re - közölte Li Ko-csiang kínai miniszterelnök az Országos Népi Gyűlés éves ülésszakának megnyitóján.

Friss

AUTRESZ: kevesen ismerik, pedig nagy segítség a céges adótartozás rendezésére. Mutatjuk hogyan.

Dr. Pokó DiánaAzt már sokan tudják, hogy a gazdasági...

Nem lett követeléskezelési törvény, Magyarországnak is lesz EU-s kötelezettségszegési bírság

Az Európai Bizottság az Európai Unió Bírósága előtt keresetet...

Minden, amit az utasoknak tudniuk kell: A Ryanair 2025-ös szabályváltozása

A papírmentes beszállástól a poggyászkorlátozásig - Készüljön fel az...

A Honda és a Nissan összeolvadási tárgyalásokat folytat

A Honda és a Nissan állítólag feltáró jellegű tárgyalásokat...

Hírek

Az alkoholmentes sör egyre népszerűbb az EU-ban: De vajon megelőzi-e a hagyományos sört?

Az alkoholmentes sör egyre népszerűbb az EU-ban: De vajon...

A diktatúra habzó bája: nyugati mintájú söröző nyílt Észak-Koreában

Észak-Korea egy vadonatúj, nyugati stílusú sörözőt reklámoz fővárosában, de...

Rárepültek a gyanútlan Wizz Air utasokra

Adathalász e-mailben árulnak 10 eurós Wizz Air kupont a...

Erősödött csütörtök reggelre a forint

A februári kezdéshez képest a forint 1,6 százalékkal erősödött az euróval, valamint 2,3 százalékkal a dollárral és a svájci frankkal szemben.

Erősödött a forint szerdán

Erősödött kissé a forint szerdán a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.

Vegyesen mozgott a forint kedd reggel

Az eurót 1,0305 dolláron jegyezték kedden reggel, alacsonyabban a hétfő esti 1,0313 dollárnál.

Gyengült a forint hétfő reggel

Az euró 1,0315 dollárt ért hétfő reggel a péntek esti 1,0326 dollár után.

Devizapiac – Erősödött kissé péntek reggelre a forint

Erősödött kissé a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben péntek reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Gazdaság

Az adóelőlegből is igénybe vehető az szja-kedvezmény

Nyomtatásra, irattárolásra sincs szükség, mert a nyilatkozatot az adóhivatal automatikusan továbbítja az abban megjelölt munkáltatónak, kifizetőnek.

Az alapvető élelmiszerek árának csökkentéséért lép a GVH

A nemzeti versenyhatóság álláspontja szerint az érdekképviseleti szervezetek által rendszeresen kiadott áremelési közlemények sérthetik a tisztességes piaci versenyt és fokozzák az inflációs nyomást.

Itt az első kamatforduló, utalják a csúcshozamot az inflációkövető állampapírokra

A PMÁP-ot az államkincstár 99 százalékos árfolyamon váltja vissza, de ez az egy százaléknyi veszteség is bőven megéri, hiszen a többi lakossági állampapír közül a legalacsonyabb kamatú is 5,5 százalékot fizet