Negyedéves összevetésben stagnált a német gazdaság az idei második negyedévben ár, szezonális és naptári kiigazítással, miután az első negyedévben 0,1 százalékos, a tavalyi utolsó negyedévben 0,4 százalékos csökkenést regisztráltak - került fel a Destatis német statisztikai hivatal honlapjára első becslésként.
Közgazdászok szerint a Rajna alacsony vízállása idén is sokba kerül majd a német gazdaságnak. Még ha a hajók még közlekedhetnek is, a szállítási költségek alacsony vízállás esetén megemelkednek.
A tavalyi utolsó negyedév után az idei első negyedévben is csökkent Németország hazai összterméke (GDP), az Európai Unió legnagyobb gazdasága ezzel úgynevezett technikai recesszióba került.
Megállt a német gazdaság visszaesése az idei első negyedévben, ugyanis a szövetségi statisztikai hivatal (Destatis) adatai szerint Németország hazai összterméke (GDP) az első becslések alapján nem változott a január-márciusi időszakban az előző három hónaphoz képest, amikor 0,5 százalékos negyedéves szintű csökkenést mértek.
Tovább javította gazdaságnövekedési előrejelzését a német szövetségi kormány: friss számításai szerint az Európai Unió legnagyobb gazdasága a korábban várt recesszió helyett 0,4 százalékkal nőhet az idén.
A német statisztikai hivatal első becslése szerint a szakértői várakozásokat kissé meghaladó mértékben nőtt a német gazdaság tavaly, elsősorban a korlátozásokat követő felzárkózási hatás pozitív következményeinek köszönhetően.
Tovább növeli a gazdasági visszaesés valószínűségét Németországban az alacsony vízállás az első számú vízi szállítási útvonalon, a Rajnán - írták német hírportálok elemzői vélemények alapján.
A várt csekély növekedés helyett a német gazdaság a második negyedévben az előző negyedévi teljesítményét hozta - jelentette előzetes adatok alapján a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis.
Az Ukrajna elleni orosz agresszió miatt lefelé módosította a német gazdaság növekedésére adott előrejelzését a szövetségi kormány mellett működő független gazdaságpolitikai tanácsadó testület, az úgynevezett gazdasági bölcsek tanácsa.
Változatlanul magas inflációra számít az idén a Bundesbank havi rendszeres gazdasági jelentésében. A német jegybank várakozásai szerint az új vírusvariáns átmeneti fékező hatásának csillapodásával ismét erőre kap a gazdasági növekedés.
A válság előtti év bruttó hazai termékének tíz százalékát veszítette el Németország a koronavírus-válság két éve alatt, illetve a hozzáadottérték-termelési kapacitása is csökkent valamelyest - jelentette a müncheni ifo gazdaságkutató intézet.
A negyedik negyedévben zsugorodott a bruttó hazai termék (GDP) Németországban - jelentette a német szövetségi statisztikai hivatal előzetes adatai alapján.
Lefelé módosította a német gazdaság növekedésére adott előrejelzését a szövetségi kormány mellett működő független gazdaságpolitikai tanácsadó testület, a gazdasági bölcsek tanácsa.
A német szövetségi kormány szerint a tavasszal valószínűsített 3,5 százalék helyett csak 2,6 százalékkal bővülhet Németország hazai összterméke (GDP) az idén.
Az ellátási láncokban kialakult zavarok miatt szeptemberben már a harmadik egymást követő hónapban romlik az üzleti hangulat Németországban - derül ki az ifo gazdaságkutató felméréséből.
Az előző becsléshez képest nagyobb GDP-növekedést ért el a német gazdaság a második negyedévben. A legnagyobb éves bővülés a feldolgozóiparban volt - jelentette a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis.
Az euró árfolyama a reggel hét órakor jegyzett 402,86 forintról 402,12 forintra gyengült 18 órakor, napközben 401,77 forint és 403,69 forint között mozgott.
Az eurót hétfő reggel hét órakor 399,59 forinton jegyezték a péntek esti 398,92 forint után. A dollár jegyzése 367,36 forintra ment fel 366,46-ról, a svájci franké pedig 415,39-re 414,30 forintról.
Fotó: popso.it
Európai terjeszkedési tervéhez igazodva az ING, Olaszország felé vette az irányt, ahol a Banca Popolare di Sondrioval vette fel a kapcsolatot.
Az ING Group...
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.ElfogadomNem fogadom elAdatvédelmi irányelvek