Hirdetés
Kezdőlap Világgazdaság Eurózóna - Elemzők: a harmadik hullám visszaveti a kilábalást
No menu items!

Eurózóna – Elemzők: a harmadik hullám visszaveti a kilábalást

A koronavírus-járvány újabb hulláma és az oltóanyag-ellátási problémák miatt a vártnál valószínűleg később kezdődik a kilábalás folyamata az euróövezeti gazdaságban – vélik londoni makrogazdasági elemzők.

Az egyik legnagyobb londoni pénzügyi-gazdasági elemzőház, a Capital Economics felülvizsgált előrejelzésében közölte: új várakozása szerint júniusban vagy júliusban várható a legnagyobb gazdasági károkat okozó korlátozások feloldása az euróövezetben.

A ház szerint ezután már gyors fellendülés következik a valutauniós gazdaságban, de csak a harmadik negyedévtől, annak ellenére is, hogy a jelek szerint a legtöbb előrejelző cég, sőt az euróövezeti jegybank (EKB) is már a legközelebbi jövőben az aktvitás élénkülésének elkezdődésére számít.

A Capital Economics londoni elemzői közölték: az idén immár csak 3 százalékos éves átlagos GDP-növekedéssel számolnak az euróövezetben, jövőre ugyanakkor az eddigi várakozásuknál gyorsabb, 4,5 százalékos növekedést valószínűsítenek a valutauniós gazdaságban. A ház eddigi prognózisában 2021-re és 2022-re is 4 százalékos euróövezeti növekedés szerepelt.

A Capital Economics tanulmánya szerint azok az euróövezeti gazdaságok, amelyek már most a járvány előtti szintet megközelítő kapacitással működnek, várhatóan kevésbé sínylik meg a fellendülés késedelmét.

A ház előrejelzése szerint Németországban a hazai össztermék értéke 2022 első negyedévére visszatérhet a koronavírus-járvány előtti szintre, Franciaországban és Spanyolországban azonban ugyanez csak 2023-ra várható.

A Capital Economics londoni elemzői közölték: azzal számolnak, hogy az euróövezet egészének gazdasági teljesítménye 2022 harmadik negyedévében éri el a járvány előtti szintet.

A cég várakozása szerint a brit hazai össztermék 2022 első negyedévére, az amerikai GDP-érték már az idei második negyedévben ismét a koronavírus-válság előtti szinteken lehet.

Más nagy londoni házak ennél derűlátóbban ítélik meg az euróövezeti gazdaság kilátásait és a globális növekedési kilátásokat is.

A Fitch Ratings nemzetközi hitelminősítő friss negyedéves globális helyzetértékelésében közölte: az eddigi prognózisában szereplő 5,3 százalékról 6,1 százalékra javította a világgazdaság idei egész éves növekedésére szóló előrejelzését.

A cég szerint az előrejelzési forgatókönyv felülvizsgálatában döntő szerepe volt az egyre lendületesebb oltási kampányoknak, az erőteljesen növekvő költségvetési ösztönzéseknek, valamint annak, hogy a nagy gazdaságok alkalmazkodtak a járvány megfékezését célzó intézkedésekhez.

A Fitch Ratings londoni elemzői közölték: az amerikai gazdaság idei növekedésére adott előrejelzésüket az eddigi 4,5 százalékról 6,5 százalékra, a kínai hazai össztermék bővülési ütemére szóló prognózisukat 8 százalékról 8,4 százalékra javították, az euróövezetben pedig változatlanul 4,7 százalékos GDP-növekedést várnak 2021 egészére.

A hitelminősítő a globális feltörekvő térségben – Kína nélkül számolva – 6 százalékos idei átlagos növekedést vár az általa eddig valószínűsített 5 százalékos GDP-növekedés helyett.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Megkapták a bérüket a Dunaferr dolgozói, a kormány fizetett

A Lyberty Steel acélipari vállalat többszöri felszólításra sem tett...

Rohamosan terjed a gyilkos kór itthon: egyre több térségben fertőz

Október 1-jétől több mint 150 madárinfluenza-kitörést regisztrált a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal.

Bánhegyi Zsófia: a női karrier alapja az önazonosság és egymás támogatása

Ahhoz, hogy egy női munkavállaló sikeres legyen a karrierépítésben...

30 százalékos béremelés a vízügyi terület dolgozóinak januártól

A 2022-es rendkívüli aszály megmutatta, hogy milyen fontos lételeme Magyarországnak a víz -.
Hirdetés

Hírek

Nacsa Lőrinc felel államtitkárként a nemzetpolitikáért

Nacsa Lőrinc felel államtitkárként a nemzetpolitikáért.

Gyengült a forint árfolyama

Az euró 1,0714 dollárt ért hétfő reggel a péntek esti 1,0694 dollár után.

BÉT – Mínuszban zárt a BUX

A BUMIX 6793,64 ponton zárt pénteken, ez 59,36 pontos, 0,87 százalékos csökkenés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.

Gyengült pénteken a forint

Gyengült pénteken a forint a kora reggeli jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben.

Devizapiac – Vegyesen mozgott a forint kedd reggel

Az euró jegyzése hét órakor 408,10 forintra gyengült az előző esti 408,27 forintról

Az Operában a “IV. Murat” operaelőadást adják elő a 2024-es Török-Magyar Kulturális Év részeként

Az opera török nyelven, magyar és angol felirattal kerül bemutatásra, így a szélesebb közönség is hozzáférhet ehhez a kulturális mesterműhöz.

Vegyesen alakult a forint árfolyama szerda reggel

Az euró jegyzése a kedd kora esti 1,0810 dollárról 1,0814 dollárra változott.

Jöhet Hollywood! – Új filmstúdiók várják a bécsi filmipar felvirágzását

Az üzemeltetők 2025-re változatos osztrák, nemzetközi és akár hollywoodi játékfilmekre, sorozatok gazdag kínálatára számítanak.

Gazdaság

Az MFB kiemelt jelentőségű pénzügyi művelete

A klubhitelek lényege, hogy a hitelfelvevő nem egyetlen pénzintézettől, hanem több banktól, azaz az általuk alkotott csoporttól jut forráshoz, amelyet a részt vevő bankok azonos feltételekkel és futamidőre biztosítanak.

Megszületett a döntés: így változik majd az ÁFA az Európai Unióban

2024. november 5-én az Európai Unió Gazdasági és Pénzügyi Tanácsának (ECOFIN) miniszterei a soros magyar elnökség alatt elfogadták az úgynevezett „VAT in the Digital...

Történelmi csúcson a bitcoin

A bitcoin eddigi történelmi csúcsa 73 ezer 777 dollár volt, ezt idén március 14-én érte el.

Hát ezt is megértük! Már dolláros nyugdíjra is spórolhatunk

Ehhez persze be kellett fektetni az eurót és a dollárt is, amit egyre többen megtesznek a Magyar Nemzeti Bank (MNB) adatai szerint.