A Scope Ratings megtartotta a kibocsátott Opus kötvényekre az MNB által elvárt befektetési szintnél négy fokozattal magasabb BBB- besorolást, a társaságra pedig a BB stabil kibocsátói minősítést – közölte az Opus Global Nyrt.
A független, Európa tőkepiaci vállalatait elemző hitelminősítő indoklása szerint a csoport erőteljesen megnövekedett, amit a rendszeres bevételtermelő képességének fejlődése is alátámaszt.
A Scope Ratings felülvizsgálata szerint az Opus csoport költségfedezete továbbra is messze megfelel a minősítésekkel szemben támasztott követelményeknek.
A holding diverzifikáltsága okán továbbra is kellően képes ellenállni az olyan makrogazdasági visszaeséseknek, mint amelyet például a koronavírus-válság váltott ki. Kivételt jelent a turisztikai szegmensbe tartozó Hunguest Hotels, de a társaság szerint a szállodalánc tevékenységének belföldi koncentráltsága miatt okozhat még pozitív meglepetést az eredményei tekintetében.
A holdingot ért koronavírus okozta hatások nem tűnnek jelentőségteljesnek, mivel a másik három divízió (ipar és energetika, mezőgazdaság, vagyonkezelés) nem ciklikus, és a hosszú távú tendenciák irányítják – írta a Scope indoklásában.
Dzsubák Attila, az Opus Global Nyrt. vezérigazgatója a bejelentésről szólva úgy fogalmazott: “rendkívül jelentős mérföldkő a tőzsdei társaság életében a stabil kibocsátói minősítés megőrzése, hiszen megerősít bennünket a stratégiai irányokban“.
Kiemelte, hogy a minősítő is úgy értékeli: a cég legtöbb leányvállalata jelentős növekedési potenciállal rendelkezik, ugyanakkor a portfólió diverzifikáltságának köszönhetően kevésbé kitett, ezáltal válságállóbb.
Ez most különösen felértékelődik szerinte, amikor látható, hogy a pandémiás helyzet milyen károkat tud okozni a gazdaságban. “Azzal, hogy a leányvállalatok szintjén aktív működési ellenőrzést gyakorlunk, a Scope Ratings szerint is tükrözi konzervatív és hosszú távú, vásárlás és építés, befektetés-megközelítésű stratégiánkat, amelynek középpontjában a növekedés és az értékteremtés áll” – fejtette ki a vezérigazgató.
A vállalatcsoport konszolidált szinten 534,907 milliárd forint mérlegfőösszeggel és 236,736 milliárd forint saját tőkével zárta az első negyedévet, míg a teljes átfogó eredménye 3,293 milliárd forint lett a BÉT honlapján korábban közzétett jelentése szerint.
A csoport különböző profilú társaságok irányításával, vagyonkezeléssel foglalkozik. Leányvállalatai között jelenleg szállodaipari vállalat, kandalló- és tűzhelygyár, mezőgazdasági és építőipari cég, illetve irodaház bérbeadásával, üzemeltetésével foglalkozó társaság is található.