Kezdőlap Cégvilág Kockázati tőke-alap. Célterület lesz az oktatás, a sport és a védelmi ipar...
No menu items!

Kockázati tőke-alap. Célterület lesz az oktatás, a sport és a védelmi ipar is

A Széchenyi Tőkealap-kezelő a tervek szerint 2019-2022 között 70 milliárd forint kockázati tőkekihelyezést hajt végre a kis- és középvállalkozásoknál az általa kezel öt alapon keresztül – mondta Csuhaj V. Imre, a Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. elnök-vezérigazgatója.

Ismertette, hogy az alapkezelő a 2012-2018-as időszakban 111 tőkebefektetést hajtott végre, a társaságokból 33 esetben nyereségesen, 2 esetben tőkevesztéssel szálltak ki, 6 exitnél még tart az elszámolás. Jelenleg 70 vállalatban van kisebbségi részesedésük.

Csuhaj V. Imre

Csuhaj V. Imre elmondta, hogy 2018-ban 47 ügylet jutott döntési szakaszba 9,85 milliárd forint értékben, 2019-ben a tervek szerint mintegy 40 tőkebefektetést hajtanak végre 11,2 milliárd forint kihelyezéssel, és 8-10 cégből szállnak ki.

A tavalyi jelentősebb befektetések közül kiemelte, hogy a Kárpát-medencei Vállalkozásfejlesztési Kockázati Tőkealap végrehajtotta első határon túli mintaprojekjét, az Euro Dori Transport Kft.-be fektettek, a Nemzeti Tőzsdefejlesztési Alappal pedig részt vettek a BÉT Xtend piac első nyilvános részvénykibocsátásában, és ez utóbbi kezdeményez az idén folytatódni fog.

Csuhaj V. Imre beszámolt arról, hogy a jövőben is befektetési célterület marad a járműipar, fémfeldolgozás, egészségipar, a környezetgazdálkodás, a dizájn és divatipar, és új területként kockázati tőkével beszállnának az oktatás, a sport és a védelmi ipar területén működő vállalkozásokba is. Emellett a jövőben segítik a speciális innovációs infrastruktúrák kialakítását is, például helyi partnerekkel Kolozsváron közösségi irodát nyitnak az inkubációs folyamat erősítésére.

Török József, a Széchenyi Tőkalap-kezelő Zrt. üzletfejlesztési és startup igazgatója elmondta, általában 100 millió és 200 millió forint közötti tőkével szállnak be a vállalkozásokba, kisebbségi tulajdont szerezve. Jellemző, hogy a befektetési időszak végén többnyire az alapítók vásárolják vissza az alapok tulajdoni hányadát.

A jövőben a hazai inkubáció mellett jelentős figyelmet fordítanak a nemzetközi inkubációs partnerek bevonására is, ezzel szélesítik a lehetséges kockázati tőkebefektetői kört – tette hozzá az igazgató.

Az állami tulajdonban lévő Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. öt tőkealapon keresztül – Széchenyi Tőkebefektetési Alap, 22 milliárd forint; Irinyi I. Kockázati Tőkealap, 7,4 milliárd forint; Irinyi II. Kockázati Tőkealap, 8 milliárd forint; Kárpát-medencei Vállalkozásfejlesztési Kockázati Tőkealap, 20 milliárd forint; Nemzeti Tőzsdefejlesztési Alap, 13 milliárd forint – kockázati tőkebefektetést hajt végre kis- és középvállalkozásokban, csendestársként segítve a vállalkozásokat. (MTI)

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Érdemes egyszerre több banknál is elindítani az Otthon Start hitelkérelmet?

Akár milliókat hozhat a párhuzamos hiteligénylés

Gazdálkodás drónnal és tablettel: átalakul az aranykalászos gazdaképzés

A mezőgazdaság szó hallatán sokak fejében azonnal a szántás-vetés, a kétkezi fizikai munka képe jelenik meg. Pedig a modern gazdálkodás ma már messze nem erről szól.

Akkor érdemes szakértőhöz fordulni, ha gyorsan kell eladni vagy megvásárolni egy ingatlant

A magyarok 29 százaléka szerint leginkább akkor érdemes szakértőhöz fordulni, ha gyorsan kell eladni vagy megvásárolni egy ingatlant, ha bizonytalanok az eladási vagy vásárlási folyamat lépéseiben, illetve ha a tartózkodási helytől távol lévő ingatlan szerepel az ügyletben.

Bekövetkeztek a 2025-ös költségvetési tervezés véleményezése során jelzett kockázatok

A Költségvetési Tanács (KT) szerint bekövetkeztek az általa a 2025-ös költségvetési tervezés véleményezése során jelzett kockázatok - állapította meg a 2025. évi központi költségvetésről szóló 2024. évi XC. törvény első félévi végrehajtásáról készített véleményében a testület.
Hirdetés

Hírek

Érdemes egyszerre több banknál is elindítani az Otthon Start hitelkérelmet?

Akár milliókat hozhat a párhuzamos hiteligénylés

Akkor érdemes szakértőhöz fordulni, ha gyorsan kell eladni vagy megvásárolni egy ingatlant

A magyarok 29 százaléka szerint leginkább akkor érdemes szakértőhöz fordulni, ha gyorsan kell eladni vagy megvásárolni egy ingatlant, ha bizonytalanok az eladási vagy vásárlási folyamat lépéseiben, illetve ha a tartózkodási helytől távol lévő ingatlan szerepel az ügyletben.

Bekövetkeztek a 2025-ös költségvetési tervezés véleményezése során jelzett kockázatok

A Költségvetési Tanács (KT) szerint bekövetkeztek az általa a 2025-ös költségvetési tervezés véleményezése során jelzett kockázatok - állapította meg a 2025. évi központi költségvetésről szóló 2024. évi XC. törvény első félévi végrehajtásáról készített véleményében a testület.

Drasztikus átalakítás jöhet a magyar családi cégeknél

Cégstruktúra mint versenyelőny: Hogyan segíti a tudatos vállalati struktúra a növekedést és a kockázatkezelést?

Tökéletes Halloween Pécsen – egész napos boszorkányos kaland a Zsolnay Negyedben!

A pécsi Zsolnay Negyed idén is hátborzongató, ugyanakkor varázslatos kalandokkal várja a látogatókat október 31-én, Halloween napján.

Magyarországon 13 szálláshely kapott Michelin Kulcs elismerést

Magyarországon 13 szálláshely kapott Michelin Key (Kulcs) elismerést, amely a hotelek kiválóságának mérésére szolgál - közölte a Michelin csoport.

Felkészült a fűtési szezonra az MVM

Az MVM a téli hónapokban is szavatolja a lakosság számára a biztonságos energiaellátást; a földgáztárolókban elegendő készlet áll rendelkezésre, és a társaság a tavaszi-nyári időszakban folyamatos hálózatfejlesztésekkel készült a szezonra.

Vegyesen nyitottak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Vegyesen indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön. Londonban a FTSE index 0,37 százalékkal gyengült, míg a frankfurti DAX index 0,10 százalékkal, a CAC-40 index pedig 0,09 százalékkal erősödött a kereskedés kezdetén.
Hirdetés

Gazdaság

Oda az MBH kapcsolat, de marad a régi gondoskodás

Megújul a Gondoskodás Egészség- és Nyugdíjpénztár – megszűnik az MBH-val való együttműködés A mai nap első híre az volt, hogy az MBH Bank felülvizsgálta és...

Csodánkra jár a világ: a vagyonosodás tempójában világcsúcs ütemet diktálunk, a Blochamps prognózisa már 2019-ben előre látta

A Blochamps Capital szakembere arra figyelmeztet, hogy a hazai vagyonosodás üteme nemzetközi összevetésben is kiemelkedő

Fiatalok tízezrei adósodtak el 2025 első felében – több százan máris bajba kerültek

A munkáshitelek rövid időn belül megugró aránya a késedelmes állományon belül azt sejteti, hogy a konstrukció sérülékeny ügyfélkört vonz, így a gyors felfutás mellett gyorsan a törlesztési nehézségek válhatnak a legfőbb problémává.

A kockázatkezelés nem játék, de tanulhat a sakkból – öt párhuzam a tábla és a tőkepiacok között

A 2008-as pénzügyi válság óta a kockázatkezelés a banki működés egyik legfontosabb területévé vált. Ma már nemcsak arról szól, hogy egy intézmény megfeleljen a szabályozói elvárásoknak, hanem arról is, hogy előre felkészüljön szélsőséges forgatókönyvekre és biztosítsa a pénzügyi szektor hosszú távú stabilitását.