Hirdetés
Kezdőlap Autóipar Leépít a Ford Németországban - az elektromos átállás az ok
No menu items!

Leépít a Ford Németországban – az elektromos átállás az ok

A jelenleg futó leépítési program végeztével, hosszabb távon is létszámcsökkentést tervez a Ford Németországban. A megszorításokat a belsőégésű motorokról az elektromosításra átállás miatt kialakult technológiai reformkényszerrel indokolta a Ford Deutschland vezérigazgatója.

Gunnar Herrmann. Kép: Ford

Gunnar Herrmann elmondta: a jövőben csökkenni fog a kizárólag dízel és benzinmotoros meghajtású autók értékesítése, az elektromos autók gyártásához pedig jóval kevesebb munkáskézre van szükség. Emiatt az alkalmazottak száma akár negyedével is csökkenhet – tette hozzá indoklásában.

Az amerikai Ford 24 ezer alkalmazottat foglalkoztat Németországban, ebből 6 ezret Saarlouisban és 18 ezret Kölnben. A Ford márciusban jelentette be szándékát 5400 munkahely megszüntetésére, beleértve a lejáró munkaerő-bérleti szerződéseket is. A teljes leépítési létszámból a 24 ezres törzslétszámra jutó csökkentést a munkavállalókkal kötött megállapodásokkal és korai nyugdíjazással tervezik megoldani. Üzemgazdasági indokkal a Ford 2022-ig nem tervez elbocsátásokat.

A már bejelentett létszámcsökkentést 2020-ra tervezi befejezni a Ford. Azt, hogy eddig hány munkavállalóval sikerült már megállapodásra jutni, a vezérigazgató nem közölte. “A 2020-ra kitűzött leépítési cél elérését követően évente nagyjából ezer fős létszámcsökkenésre számítunk természetes fluktuációval” – mondta, megjegyezve, hogy öt év alatt így el is tudják érni a csökkentés tervezett nagyságrendjét.

Az amerikai Ford autógyártó konszern kölni székhelyű európai érdekeltsége 2018-ban 398 millió dollár működési eredmény szintű veszteséget könyvelt el. Az idei első negyedévben a működési eredmény azonban már pozitív, 57 millió dollár lett. Gunnar Herrmann a tájékoztatón annak a meggyőződésének adott hangot, hogy a trend az idén folytatódik és az évet már “egészen biztosan” nyereséggel zárja a cég. A Ford 2021-re hat százalékos bevételarányos jövedelmezőséget tervez elérni Európában.

Miközben más európai országban gyengén alakulnak az értékesítések, Németországban az idén növekedtek a Ford eladásai a német szövetségi gépjármű-nyilvántartási hivatal, a Kraftfahrtbundesamt adatai szerint. Januártól májusig Németországban 118 ezer Ford járművet helyeztek forgalomba, 6,4 százalékkal többet, mint a tavalyi azonos időszakban. (MTI)

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Még több esély a falusi kocsmáknak!

Csütörtöktől bővül a falusi kocsmák támogatását célzó pályázat kedvezményezetti köre

Szokatlan mértékű túlterheléses támadás érte az OTP-t

Nemzetközi mércével mérve is szokatlan méretű túlterheléses támadás érte csütörtökön az OTP Bank digitális ügyfélkiszolgálási felületeit

Trump vámkegyelme után az EU szünetelteti a megtorló ellenintézkedéseit

Az Európai Unió szüneteltetni fogja az amerikai vámokkal szembeni első ellenintézkedéseit, miután Donald Trump elnök ideiglenesen csökkentette a súlyos vámokat, kevesebb mint egy nappal azután, hogy tucatnyi országgal szemben kivetette azokat

Értékesítési rekordot ért el a BMW Group Magyarország az első negyedévben

Értékesítési rekordot ért el BMW Group Magyarország az első negyedévben, 2025 januárja és márciusa között a márka hazai forgalmazója a tavalyi év hasonló időszakával összevetve 9,6 százalékos növekedést ért el 1501 darab modell értékesítésével
Hirdetés

Hírek

Trump azonnali hatállyal 125 százalékra emeli a kínai vámot, haladékot ad a többieknek.

Donald Trump ismét posztolt a közösségi médiában, ezúttal megint Kínát vette célba. Most azt mondta, hogy 125%-ra emeli a Kínára kivetett vámot - méghozzá „azonnali hatállyal”

Kína 84%-os vámokat jelent be az amerikai árukra a Trumppal való leszámolás során. Európa is visszavág

Kína szerdán 84 százalékos megtorló vámokat vezetett be az...

Trump vámol, a kongresszusi republikánusok közül egyre többen féltik a nyugdíjasokat

A kongresszusi republikánusok már csak azért is aggódnak a...

Kínai válaszlépés: plusz vám és 18 amerikai cég feketelistán a Trump-vámok miatt

A kínai kereskedelmi minisztérium szerdán korlátozásokat vezetett be több...

Megvan a döntés: az EU visszavág az USÁ-nak a vámháborúban

Az USA elleni kereskedelmi ellenintézkedések bevezetésére irányuló bizottsági javaslat...

Devizapiac – Gyengült hétfő reggelre a forint

Gyengült hétfő reggelre a forint a főbb devizákkal szemben a péntek esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Devizapiac – Vegyesen változott kedd estére a forint árfolyama

Az euró árfolyama a reggel hét órakor jegyzett 402,86 forintról 402,12 forintra gyengült 18 órakor, napközben 401,77 forint és 403,69 forint között mozgott.
Hirdetés

Gazdaság

Szokatlan mértékű túlterheléses támadás érte az OTP-t

Nemzetközi mércével mérve is szokatlan méretű túlterheléses támadás érte csütörtökön az OTP Bank digitális ügyfélkiszolgálási felületeit

Indul a Lakhatási Tőkeprogram, emelt keretösszeggel, 300 milliárd forinttal

A Lakhatási Tőkeprogram a nagy érdeklődés miatt 100 milliárd forinttal magasabb keretösszeggel, 300 milliárd forinttal indul el.

Európai terjeszkedéséhez olasz bankot nézett ki az ING

  Fotó: popso.it Európai terjeszkedési tervéhez igazodva az ING, Olaszország felé vette az irányt, ahol a Banca Popolare di Sondrioval vette fel a kapcsolatot. Az ING Group...

Az adóelőlegből is igénybe vehető az szja-kedvezmény

Nyomtatásra, irattárolásra sincs szükség, mert a nyilatkozatot az adóhivatal automatikusan továbbítja az abban megjelölt munkáltatónak, kifizetőnek.