Kezdőlap Cégvilág Nevet vált a magyar alapítású LogMeIn
No menu items!

Nevet vált a magyar alapítású LogMeIn

Fotó: Bigstock

A távmunkát és a távoli elérést segítő szoftvereket fejlesztő, tavaly 1,3 milliárd dollárt meghaladó éves árbevételű LogMeIn mostantól GoTo néven működik tovább, és legalább 20 százalékos létszámbővítést tervez az idén Magyarországon – jelentette be John Ford, a GoTo magyarországi ügyvezető igazgatója.

A LogMeIn Magyarországról indult útjára, mára négy kontinensen, két tucat irodával működik és a világ 10 legbefolyásosabb szoftveres szolgáltatócége (SaaS) között tartják számon.

A névváltás összhangban van azzal, hogy a kis- és középvállalatok IT-igényeinek teljes körű kiszolgálását célozták meg – mondta az ügyvezető igazgató, hozzátéve: a névváltoztatással együtt bevezetik a 100 százalékban magyar fejlesztésű GoTo Resolve-ot, ami a piacon elsőként biztosít zsarolóvírusok ellen védett ellátási láncot IT rendszergazdák számára.

John Ford

Kitért arra is, hogy kiválik a LogMeInből a LastPass jelszókezelő szoftvert kezelő részleg. A LastPass fejlesztőinek 90 százaléka Magyarországon dolgozik, jelenleg hibrid formában, főleg otthonról – tette hozzá.

A cég dolgozóinak létszáma világszerte meghaladja a 3 ezret. A magyarországi a legnagyobb fejlesztőbázisuk, de a német, az észak-amerikai és az ausztrál piacokon is működnek ilyenek, ezek együtt a magyarországi létszám alig 20 százalékát teszik ki – mondta.

A magyar csapat alkalmazottainak létszáma az elmúlt két évben évi 20 százalékkal bővült, folyamatosan 60 álláshelyre keresnek embert. A budapesti irodában 150-200 ember fér el, azt azonban főleg a csapatok közötti együttműködésre használják, az országban akár a legkisebb faluból is foglalkoztatnak magasan képzett mérnököt.

Példaként említette, hogy 30-40 fejlesztőjük Szeged térségében dolgozik, egy tucatnyian pedig baranyai falvakban.

A GoTo név sokkal ismertebb a távmunka termékeiket használók körében – indokolta a névváltást Bisztrai Dávid, a GoTo fejlesztési vezetője.

Hozzátette: a végfelhasználók egyesített kommunikációs és közösmunka (UCC), valamint IT-menedzselési és támogatási igényeinek kielégítését szolgáló termékeiket csaknem 800 ezer ügyfél használja, és több mint egymilliárd ember csatlakozott már a GoTO UCC-termékei segítségével létrehozott értekezletekhez, tanfolyamokhoz és webinarokhoz. Emellett félmilliárd kapcsolat létesült a vállalat távelérési és támogatási eszközeinek segítségével.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

KSH: Legyen erősebb az adatszolgáltatói fegyelem! 

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) a jövőben még nagyobb hangsúlyt fektet az adatszolgáltatói fegyelem erősítésére, és közigazgatási eljárást kezdeményez azokkal a cégekkel szemben, amelyek nem tesznek eleget válaszadási kötelezettségüknek - közölte a hivatal. 

Nagy közúti forgalomra figyelmeztetnek július 4-én, 5-én és 6-án  Zágráb városában és környékén

Zágráb nagyobb forgalomra számít a közelgő zenei rendezvény miatt – alternatív útvonalakat javasolnak a gördülékeny közlekedés érdekében.

Danubius Hotels vezér: a helyi értékekre, az egyediségre és a megújulásra építünk

Kovács Balázs a Danubius Zrt. vezérigazgatója Az egyediségre, a helyi...

KSH: az ipari termelői árak 0,7 százalékkal mérséklődtek

2025 májusában az ipari termelői árak átlagosan 6,9 százalékkal meghaladták az egy évvel korábbit. A belföldi értékesítés árai 3,9, az exportértékesítésé 8,3 százalékkal felülmúlták az előző év májusi értékeit.
Hirdetés

Hírek

Nagy közúti forgalomra figyelmeztetnek július 4-én, 5-én és 6-án  Zágráb városában és környékén

Zágráb nagyobb forgalomra számít a közelgő zenei rendezvény miatt – alternatív útvonalakat javasolnak a gördülékeny közlekedés érdekében.

Diákhitel Központ: marad a kamatstop

Továbbra is kamatstoppal védi a kormány a 2024. december 31-ig megkötött diákhitel-szerződéseket, így a tavaly év végéig felvett szabad felhasználású diákhitelekre 2025 második félévében is 7,99 százalékos kamatszint vonatkozik.

Okosmérők segítik a zöld átállást az MVM-nél

Az MVM Démász és az MVM Émász sikeresen pályázott az "Okosmérés elterjesztése" felhívásra, a támogatott projekttel 2025 júniusig összesen 89 103 darab okosmérőt telepítettek az ellátási területükön.

Lesznek még nádtetős házak? Visszatérhet a magyar vidék kedvence

Újra feltűnhetnek a klasszikus nádtetős épületek a magyar vidéken, miután a tradicionális építőanyag egy forradalmi technológiával párosítva már biztonságosan alkalmazható. Évtizedeken át a rendkívüli tűzveszély jelentette a legnagyobb visszatartó erőt a nádtetők felhasználásában.

Kevesebb a macera, egyszerűbb a 14 év alatti gyermekek díjmentes utazása

2025. június 21-től egyszerűbbé vált a 14 év alatti gyermekek díjmentes utazásának igazolása a MÁV-csoport járatain

Késnek az MVM Next elszámoló számlái – Informatikai átállás az oka

Az E.ON Hungária Csoport informatikai átállása miatt az MVM Next elszámoló számlái akár 3 hetet is késhetnek - közölte az E.ON és az MVM Next pénteken az MTI-vel.

Nyitnak a porták – Közelebb kerülnek egymáshoz a termelők és a fogyasztók

A rövid ellátási lánc megerősítésével közelebb kell hozni egymáshoz a termelőket és a fogyasztókat, hogy az élelmiszer előállító kistermelők versenyképesebbek lehessenek

A Magyar Termék védjegy a cégeknek közösséget, a vevőknek megbízható minőséget ad

 A kölcsönös előnyökön alapuló szakmai együttműködések képessé teszik a vállalkozásokat arra, hogy leküzdjék az időről időre megjelenő gazdasági és egyéb kihívásokat.
Hirdetés

Gazdaság

Elfogadta az Országgyűlés az új adószabályokat: változások nem csak 2026-ra, de már az idei évre is!

A magyar gazdaság szereplői és a lakosság számára is jelentős változásokat hoz a napokban kihirdetett, új adócsomag.

Itt a kormány új készpénzes szabálya

A Magyar Közlönyben megjelentek a a részletszabályok arról, hogy hogyan kell a vállalkozásoknak készpénzhasználatot biztosítani.,

Többlettel zárt a központi költségvetés májusban

Májusban többlettel zárt a központi költségvetés: ebben a hónapban 213,5 milliárd forint összegű MVM osztalék-befizetés érkezett a költségvetésbe.

4,5 milliárd forint gyermektartásdíjat előlegezett meg az állam az elmúlt években

Az elmúlt három évben több mint 20 ezer gyermek részére összesen 4,5 milliárd forint értékben előlegezte meg az állam azokat a tartásdíjakat, amelyeket a különélő szülő nem fizetett meg