Kezdőlap Világgazdaság Tiltólista. Újabb légitársaságok szorultak ki az EU egéről
No menu items!

Tiltólista. Újabb légitársaságok szorultak ki az EU egéről

Az Európai Bizottság frissítette azon légitársaságok listáját, amelyekre működési tilalom vagy működési korlátozás vonatkozik az Európai Unió légterében. A listára felkerült valamennyi Örményországban bejegyzett légitársaság is.

Adina Valean közlekedési biztos elmondta, hogy az Európai Unió a legmagasabb szintű repülésbiztonságot kívánja biztosítani az unió légterében utazók számára. A listára került légitársaságok nem felelnek meg a nemzetközi biztonsági előírásoknak.

Adina Valean

A jegyzékbe vétel nemcsak hozzájárul az unió magas szintű repülésbiztonságának fenntartásához, hanem segíti az érintett légitársaságokat és a bejegyzésük szerinti országokat repülési szabványaik javításában – emelte ki.

A biztos közölte, hogy az örmény légifuvarozók listára vételéről szóló döntést az uniós repülésbiztonsági bizottság egyhangú véleménye alapján hozták meg. Az Európai Bizottság az Európai Unió Repülésbiztonsági Ügynökségének támogatásával kész együttműködni Örményországgal az ország repülésbiztonságának javításában – tette hozzá.

A frissített lista 96 légitársaság számára tiltja az uniós légtér használatát.

Tizenhat ország – Afganisztán, Angola (2 légitársaság kivételével), Örményország, Kongó (Brazzaville), a Kongói Demokratikus Köztársaság, Dzsibuti, Egyenlítői-Guinea, Eritrea, Kirgizisztán, Libéria, Líbia, Moldova (3 légitársaság kivételével), Nepál, Sao Tomé és Príncipe, Sierra Leone, valamint Szudán – 90 légitársasága esetében az indokolta a listába vételt, hogy az illetékes légi közlekedési hatóságok nem végeznek vagy nem végeztetnek megfelelő biztonsági ellenőrzést a gépek esetében.

Az Air Zimbabwe is tiltólistás. Kép forrása: Wikipedia

Hat légitársaságnál bizonyítottan súlyos biztonsági hiányosságok mutatkoznak. Ezek közé tartozik a venezuelai Avior Airlines, a suriname-i Blue Wing, az iráni Iran Aseman Airlines, az iraki Iraqi Airways, a nigériai Med-View Airlines és a zimbabwei Air Zimbabwe.

A listáról töröltek a Kongóban, a Kongói Demokratikus Köztársaságban, Kirgizisztánban, Líbiában, Nepálban és Sierra Leonéban bejegyzett, de már nem létező légifuvarozókat.

Három légitársaság esetében működési korlátozásokat vezettek be, ami azt jelenti, hogy a légifuvarozók csak meghatározott géptípusokkal repülhetnek az Európai Unió légterébe. Ezek közé tartozik a Comore-szigeteki Air Service Comores, az iráni Iran Air és az észak-koreai Air Koryo.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Tovább terjeszkedik Pesten a Mamaison

Tovább erősít a magyar piacon a CPI Hotels. Közép-Európa...

Északra és délre: új Wizz Air járatok indulnak

A Wizz Air mától négy új városba is repül...

A Budapest Kártya a BKK hatáskörébe került

A Fővárosi Közgyűlés áprilisi döntése értelmében a korábban a Budapest Brand hatáskörébe tartozó Budapest Kártya kiadásával, fejlesztésével és menedzselésével összefüggő feladatokat 2025. július 1-jétől a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) látja el

Változik az MVM Next e-számla-értesítők megjelenése – a sárga a jó

Változik az MVM Next e-számla-értesítők megjelenése, a villany- és gázszámlákat bemutató értesítők színes fejlécén és az aláírásnál sárga színű MVM-logó jelenik meg
Hirdetés

Hírek

A Budapest Kártya a BKK hatáskörébe került

A Fővárosi Közgyűlés áprilisi döntése értelmében a korábban a Budapest Brand hatáskörébe tartozó Budapest Kártya kiadásával, fejlesztésével és menedzselésével összefüggő feladatokat 2025. július 1-jétől a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) látja el

Változik az MVM Next e-számla-értesítők megjelenése – a sárga a jó

Változik az MVM Next e-számla-értesítők megjelenése, a villany- és gázszámlákat bemutató értesítők színes fejlécén és az aláírásnál sárga színű MVM-logó jelenik meg

Egyre jövedelmezőbb a szolgáltatóknak az 5G-n érkező otthoni internet

A jelentés megállapítja: bár Közép-Európában lassabban terjed az 5G, Magyarországon egyre nagyobb szerepet játszik az autóipari fejlesztésekben és más ipari felhasználási területeken is.

Az éghajlatváltozás az élelmezésbiztonság egyik legnagyobb kockázata

Hazánk vízgazdálkodási stratégiával, valamint a precíziós öntözéstechnológiák támogatásával csökkenti az aszályok és a kiszámíthatatlan időjárás okozta kihívásokat

Nagy közúti forgalomra figyelmeztetnek július 4-én, 5-én és 6-án  Zágráb városában és környékén

Zágráb nagyobb forgalomra számít a közelgő zenei rendezvény miatt – alternatív útvonalakat javasolnak a gördülékeny közlekedés érdekében.

Diákhitel Központ: marad a kamatstop

Továbbra is kamatstoppal védi a kormány a 2024. december 31-ig megkötött diákhitel-szerződéseket, így a tavaly év végéig felvett szabad felhasználású diákhitelekre 2025 második félévében is 7,99 százalékos kamatszint vonatkozik.

Okosmérők segítik a zöld átállást az MVM-nél

Az MVM Démász és az MVM Émász sikeresen pályázott az "Okosmérés elterjesztése" felhívásra, a támogatott projekttel 2025 júniusig összesen 89 103 darab okosmérőt telepítettek az ellátási területükön.

Lesznek még nádtetős házak? Visszatérhet a magyar vidék kedvence

Újra feltűnhetnek a klasszikus nádtetős épületek a magyar vidéken, miután a tradicionális építőanyag egy forradalmi technológiával párosítva már biztonságosan alkalmazható. Évtizedeken át a rendkívüli tűzveszély jelentette a legnagyobb visszatartó erőt a nádtetők felhasználásában.
Hirdetés

Gazdaság

Elfogadta az Országgyűlés az új adószabályokat: változások nem csak 2026-ra, de már az idei évre is!

A magyar gazdaság szereplői és a lakosság számára is jelentős változásokat hoz a napokban kihirdetett, új adócsomag.

Itt a kormány új készpénzes szabálya

A Magyar Közlönyben megjelentek a a részletszabályok arról, hogy hogyan kell a vállalkozásoknak készpénzhasználatot biztosítani.,

Többlettel zárt a központi költségvetés májusban

Májusban többlettel zárt a központi költségvetés: ebben a hónapban 213,5 milliárd forint összegű MVM osztalék-befizetés érkezett a költségvetésbe.

4,5 milliárd forint gyermektartásdíjat előlegezett meg az állam az elmúlt években

Az elmúlt három évben több mint 20 ezer gyermek részére összesen 4,5 milliárd forint értékben előlegezte meg az állam azokat a tartásdíjakat, amelyeket a különélő szülő nem fizetett meg