Csekély mértékben mozdultak el az indexek nyitásban hétfőn a New York-i tőzsdéken.
Az érdeklődés középpontjában az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed kedden kezdődő kétnapos ülése áll. Az elemzők többsége úgy véli, hogy a Fed monetáris politikai döntéshozó szerve, a nyíltpiaci bizottság egyelőre nem változtat a hitel árán, de hozzáteszik, hogy egyre több döntéshozó nyitott a későbbi hónapokban végrehajtandó kamatcsökkentésre.
A 30 vezető iparvállalat Dow Jones (DJIA) indexe 0,6 százalékkal csökkent, az S&P 500 viszont 0,07 százalékkal, a technológiai részvények Nasdaq Composite indexe pedig 0,46 százalékkal emelkedett a kereskedés első negyedórájában.
Pénteken gyengüléssel zárt New York. A DJIA 0,07 százalékkal, az S&P 500 0,16 százalékkal, a Nasdaq pedig 0,52 százalékkal süllyedt.
Az olajpiacon az Ománi-öbölben hajózó tankerek elleni múlt heti támadás utóhatásaként reggel még emelkedtek az árak, a Brent 14 centtel 62,15 centre drágult. Később azonban túlsúlyba kerültek a gazdasági megfontolások, a globális gazdaság lelassulásának egyre nyilvánvalóbb jelei, az olaj iránti kereslet várható csökkenése, az Egyesült Államok Kínával folyó és Indiával kezdődő kereskedelmi háborúja.
Kora délutánig a New York-i árupiacon (NYMEX) a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajta hordónkénti (159 liter) ára 58 centtel 51,93 dollárra ment le. A globális referencia minőség, az északi-tengeri Brent típus jegyzése 68 centtel 61,33 dollárra csökkent.
A dollár hétfőre kissé gyengült, de változatlanul több hetes csúcspontja közelében tartja magát. Az euró kora délután 1,1238 dollár körül forgott a reggeli 1,1214 dollárral szemben.
Az arany lecsúszott 14 hónapos csúcspontjáról, miután a kedvező amerikai kiskereskedelmi adatok nyomán a Fed várhatóan ellenáll a gyors kamatleszállítást sürgetőknek. A fém unciáját (31,104 gramm) kora délután 1333,81 dolláron jegyezték az azonnali piacon, 0,6 százalékkal alacsonyabban, mint péntek este.