Hirdetés
Kezdőlap Tőzsde Együttműködik a BÉT és a Sencseni Értéktőzsde
No menu items!

Együttműködik a BÉT és a Sencseni Értéktőzsde

Együttműködési megállapodást írt alá a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) és a Sencseni Értéktőzsde (SZSE). A két értékpapírpiac közösen kialakított kínai és magyar indexkövető termékeket vezet be.

A dokumentum magában foglalja azt is, hogy a BÉT csatlakozik a magyar és kínai vállalatok, tőkepiaci szereplők és befektetők kapcsolatépítésének teret biztosító V-Next platformhoz. A közös kutatások és tanulmányok készítése, a tőzsdei kereskedési adatok megosztása és a piacok összekapcsolási lehetőségeinek vizsgálata szintén az együttműködés részét képezi.

Máté-Tóth István szerint az együttműködéssel a magyar cégek ismertsége is nőhet a kínai piacon. Kép: bet.hu

A Sencseni Értéktőzsde – a Sanghaji Értéktőzsde mellett – egyike Kína két meghatározó tőzsdéjének. Piaci kapitalizációja alapján a 8. legjelentősebb tőzsde a világon, amely kulcsszerepet töltött be abban, hogy az elmúlt években Ázsia, azon belül is Kína az új részvénykibocsátások domináns szereplőjévé vált.

A Sencseni Értéktőzsde a nyilvános részvénykibocsátások (IPO) számát és méretét tekintve is az élvonalban helyezkedik el. Az SZSE 2018-ban 46 új részvénykibocsátásnak adott otthont, 7,6 milliárd dollár értékben, 2017-ben pedig 226, összesen 13,7 milliárd dollár értékű IPO-val világelső volt.

A Kína és Magyarország közötti tőkepiaci együttműködés 2017 elején, a BÉT és a Bank of China közötti együttműködési megállapodással indult. A BÉT 2018 májusában stratégiai megállapodást kötött a Sanghaji Értéktőzsdével, ennek legfőbb célja a befektetési termékek közös fejlesztése, illetve a tőkepiaccal, a tőzsdei működéssel és a szabályozással kapcsolatos információcsere. A kínai-magyar tőkepiaci együttműködés jegyében júniusban megrendezték az első Hungary Investor Dayt Sanghajban a kínai-magyar gazdasági együttműködés szorosabbra fűzésére.

Máté-Tóth István, a BÉT vezérigazgató-helyettese elmondta: a Sencseni Értéktőzsdével való együttműködés újabb jelentős lépést jelent a kínai-magyar tőkepiaci kapcsolatok további mélyítésében. Bíznak abban, hogy a közös munkának köszönhetően még több kínai befektetőt szólíthatnak meg, illetve, hogy tovább nőhet a magyar vállalatok ismertsége ezeken a tőkepiacokon.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

KSH: 1,5 milliárd euró volt a termék-külkereskedelmi többlet

Az előző hónaphoz viszonyítva a külkereskedelmi termékforgalom szintje az exportoldalon 4,0, az importoldalon 3,0 százalékkal csökkent.

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

Noha Magyarország lemarad a nemzetközi átlag mögött ezen a téren, egyre több cég érdeklődik a terület iránt.

Mesterséges intelligencia a HR-ben

A mesterséges intelligencia néhány éve valósággal ránk rúgta az ajtót, a technológia az élet számos területét igyekszik forradalmasítani. Az AI térhódításához a munkaerőpiac is fokozatosan alkalmazkodik, a HR-folyamatokban is egyre nagyobb szerepet kap, a szakemberek döntő többsége ma már úgy véli, hogy a mesterséges intelligencia valódi segítség lehet.

Rekordon a személyi kölcsönök, ismét 100 milliárdnál a lakáshitelek

Márciusban tovább csökkent a lakáshitelek átlagos kamata, az új szerződések összege pedig megközelítette a 100 milliárd forintot, amire utoljára közel két éve volt példa. A személyi kölcsönből is rekordösszegben vettek fel az igénylők.
Hirdetés

Hírek

BÉT – Emelkedett a héten a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt pénteki záráshoz képest 1,44 százalékkal, vagyis 962,94 ponttal emelkedve, 68 002,24 ponton zárta a hetet.

Felülteljesített a magyar tőzsde

A részvénypiac forgalma 14,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

 Mínuszban zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden.

Történelmi csúcson zárt a BUX – A Magyar Telekom és az OTP húzta az indexet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 846,62 pontos, 1,26...

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékkal esett.

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon
Hirdetés

Gazdaság

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.

Sok bankszámlás megúszta a drasztikus áremelést 

A digitális bankolásra ösztönöznek a díjemelések

A kormányzati szektor GDP-arányos hiánya 6,7 százalékos volt 2023-ban

A kormányzati szektor adóssága - a Magyar Nemzeti Bank adatai alapján - 2023 végén 55 134 milliárd forintot, a GDP 73,5 százalékát érte el.

MBH Bank: 345,3 milliárd forint korrigált adózás előtti eredmény 2023-ban

A társaság a tavalyi évben 350 millió euró értékben sikeres nemzetközi kötvénykibocsátást hajtott végre.