A szakma európai fiatal kiválóságait díjazó EuroSkills 2018 díjátadója után az Európai Innovációs díj zsűrijébe is beválasztották Károlyi Lászlót, a Legrand Magyarország Zrt. vezérigazgatóját.
Az Európa kiváló fiatal szakembereit felsorakoztató EuroSkills 2018 verseny hétvégi díjkiosztó ünnepségén három szakma – a villanyszerelő, a víz-, gáz- és fűtésszerelő, valamint a hűtő- és légtechnikai szerelő kategória – legjobbjainak díjátadójaként kapott szerepet Károlyi László, a Legrand Magyarország Zrt. vezérigazgatója.
Károlyi László az Európai Innovációs és Technológiai Intézettől (European Institute of Innovation and Technology; EIT) is felkérést kapott együttműködésre. A felkérés szerint az Európai Uniós szervezet budapesti eseményén az Innoveit 2018 zsűrijében az EIT Innovators Award kategória döntőjében, a legjobb innovációkhoz kötődő pályázatokról szóló döntésben vesz részt.
Az Európai Unió idén 10 esztendős szervezete, az EIT azzal a céllal alakult, hogy az egyetemek, kutatóintézetek és a vállalatok tevékenységének összehangolásával adjon lökést az európai innovációnak. Az innovációs fórum keretében 4 kategóriában (változásmenedzsment, innováció, kockázati tőkebefektetés, illetve női vezető) 350 pályázat közül választják ki a legjobbakat.
Károlyi László ezzel kapcsolatban kifejtette: az Innoveit 2018 innovációs kategóriájába olyan pályázatok érkeztek, amelyek jó példái annak, miként lehet hatékony és egyben fenntartható termékeket, szolgáltatásokat megteremteni. Az innováció azért is áll közel a Legrand Magyarország Zrt.-hez, mert a vállalat a kezdetektől támogatja a szakmai oktatást, amelynek keretében ma már az internetes tudásátadás is szerepet kapott. Interaktív e-tananyaguk sikerét jelzi, hogy azzal elnyerték a Német-Magyar Ipar és Kereskedelmi Kamara innovációs díját. A vállalat emellett folyamatosan támogatja azoknak a szakképzési oktatási centrumoknak a létrehozását, amelyek Magyarországon egyedüliként biztosítják a KNX nemzetközi szabvány szerinti elektromos eszközök és megoldások megismerését. Így a legmodernebb laborokban tanuló diákok már az elektromos munkákhoz kötődő legújabb technológiákat és az úgynevezett okos megoldásokat is megismerhetik. A Legrand a győri, a csepeli, a székesfehérvári, a keszthelyi és a debreceni labor mellett hamarosan Szegeden adja át a hatodik szakképzési labort.