Hirdetés
Kezdőlap Cégvilág Szakképzési oktatási centrumok megnyitásában segít a Legrand
No menu items!

Szakképzési oktatási centrumok megnyitásában segít a Legrand

A közeljövőben adják át a hatodik regionális, akkreditált KNX labort, amely a Legrand Magyarország Zrt. segítségével került kialakításra. Károlyi László vezérigazgató a közelmúltban rendezett EuroSkills és az EIT Innovators Award tapasztalatai kapcsán állítja: a jövőben az lehet sikeres, aki több szakma eredményeit képes ötvözni.

Károlyi László, a Legrand Magyarország Zrt. vezérigazgatója

A Legrand támogatásával került megvalósításra az a KNX labor, melyet hamarosan Szegeden adnak át. 2016 óta már 5 magyarországi város (Győr, Székesfehérvár, Keszthely, Debrecen és Csepel) szakképzési oktatási központjában nyitottak KNX labort, melyek kiépítésében a Legrand vállalt szerepet. Ezekben a legmodernebb felszereltségű laborokban a jövő villanyszerelői a legfejlettebb eszközöket és technológiákat ismerhetik meg.

Károlyi László, a Legrand Magyarország Zrt. vezérigazgatója szerint a gyakorlati tudásbázisnak számító laborok szerepe azért fontos, mert az iskolarendszer – adottságánál fogva – lassabban követi a rohamléptékű technológiai fejlődést. Ezek megismerése nélkül viszont a fiatal szakemberek már az iskolapadból kilépve elavult tudással rendelkeznek, és évekbe telhet, mire teljes értékű munkaerőnek számítanak. A hazai kutató-fejlesztőközponttal is rendelkező leányvállalat ezért a kezdetektől támogatja a szakmai oktatást: interaktív e-tananyagukkal elnyerték a Német-Magyar Ipar és Kereskedelmi Kamara innovációs díját is.

A vezérigazgató hangsúlyozta: az okos technológiák előretörésével a villanyszerelő szakma is teljesen megváltozott: megjelenek az olyan programozható eszközök, amelyek beüzemelése informatikai ismeretek nélkül már nem oldható meg. Ezért is külön gondot okoz, hogy a mára hiányszakmává vált villanyszerelő szakmában igen rosszul alakul az életkorfa: az elmúlt évtizedekben alacsony presztizsnek örvendő szakmában rendkívül kevés a középkorú mesterek aránya.

Károlyi László, aki az Európa legkiválóbb fiatal szakembereit felsorakoztató EuroSkills 2018 versenyen díjátadójaként, az Európai Innovációs és Technológiai Intézet, Innoveit2018 innovációs versenyén pedig zsűritagként kapott szerepet, a két esemény legfontosabb tanulságának azt tartja, hogy mára egyre nagyobb szerepet kap a különféle szakterületek – akár egymástól gyökeresen eltérő – sikeres megoldásainak fúziója. Ezt igazolták a legsikeresebb innovációs pályázatok, amelyek között akadt, amelyik az úgynevezett Crenchmarking©alapjául szolgáló crossover megoldással garantálja a bauxit beton újfajta hasznosítását, míg egy másik pályamunka keretében egy olyan élelmiszer-biztonsági eszközt mutattak be, amely egy halmintát egy távoli eszközön, egy mobil applikáción keresztül képes pillanatok alatt kielemezni. A fődíjas pályázat pedig az a megoldás lett, amely egy mobilapplikáció segítségével az Alzheimer-kór korai felismerését szolgálja.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

BÉT – Emelkedett a héten a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt pénteki záráshoz képest 1,44 százalékkal, vagyis 962,94 ponttal emelkedve, 68 002,24 ponton zárta a hetet.

Itt a csavar: a mesterséges intelligencia most új munkahelyeket teremt az IT piacon

Az AI-tehetségeket kereső vállalatok számára egyszerűen nincs elég tapasztalt munkavállaló, és néhányan közülük akár milliós éves kompenzációs csomagokat is elkérnek.

Nagyon meg kell fékezni a csonttörő dengue-lázat: itt van a megoldás

Lopakodó, maláriát terjesztő unokatestvérével ellentétben a nőstény Aedes aegypti vagyis az egyiptomi csípőszúnyog bosszantó hanggal jelzi a közeledését, de a csípése sokkal rosszabb, mint a zümmögése.

Megjött a kamatemelés a lakáshiteleknél, áttörik a bankok a THM-plafont

A kamatoknál élénkebb volt a mozgás a jövedelmi elvárások terén.
Hirdetés

Hírek

BÉT – Emelkedett a héten a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt pénteki záráshoz képest 1,44 százalékkal, vagyis 962,94 ponttal emelkedve, 68 002,24 ponton zárta a hetet.

Felülteljesített a magyar tőzsde

A részvénypiac forgalma 14,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

 Mínuszban zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden.

Történelmi csúcson zárt a BUX – A Magyar Telekom és az OTP húzta az indexet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 846,62 pontos, 1,26...

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékkal esett.

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon
Hirdetés

Gazdaság

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.

Sok bankszámlás megúszta a drasztikus áremelést 

A digitális bankolásra ösztönöznek a díjemelések

A kormányzati szektor GDP-arányos hiánya 6,7 százalékos volt 2023-ban

A kormányzati szektor adóssága - a Magyar Nemzeti Bank adatai alapján - 2023 végén 55 134 milliárd forintot, a GDP 73,5 százalékát érte el.

MBH Bank: 345,3 milliárd forint korrigált adózás előtti eredmény 2023-ban

A társaság a tavalyi évben 350 millió euró értékben sikeres nemzetközi kötvénykibocsátást hajtott végre.