Hirdetés
Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Vegyesen nyitottak a New York-i indexek
No menu items!

Tőzsde – Vegyesen nyitottak a New York-i indexek

Vegyesen nyitottak az irányadó New York-i tőzsdemutatók pénteken, miután az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve váratlan bejelentésére csökkent a banki részvények árfolyama.

A 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 3,9 ponttal, az S&P 500-as mutató pedig 2,3 ponttal csökkent, míg a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 3,7 ponttal emelkedett a nyitásban.

A piacokat meglepte, hogy a Federal Reserve bejelentette, nem hosszabbítja meg azt a átmeneti szabályt, amelynek alapján nem kellett beszámítani a bankok tőkeáttételi mutatójába egyes eszközöket, köztük az állampapírokat. Ezt a szabályt tavaly április 1-jétől egyéves időtartamra vezette be a Fed annak érdekében, hogy csillapítsa a koronavírus-járvány által keltett pénz- és tőkepiaci kilengéseket.

Elemzők szerint a Fed ezzel a döntéssel azt kockáztatja, hogy a bankok eladják állampapírjaikat, ami a hozamok további emelkedéséhez vezet.

Az utóbbi hét hét alatt így is meredeken emelkedett a tízéves államkötvények hozama a gazdasági növekedés gyorsulásának kilátásaira. Csütörtökön 1,754 százalékon tizennégy havi csúcson járt a hozamszint, majd 1,687 százalékra csúszott vissza.

A gyorsjelentésüket közlő nagyvállalatok közül a FedEx amerikai globális szállítmányozó vállalat 5,89 százalékos pluszban nyitott, miután negyedéves profitja a vártnál nagyobb mértékben nőtt a magasabb áraknak és az erős ünnepi szezonnak köszönhetően. A járvány miatt jelentősen nőtt decemberben a FedEx által kiszállított, az internetes áruházakban vásárolt termékek mennyisége.

A világ első számú edzőcipő-, sportruházat- és sportszergyártója, a Nike árfolyama viszont 2,22 százalékkal esett, mert bevételei kisebbek voltak a vártnál szállítási problémák, illetve a fizikai valóságban létező üzletek forgalmának csökkenése miatt, ráadásul az egész éves előrejelzés is csalódást okozott a befektetőknek.

A nagy nyugat-európai értéktőzsdéken borúlátó volt a hangulat pénteken. Délután fél négykor a londoni FTSE-100 index 1,17 százalékos, a frankfurti DAX-index 0,96 százalékos, a párizsi CAC-40 0,99 százalékos, a milánói FTSE MIB 0,71 százalékos, a madridi IBEX 35 mutató 1,36 százalékos, az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül pedig az EuroStoxx50 0,89 százalékos mínuszban állt.

A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1885 dollárt adtak, 0,28 százalékkal erősödött a dollár. A jenhez képest 0,13 százalékkal drágult a dollár, 109,02 jenen forgott.

Az azonnali jegyzésekben az arany unciánkénti ára 0,09 százalékkal, 1734,89 dollárra csökkent, míg az áprilisi szállítású aranyé 0,13 százalékkal, 1734,80 dollárra emelkedett a New York-i árupiacon.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára csökken. A májusi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 0,60 százalékos mínuszban, 62,90 dolláron, az áprilisi szállítású WTI pedig 0,52 százalékos veszteségben, 59,69 dolláron forgott fél négykor.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

A francia elnök sötét és prófétai figyelmeztetést adott ki

Európának fel kell ébrednie erre az új veszélyre. Macron nem hajlandó visszalépni februári nyilatkozatától, miszerint Európának nem szabad kizárnia, hogy csapatokat vezényeljen Ukrajnába.

További két évvel meghosszabbítják a kedvezményes lakásáfát

A költségvetés biztosítja az adócsökkentéshez szükséges forrásokat, az intézkedés a hiánycélt nem veszélyezteti

Véget ért az idei Szakma Sztár Fesztivál

Sikerrel zárult az idei Szakma Sztár Fesztivál. Az esemény zárónapján 65 szakmából 21 agrárszakmában, az ország legjobb tanulói, összesen 63 diák részesült elismerésben, akik példát mutatnak a környezetüknek, iskolájuknak, településüknek, sok száz hozzájuk hasonló fiatalnak. A fesztivál ideje alatt a szakmai bemutatók során, a foglalkoztatószigeteken keresztül az általános iskolások és szüleik is megismerkedhettek az agrár- és élelmiszeripari szakmákkal.

Mit várnak a cégvezetők a mesterséges intelligenciától?

Mit várnak a cégvezetők a mesterséges intelligenciától? A mesterséges intelligencia térnyerése egyaránt kelt izgalmat és aggodalmat a cégvezetők körében. Vajon mekkora tudással rendelkeznek a mindent elsöprő technológiával kapcsolatban? Elkészült Magyarország átfogó AI&Leadership kutatása, hogy hiteles- és valós képet kapjanak egymásról is a vállalatirányítók.
Hirdetés

Hírek

Felülteljesített a magyar tőzsde

A részvénypiac forgalma 14,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

 Mínuszban zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden.

Történelmi csúcson zárt a BUX – A Magyar Telekom és az OTP húzta az indexet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 846,62 pontos, 1,26...

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékkal esett.

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön
Hirdetés

Gazdaság

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.

Sok bankszámlás megúszta a drasztikus áremelést 

A digitális bankolásra ösztönöznek a díjemelések

A kormányzati szektor GDP-arányos hiánya 6,7 százalékos volt 2023-ban

A kormányzati szektor adóssága - a Magyar Nemzeti Bank adatai alapján - 2023 végén 55 134 milliárd forintot, a GDP 73,5 százalékát érte el.