Áprilisban a kivitel euróban számolva 37,2 százalékkal, változatlan áron 35,1 százalékkal csökkent. Az importban 29,1 százalékos, illetve 23,5 százalékos volt a visszaesés az egy évvel korábbihoz képest. A külkereskedelmi mérleg 561 millió euró deficittel zárt, 790 millió euróval romlott tavaly áprilishoz mérten - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.
Áprilisban a nettó átlagkereset kedvezmények nélkül 266 100, a kedvezményeket is figyelembe véve 275 500 forintot ért el, ami 8,3 százalékos növekedés a tavaly áprilisihoz képest - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.
Áprilisban az exportbevételek a márciusiakhoz képest 37 százalékkal, az importkiadások 26 százalékkal estek vissza. Az áruforgalom deficitje 160 millió euróról 937 millió euróra ugrott, és a folyó fizetési mérlegben is 1,074 milliárd euró hiány támadt.
Más ágazatokkal szemben az építőipart alig sújtotta a járványügyi intézkedések gazdasági hatása, és mivel az új lakások iránt fokozódó kereslet mutatkozik, az épületépítéseknél van tere a növekedésnek - kommentálták elemzők a KSH jelentését.
Áprilisban az építőipar termelése márciushoz mérten 1,3 százalékkal mérséklődött, a tavaly áprilisi magas bázishoz viszonyítva 2,1 százalékkal csökkent - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.
Áprilisban 12,8 százalékkal volt magasabb a mezőgazdasági termékek átlagos felvásárlási ára, mint egy évvel korábban - derült ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adataiból.
Áprilisban az ipari termelés volumene 36,8 százalékkal, a munkanaphatástól megtisztított adatok alapján 36,6 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól. A járműgyártás termelése kiugró mértékben, ötödére, 79,5 százalékkal esett - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.
A koronavírus-járvány átszűrődő reálgazdasági hatásai miatt áprilisban példátlan ütemben, 20,4 százalékkal zuhant az előző havi szinthez képest a brit GDP - közölte a brit statisztikai hivatal (ONS).
Áprilisban 860 milliárd forinttal nőtt a költségvetés által kibocsátott értékpapírok állománya a márciusi 82 milliárd forintos emelkedés után. Az áprilisi növekedés az első négyhavi, 892 milliárd forintos emelkedés 96 százaléka - közölte a Magyar Nemzeti Bank.
Londoni elemzői számítások szerint havi összevetésben 18 százalékkal zuhanhatott áprilisban a brit hazai össztermék (GDP) a koronavírus-járvány átszűrődő gazdasági hatásai miatt.
A koronavírus-járvány hatásai miatt áprilisban 10,2 százalékkal csökkent a kiskereskedelmi üzletek forgalma az előző év azonos időszakához képest - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.
Áprilisban a belföldi termelői árak átlagosan 0,9 százalékkal csökkentek, az ipar exportértékesítési árai viszont 6,1 százalékkal magasabbak voltak, mint egy évvel azelőtt. Az ipari termelői árak együttesen 3,7 százalékkal haladták meg az előző év azonos időszakáét - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.
A február-áprilisi időszakban a munkanélküliek átlagos létszáma 174 ezer, a munkanélküliségi ráta 3,8 százalékos volt. A foglalkoztatottak átlagos létszáma az egy évvel korábbinál 1,2 százalékkal, 56 ezerrel alacsonyabb, 4 millió 436 ezer volt - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.
A koronavírus-járvány miatt a szövetségi és tartományi adóbevételek 23,5 százalékkal maradtak el áprilisban az egy évvel korábbitól - derült ki a német pénzügyminisztérium adataiból.
Az államháztartás központi alrendszere az év első négy hónapjában 727,4 milliárd forintos hiánnyal zárt, ami a 367 milliárd forintos éves előirányzat 198,2 százaléka. Áprilisban viszont 104,5 milliárd forintos többlet alakult ki - közölte a Pénzügyminisztérium (PM).
Az álláskeresők száma áprilisban 26,5 százalékkal emelkedett az egy évvel korábbihoz képest. A Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat (NFSZ) nyilvántartásában 330 700 álláskereső szerepelt, 46 százalékuk semmilyen pénzbeli támogatást nem kapott.
Az államháztartás központi alrendszere az év első négy hónapjában 727,4 milliárd forintos hiánnyal zárt, áprilisban azonban 104,5 milliárd forintos többlet alakult ki, köszönhetően az uniós programok 249,8 milliárd forintos bevételének - közölte a Pénzügyminisztérium (PM).
Az euró árfolyama a reggel hét órakor jegyzett 402,86 forintról 402,12 forintra gyengült 18 órakor, napközben 401,77 forint és 403,69 forint között mozgott.
Az eurót hétfő reggel hét órakor 399,59 forinton jegyezték a péntek esti 398,92 forint után. A dollár jegyzése 367,36 forintra ment fel 366,46-ról, a svájci franké pedig 415,39-re 414,30 forintról.
Fotó: popso.it
Európai terjeszkedési tervéhez igazodva az ING, Olaszország felé vette az irányt, ahol a Banca Popolare di Sondrioval vette fel a kapcsolatot.
Az ING Group...
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.ElfogadomNem fogadom elAdatvédelmi irányelvek