A brit statisztikai hivatal (ONS) első becslése szerint csökkent a brit GDP áprilisban. Ez a második olyan hónap egymás után, amelyben visszaesett a brit gazdaság teljesítménye, és londoni makrogazdasági elemzők szerint ez idei recesszió lehetőségét vetíti előre.
Meredek emelkedéssel tíz hónapja nem mért csúcspontot értek el a brit gazdaság aktivitásának márciusi mutatói. Ez azt jelzi, hogy az orosz-ukrán háború az első negyedév végéig még nem vetette vissza az EU-n kívüli legnagyobb európai gazdaság teljesítményét. Az üzleti szektor hangulata azonban már érezhetően romlott a múlt hónapban.
A brit gazdaság aktivitása jelentősen lanyhult a rekordközeli tavaszi és nyári ütemekhez képest. Elsősorban a normalizálódó fogyasztói kereslet miatt, amely a koronavírus-járvány megfékezését célzó korlátozások enyhítésének korai szakaszában meredeken megugrott.
Elsősorban a járványügyi korlátozások jelentős enyhítésének hatására tavaly nyár óta nem mért ütemben nőtt a brit gazdaság teljesítménye. Az időszaki adatok arra vallanak, hogy a fogyasztók lelkesen költekeznek.
A járványügyi korlátozások enyhítésének hatására csaknem negyedszázada nem mért ütemű élénkülésnek indult a brit GDP 80 százalékát előállító szolgáltatási szektor és vele együtt az egész brit gazdaság aktivitása.
Jelentősen javította a brit gazdaság idei növekedési ütemére adott előrejelzését a Bank of England, elsősorban a koronavírus-járvány visszavonulásával és a járvány megfékezésére elrendelt korlátozások enyhítésével indokolva a döntést.
Több mint negyedszázada nem mért csúcsra emelkedtek a brit feldolgozószektor aktivitásának mérőszámai. A gyáripari ágazat derűlátását mindenekelőtt a koronavírus elleni lendületes nagy-britanniai oltási kampány és a járvány megfékezését célzó korlátozások enyhítése táplálja.
Elsősorban a koronavírus-járvány súlyos hatásai miatt példátlan szintre emelkedett a brit közfinanszírozás nettó hiteligénye, és ez hat évtizede nem mért magasságba hajtotta a GDP-hez mért brit államadósság-rátát tavaly - jelentette a brit statisztikai hivatal.
A koronavírus-járvány súlyos reálgazdasági és költségvetési hatásai, valamint az ezek nyomán meredeken megnövekedett államháztartási hiteligény miatt hat évtizede nem mért szintre emelkedett a brit államadósság-ráta.
Nagyon nagy károkat okozott a brit gazdaságban a koronavírus-járvány, de az oltási kampány sikere nyomán most már látszik a fény az alagút végén - mondta a Bank of England kormányzója.
Korábban soha nem mért éves mértékben, átlagosan 9,9 százalékkal zuhant tavaly a brit GDP - közölte első becslésében a brit statisztikai hivatal (ONS).
A várakozásoknak megfelelően nem módosította mennyiségi enyhítési programjának célösszegét és a rekordmélységű alapkamatot a Bank of England. A brit jegybank monetáris tanácsa a korábbinál derűlátóbb értékelést adott a rövid távú növekedési kilátásokról.
A brit gazdaságot egyszerre sújtják a korona-válság és a küszöbön álló Brexit következményei. Brutális GDP esés, felszökő államadósság, üres kincstár. Szakértői vélemények szerint két év múlva sem éri el a Covid-19 előtti szintet a brit gazdaság. Petrus Szabolcs írása.
Rekordütemben nőtt a brit gazdaság teljesítménye harmadik negyedévben, de még mindig jelentősen elmarad a koronavírus-járvány előtti szinttől - közölte a brit statisztikai hivatal (ONS). Elemzők szerint ezzel véget is ért a brit gazdaság kilábalása, novemberben újra nagy visszaesés jön.
Az elemzői várakozásoknak nem egészen a felével nőtt augusztusban a brit gazdaság teljesítménye, amely továbbra is jelentősen elmarad az év eleji szinttől.
A korábbi súlyos visszaesések után jelentősen nőtt a brit gazdaság teljesítménye júliusban, de továbbra is messze elmarad a koronavírus-járvány előtt mért szintektől.
A Horvát Idegenforgalmi Közösség adatai szerint Horvátország a 2025-ös nyári repülési szezonban, március végétől október végéig, 122 külföldi várossal lesz közvetlen légi összeköttetésben.
Az MBH Bank igazgatósága törzsrészvényenként 123 forint osztalék kifizetését javasolja a társaság közgyűlésének a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján közzétett előterjesztés szerint.
Az euró árfolyama a reggel hét órakor jegyzett 402,86 forintról 402,12 forintra gyengült 18 órakor, napközben 401,77 forint és 403,69 forint között mozgott.
Az eurót hétfő reggel hét órakor 399,59 forinton jegyezték a péntek esti 398,92 forint után. A dollár jegyzése 367,36 forintra ment fel 366,46-ról, a svájci franké pedig 415,39-re 414,30 forintról.
Fotó: popso.it
Európai terjeszkedési tervéhez igazodva az ING, Olaszország felé vette az irányt, ahol a Banca Popolare di Sondrioval vette fel a kapcsolatot.
Az ING Group...
A nemzeti versenyhatóság álláspontja szerint az érdekképviseleti szervezetek által rendszeresen kiadott áremelési közlemények sérthetik a tisztességes piaci versenyt és fokozzák az inflációs nyomást.
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.ElfogadomNem fogadom elAdatvédelmi irányelvek