Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Csökkenéssel zártak a főbb nyugat-európai tőzsdék
No menu items!

Tőzsde – Csökkenéssel zártak a főbb nyugat-európai tőzsdék

Csökkenéssel zártak a főbb nyugat-európai tőzsdék csütörtökön a csalódást keltő vállalati hírek nyomán.

A londoni b mutató 0,50 százalékos, a frankfurti DAX-index 0,25 százalékos, a párizsi CAC-40 index pedig 0,33 százalékos mínuszban zárt. A páneurópai indexek közül a Stoxx Europe 600 0,19 százalékkal, az FTSE Eurofirst 300 index pedig 0,15 százalékkal, míg az euróövezeti EuroStoxx50 0,31 százalékkal esett.

A nap vesztesei az építőipari ágazat vállalatai voltak, az árfolyamuk mozgását tükröző alindex 0,96 százalékos mínuszban zárt. Nagy-Britannia harmadik legnagyobb építőipari vállalata, a Taylor Wimpey több mint 5 százalékot veszített értékéből arra hírre, hogy 2015 óta Londonban 20 százalékkal esett vissza a lakásértékesítések száma, az árak pedig hétéves mélypontra csökkentek.

A Nokia mobil távközlési hálózati berendezésgyártó és szolgáltató finn vállalat 9 százalékos veszteségben fejezte be a kereskedést a helsinki tőzsdén, miután a várt pozitív helyett negatív üzemi eredményt jelentett az első negyedévre.

A Barclays, amelynek első negyedéves nyeresége 10 százalékkal volt alacsonyabb az egy évvel korábbinál,  3,6 százalékos mínuszban zárt. Az UBS svájci bank a vártnál nagyobb, 1,14 milliárd dolláros nyereséget jelentett az első negyedévről, árfolyama 1,2 százalékkal ugrott meg.

A Deutsche Bank árfolyama 1,5 százalékkal, a Commerzbanké pedig 2,3 százalékkal került lejjebb arra a hírre, hogy az egyesülés lehetőségéről folytatott tárgyalásokat csütörtökön eredmény nélkül zárták le.

Kútba esett a második és a harmadik legnagyobb brit kiskereskedelmi cég, a Sainsbury és az Asda egyesülése is, a brit versenyfelügyelet megvétózta az ügyletet a fogyasztók védelmében. A Sainsbury árfolyama közel 4,7 százalékkal csúszott lejjebb.

New Yorkban az európai tőzsdezárás idején a Dow Jones ipari átlag 0,51 százalékos mínuszban, míg az S&P 500-as index 0,13 százalékos, a Nasdaq-piac összetett mutatója pedig 0,37 százalékos pluszban állt.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára egymással ellentétesen mozog.

A júniusi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 0,51 százalékos pluszban, 74,95 dolláron, a WTI pedig 0,12 százalékos veszteségben, 65,81 dolláron forgott.

A New York-i árupiacon az arany unciánkénti ára júniusi szállításra 0,09 százalékkal, 1280,60 dollárra nőtt.

Egy euróért 1,1138 dollárt adtak a nemzetközi bankközi piacon, 0,13 százalékkal gyengült a közös európai fizetőeszköz.

 

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Tovább terjeszkedik Pesten a Mamaison

Tovább erősít a magyar piacon a CPI Hotels. Közép-Európa...

Északra és délre: új Wizz Air járatok indulnak

A Wizz Air mától négy új városba is repül...

A Budapest Kártya a BKK hatáskörébe került

A Fővárosi Közgyűlés áprilisi döntése értelmében a korábban a Budapest Brand hatáskörébe tartozó Budapest Kártya kiadásával, fejlesztésével és menedzselésével összefüggő feladatokat 2025. július 1-jétől a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) látja el

Változik az MVM Next e-számla-értesítők megjelenése – a sárga a jó

Változik az MVM Next e-számla-értesítők megjelenése, a villany- és gázszámlákat bemutató értesítők színes fejlécén és az aláírásnál sárga színű MVM-logó jelenik meg
Hirdetés

Hírek

A Budapest Kártya a BKK hatáskörébe került

A Fővárosi Közgyűlés áprilisi döntése értelmében a korábban a Budapest Brand hatáskörébe tartozó Budapest Kártya kiadásával, fejlesztésével és menedzselésével összefüggő feladatokat 2025. július 1-jétől a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) látja el

Változik az MVM Next e-számla-értesítők megjelenése – a sárga a jó

Változik az MVM Next e-számla-értesítők megjelenése, a villany- és gázszámlákat bemutató értesítők színes fejlécén és az aláírásnál sárga színű MVM-logó jelenik meg

Egyre jövedelmezőbb a szolgáltatóknak az 5G-n érkező otthoni internet

A jelentés megállapítja: bár Közép-Európában lassabban terjed az 5G, Magyarországon egyre nagyobb szerepet játszik az autóipari fejlesztésekben és más ipari felhasználási területeken is.

Az éghajlatváltozás az élelmezésbiztonság egyik legnagyobb kockázata

Hazánk vízgazdálkodási stratégiával, valamint a precíziós öntözéstechnológiák támogatásával csökkenti az aszályok és a kiszámíthatatlan időjárás okozta kihívásokat

Nagy közúti forgalomra figyelmeztetnek július 4-én, 5-én és 6-án  Zágráb városában és környékén

Zágráb nagyobb forgalomra számít a közelgő zenei rendezvény miatt – alternatív útvonalakat javasolnak a gördülékeny közlekedés érdekében.

Diákhitel Központ: marad a kamatstop

Továbbra is kamatstoppal védi a kormány a 2024. december 31-ig megkötött diákhitel-szerződéseket, így a tavaly év végéig felvett szabad felhasználású diákhitelekre 2025 második félévében is 7,99 százalékos kamatszint vonatkozik.

Okosmérők segítik a zöld átállást az MVM-nél

Az MVM Démász és az MVM Émász sikeresen pályázott az "Okosmérés elterjesztése" felhívásra, a támogatott projekttel 2025 júniusig összesen 89 103 darab okosmérőt telepítettek az ellátási területükön.

Lesznek még nádtetős házak? Visszatérhet a magyar vidék kedvence

Újra feltűnhetnek a klasszikus nádtetős épületek a magyar vidéken, miután a tradicionális építőanyag egy forradalmi technológiával párosítva már biztonságosan alkalmazható. Évtizedeken át a rendkívüli tűzveszély jelentette a legnagyobb visszatartó erőt a nádtetők felhasználásában.
Hirdetés

Gazdaság

Elfogadta az Országgyűlés az új adószabályokat: változások nem csak 2026-ra, de már az idei évre is!

A magyar gazdaság szereplői és a lakosság számára is jelentős változásokat hoz a napokban kihirdetett, új adócsomag.

Itt a kormány új készpénzes szabálya

A Magyar Közlönyben megjelentek a a részletszabályok arról, hogy hogyan kell a vállalkozásoknak készpénzhasználatot biztosítani.,

Többlettel zárt a központi költségvetés májusban

Májusban többlettel zárt a központi költségvetés: ebben a hónapban 213,5 milliárd forint összegű MVM osztalék-befizetés érkezett a költségvetésbe.

4,5 milliárd forint gyermektartásdíjat előlegezett meg az állam az elmúlt években

Az elmúlt három évben több mint 20 ezer gyermek részére összesen 4,5 milliárd forint értékben előlegezte meg az állam azokat a tartásdíjakat, amelyeket a különélő szülő nem fizetett meg