Hirdetés
Kezdőlap Autó Csalt a Mazda, a Suzuki és a Yamaha is
No menu items!

Csalt a Mazda, a Suzuki és a Yamaha is

A japán közlekedési minisztérium felelősségre vonta a gyártókat, miután kiderült: éveken keresztül szabálytalanul hajtották végre a fogyasztási- és emissziósérték-teszteket. A hírre mindhárom cég részvényei estek a tokiói tőzsdén.

A távol-keleti szigetország közlekedési minisztériuma a múlt hónapban kezdett vizsgálódni, miután a Nissan és a Subaru beismerte, hogy valótlan üzemanyag fogyasztási és emissziós adatokat adtak meg. A tárca akkor 23 járműgyártó céget kötelezett a minőségellenőrzési eljárás felülvizsgálatára.

E vizsgálatok keretében most a Mazdáról, a Suzukiról és a Yamaháról is lehullt a lepel. A minisztérium megállapította, hogy amíg a Mazda esetében a tesztek 4 százaléka, a Yamaha esetében a vizsgálatok mindössze 2 százaléka volt szabályba ütköző, addig az ország negyedik legnagyobb autógyártója, a Suzuki 2012 óta összesen 6400 járművön végzett szabálytalan fogyasztásiérték-teszteket.

A súlyos vádakat mindhárom autógyártó azonnal elismerte, sőt bocsánatot is kért. Egyúttal bejelentették: megelőző intézkedéseket tesznek annak érdekében, hogy a történtek ne ismétlődhessenek meg.

A bejelentés után a tokiói tőzsdén mindhárom cég részvényei zuhanásba kezdtek: a Suzuki 6 százalékkal, a Yamaha négy és fél százalékkal, a Mazda másfél százalékkal esett.

Az autógyártó vállalatokat a Volkswagen 2015-ös lebukása, a dízelbotrány kirobbanása óta világszerte egyre komolyabban ellenőrzik. A 2007 és 2015 között több mint 10 millió autó károsanyag-kibocsátásra vonatkozó adatait megmásító VW-t az Egyesült Államokban 4,3 milliárd dollárra, Németországban 1 milliárd euróra büntették.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

BÉT – Emelkedett a héten a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt pénteki záráshoz képest 1,44 százalékkal, vagyis 962,94 ponttal emelkedve, 68 002,24 ponton zárta a hetet.

Itt a csavar: a mesterséges intelligencia most új munkahelyeket teremt az IT piacon

Az AI-tehetségeket kereső vállalatok számára egyszerűen nincs elég tapasztalt munkavállaló, és néhányan közülük akár milliós éves kompenzációs csomagokat is elkérnek.

Nagyon meg kell fékezni a csonttörő dengue-lázat: itt van a megoldás

Lopakodó, maláriát terjesztő unokatestvérével ellentétben a nőstény Aedes aegypti vagyis az egyiptomi csípőszúnyog bosszantó hanggal jelzi a közeledését, de a csípése sokkal rosszabb, mint a zümmögése.

Megjött a kamatemelés a lakáshiteleknél, áttörik a bankok a THM-plafont

A kamatoknál élénkebb volt a mozgás a jövedelmi elvárások terén.
Hirdetés

Hírek

BÉT – Emelkedett a héten a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt pénteki záráshoz képest 1,44 százalékkal, vagyis 962,94 ponttal emelkedve, 68 002,24 ponton zárta a hetet.

Felülteljesített a magyar tőzsde

A részvénypiac forgalma 14,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

 Mínuszban zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden.

Történelmi csúcson zárt a BUX – A Magyar Telekom és az OTP húzta az indexet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 846,62 pontos, 1,26...

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékkal esett.

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon
Hirdetés

Gazdaság

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.

Sok bankszámlás megúszta a drasztikus áremelést 

A digitális bankolásra ösztönöznek a díjemelések

A kormányzati szektor GDP-arányos hiánya 6,7 százalékos volt 2023-ban

A kormányzati szektor adóssága - a Magyar Nemzeti Bank adatai alapján - 2023 végén 55 134 milliárd forintot, a GDP 73,5 százalékát érte el.

MBH Bank: 345,3 milliárd forint korrigált adózás előtti eredmény 2023-ban

A társaság a tavalyi évben 350 millió euró értékben sikeres nemzetközi kötvénykibocsátást hajtott végre.