A Goldman Sachs elemzői arra számítanak, hogy az akkumulátorárak jövőre 40 százalékkal lesznek alacsonyabbak tavalyhoz képest, jelentős részben az újrahasznosítási technológiák alkalmazása révén.
Csökkenő forgalomban kismértékben emelkedett a héten a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 56 232,21 ponton zárt pénteken, 117,80 ponttal, 0,21 százalékkal magasabban, mint egy héttel korábban.
Ma már nem kétséges, hogy a mesterséges intelligencia (MI) felforgatja a világot, hasonlóan az elektromosság vagy a számítógépek megjelenéséhez. Az MI nem hagyja érintetlenül a munkaerőpiacot, a szakmák keletkezését, eltűnését sem.
A hongkongi és a kínai részvények a múlt hét végén emelkedtek, mivel a spekulációk szerint Peking hamarosan enyhíthet zéró Covid politikáján. Ugyanakkor a Goldman Sachs közgazdászai szerint Kína még hónapokra lehet az újranyitástól.
A Goldman Sachs elemzői az 1970-es éveknél is mélyebb energiaválságot jósolnak az idei télre. Előrejelzésük szerint 2023 elején a lakossági energiaszámlák az európai gazdaságok éves GDP-jének 15 százalékát is elérhetik.
A szűkülő kínálat és a vártnál erősebben élénkülő kereslet miatt emelkedett a kőolaj világpiaci ára. Az észak-tengeri Brent hároméves csúcsra, hordónként csaknem 80 dollárra drágult.
A Goldman Sachs amerikai befektetési bank a globális olajkereslet meredek fellendülését valószínűsítő előrejelzést publikált szerdán. A hírre közel egy százalékkal emelkedtek a világpiaci olajárak.
A koronavírus-fertőzöttek számának drasztikus emelkedése negatív hatást gyakorol a világ nagy gazdaságaira, főként Európára és az Egyesült Államokra - áll a Goldman Sachs előrejelzésében.
A Goldman Sachs bankház közgazdászai szerint az idén csökken, jövőre pedig emelkedik és 2022-re visszatér a krízis előtti szintre a világ olajkereslete.
A világ számos jegybankja - köztük az amerikai Fed is - kamatot csökkenthet, hogy enyhítse azt a feszültséget, amit a koronavírus okoz a globális piacokon - véli a Goldman Sachs.
Tovább csökkenhet a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe hétfőn, mert a nemzetközi befektetői hangulat elromlott a koronavírus Kínán kívüli gyorsuló terjedése miatt - vélekedik előrejelzésében az Equilor Befektetési Zrt. elemzője.
Számos Kínában működő nemzetközi nagyvállalat vezetett be óvintézkedéseket az új koronavírus járvány terjedésének visszaszorítása érdekében - derül ki a vállalatok által kiadott közleményekből.
A Goldman Sachs rontotta az Egyesült Államok második negyedévi GDP-növekedésével kapcsolatos várakozását, mert szerinte a Kínával és a Mexikóval szembeni kereskedelmi konfliktusok hatással vannak az amerikai gazdaságra.
Kína és az Európai Unió megállapodott abban, hogy a lehető leghamarabb folytatják az elektromos járművekre (EV) vonatkozó szubvencióellenes vizsgálathoz kapcsolódó ármegállapodási tárgyalásokat
Az euró árfolyama a reggel hét órakor jegyzett 402,86 forintról 402,12 forintra gyengült 18 órakor, napközben 401,77 forint és 403,69 forint között mozgott.
Az eurót hétfő reggel hét órakor 399,59 forinton jegyezték a péntek esti 398,92 forint után. A dollár jegyzése 367,36 forintra ment fel 366,46-ról, a svájci franké pedig 415,39-re 414,30 forintról.
Fotó: popso.it
Európai terjeszkedési tervéhez igazodva az ING, Olaszország felé vette az irányt, ahol a Banca Popolare di Sondrioval vette fel a kapcsolatot.
Az ING Group...
A nemzeti versenyhatóság álláspontja szerint az érdekképviseleti szervezetek által rendszeresen kiadott áremelési közlemények sérthetik a tisztességes piaci versenyt és fokozzák az inflációs nyomást.
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.ElfogadomNem fogadom elAdatvédelmi irányelvek