A legnagyobb olaszországi energiavállalat, az ENI eurószámla mellett rubelszámlát is nyitott a Gazprom Bankban az Oroszország által a földgáz-szállítmányok kifizetésére megjelölt procedúra teljesítéseként.
Kevesebb mint egy héttel azelőtt, hogy Oroszország megszállta Ukrajnát, az olasz miniszterelnök moszkvai utazást tervezett és a gázszállítások növeléséről tárgyalt Vlagyimir Putyinnal. A háború kitörése óta azonban gyökeresen megváltozott Mario Draghi hozzáállása: most Washingtonba utazik és határozottan támogatja a szankciókat. Annak ellenére is, hogy országa függ az orosz energiától.
Mario Draghi az Európai Központi Bank (EKB) elnökeként fájdalmas reformokra és költségvetési megszorításokra kényszerítette Itáliát. Most is ezt akarja, mégis - talán személyes reputációja és az EU-ból várt pénzeső miatt - a nemzet megmentőjét látják benne a választók.
Bejelentette lemondását Nicola Zingaretti, a legnagyobb olaszországi baloldali erő és kormánypárt Demokrata Párt (PD) főtitkára, aki a közösségi oldalán közölt bejegyzésében a párton belüli...
A francia elnök átvenné a vezető szerepet Európában. Itália új kormányfője támogatja. Mario Draghi reméli, hogy francia-olasz motorja lehet az EU-nak Merkel őszi távozása után. Petrus Szabolcs elemez a nyugati sajtó közlései nyomán AzÜzlet.hu olvasói számára.
A COVID-válság által térdre kényszerített vállalkozók sokaságát vásárolta fel a maffia Itáliában. 140 ezer cég van a szervezet bűnözés beépülése közvetlen veszélyének kitéve. A maffia vírus, amely legalább olyan veszélyes, mint a pandémia – figyelmeztetett az olasz kormányfő. Petrus Szabolcs a maffia térnyeréséről készített összefoglalója.
Államosítási hullám indult Olaszországban. Az indok: a koronavírus-krízis sarkalja az olasz államot erre. A közgazdászok többsége helyesli az állam gazdasági térfoglalását. Mások államkapitalizmust vizionálnak. Az Alitalia és az autópályák után az acélipar következhet.
Az Európai Központi Bank 2015 óta sok ezer milliárd euróért vásárolt állampapírokat, a német Alkotmánybíróság ítélete szerint ezzel megsértve Németország alaptörvényét. A bank Franciaország, Spanyolország és leginkább Olaszország esetében az országok gazdasági súlyánál és finanszírozási hozzájárulásánál jóval többet költött, mint tehette volna. A német további szerepvállalást feltételekhez köti a testület.
„Cselekedjünk, tekintet nélkül az államadósságra!” – írja Mario Drgahi, az EKB korábbi elnöke a Financial Timesban megjelent vendégkommentárjában. A kormányok nem habozhatnak. Minden eszköz megengedett. Ha sürgősen nem indul újra a gazdaság, sosem látott válság jöhet. A munkaadókra, a munkavállalókra és a pénzügyi szektorra is kiterjedő állami intézkedéseket vár az EKB volt elnöke.
A piaci várakozásokkal összhangban nem változtatott az irányadó kamaton az Európai Központi Bank kormányzótanácsa. Ezzel búcsúzott a leköszönő elnök, Mario Draghi, aki november 1-jén adja át az EKB vezetését utódjának, Christine Lagarde-nak.
Számottevő mértékű monetáris lazítás szándékát jelezte az Európai Központi Bank (EKB) elnöke azután, hogy a kormányzótanács nem változtatott az irányadó kamaton. Mario Draghi szerint pozitívak az euróövezet növekedési kilátásai.
Ideiglenesen távozott a Nemzetközi Valutaalap (IMF) éléről Christine Lagarde, a szervezet vezérigazgatója, miután az Európai Tanács az Európai Központi Bank (EKB) elnöki posztjára jelölte.
Az Európai Központi Bank (EKB) elnökének megbízatása a végéhez közeledik. Mario Draghi büszke az elmúlt 8 évére. A legválságosabb időszakban is sikeres intézkedéseket hozott: megakadályozta az eurózóna összeomlását. A befektetők és a közgazdászok többsége is ünnepli. Sikerei ellenére nehezen megoldható feladatokat hagy utódjának örökül.
Angela Merkel kancellár pártjának egy tekintélyes politikusa keményen bírálta Mario Draghit, az Európai Központi Bank (EKB) októberben távozó elnökét, amiért "riasztó" jelzéseket küld a piacnak az eurózóna jövőbeni politikáját illetően, és ezzel gyakorlatilag megköti utódja kezét.
Történelmi mélypontra süllyedt a tízéves német, francia és osztrák államkötvény hozama kedden, miután Mario Draghi, az Európai Központi Bank elnöke kijelentette, hogy szükség lehet a pénzpolitika további lazítására, ha a gazdasági kilátások nem javulnak.
Az Európai Központi Bank kitart a negatív kamat mellett. Ezzel bátrabb hitelkihelyezésre ösztönözné a pénzintézeteket. Kérdés, hogy ebből gazdasági növekedés lesz-e. Japánban nem működik az elképzelés. A kereskedelmi bankok tiltakoznak, féltik a jövedelmezőségüket. A dán pénzintézetek bemutatják, hogy a plusz költségekből nyereséget is lehet csinálni.
Hőszigeteléssel látná el és megerősítené a bontás után szabadon maradó szomszédos épületek, társasházak és intézmények tűzfalait az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) a Pázmány Péter Katolikus Egyetem új kampuszának építését megelőző bontási munkálatok során.
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) idén is meghirdette pályázatát, amely akár 7,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyújt hazai vállalkozások, kutatóhelyek, valamint magánszemélyek számára szellemi alkotásaik jogi védelméhez.
Az euró árfolyama a reggel hét órakor jegyzett 402,86 forintról 402,12 forintra gyengült 18 órakor, napközben 401,77 forint és 403,69 forint között mozgott.
Az eurót hétfő reggel hét órakor 399,59 forinton jegyezték a péntek esti 398,92 forint után. A dollár jegyzése 367,36 forintra ment fel 366,46-ról, a svájci franké pedig 415,39-re 414,30 forintról.
Fotó: popso.it
Európai terjeszkedési tervéhez igazodva az ING, Olaszország felé vette az irányt, ahol a Banca Popolare di Sondrioval vette fel a kapcsolatot.
Az ING Group...
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.ElfogadomNem fogadom elAdatvédelmi irányelvek