Hirdetés
Kezdőlap Cégvilág Új ötéves stratégia az Alteonál - a nemzetközi terjeszkedés is cél
No menu items!

Új ötéves stratégia az Alteonál – a nemzetközi terjeszkedés is cél

A kép illusztráció. Forrás: ALTEO Energiaszolgáltató Nyrt./Facebook

Új, a két évvel ezelőttinél ambiciózusabb stratégiát tett közzé a 2022-2026 közötti ötéves időszakra az Alteo Energiaszolgáltató Nyrt. az elmúlt két év vártnál kedvezőbb eredményeinek köszönhetően. A magyar energetikai cég a korábbinál magasabb beruházással, eredménnyel és osztalékfizetéssel számol.

Az energiaszolgáltató – a 2019-es stratégia szerint – 2024-ig 20 milliárd forintnyi beruházást valósított volna meg, ebből 11 milliárd már két év alatt, 2021-ig teljesült. Az új stratégia szerint a következő öt évben akár további 35 milliárd forinttal is nőhet az új beruházások és vállalatfelvásárlások együttes értéke.

A kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredményben (EBITDA) 2024-re tervezték elérni a 7 milliárd forintot, de ezt a kitűzött szintet már tavaly meghaladta az Alteo, az új cél 2026-ra 11 milliárd forint.

A 2019-es célkitűzés az volt, hogy az Alteo folytassa a növekedést és tartsa meg az osztalékfizetés szintjét. Most úgy látják, hogy középtávon akár jelentősen is növelhető az egy részvényre jutó osztalék a növekedési tervek veszélyeztetése nélkül.

A tőkepiacon az Alteo 2024-ig szerette volna elérni, hogy bekerüljön a BUX indexbe, ezt is már 2021-ben sikerült teljesíteni.

Új célként fogalmazta meg a vállalat az ESG (környezeti, társadalmi és vállalatirányítási) minősítés elérését, ezzel kapcsolatban el is indult a minősítés, amelyet egy független, nemzetközi cég végez.

Ifj. Chikán Attila. Fotó: alteo.hu

Ifj. Chikán Attila, az Alteo vezérigazgatója kiemelte: továbbra is elsősorban az energiatermelés és termelésmenedzsment, illetve a megújuló energiatermelés szegmensekre kívánnak koncentrálni, emellett a jövőben a hulladékmenedzsment és az e-mobilitás területén számítanak további ígéretes befektetési lehetőségekre.

Az új stratégia szerint az energiatermelés és termelésmenedzsment területén a társaság folytatná a kapacitásbővítéseket.

Az Alteo szabályozási tevékenysége kiemelt jelentőségű a stratégián belül. A megújuló energiát hasznosító erőművek terjedésével egyre nő a kiegyenlítő energetikai szolgáltatások iránti igény, ebben a tevékenységi körben a vállalat sikeres, és ezt szeretné nemcsak fenntartani, de tovább is fejleszteni – emelte ki a vezérigazgató.

A megújuló energiatermelés területén az Alteo elsősorban ipari felhasználók számára szeretne villamosenergiát értékesíteni hosszú távú villamosenergia-vásárlási szerződéseken keresztül. Emellett az elmúlt évek jelentős akvizíciói és felújításai után további beruházásokat terveznek.

Az energetikai szolgáltatások esetében a vállalat a komplex szolgáltatásokra koncentrál, amelyek nemcsak egy specifikus energetikai igényt, hanem az ahhoz kapcsolódó teljes energetikai kört kezelik.

Az energiakereskedelem területén az eddigi utat kívánja járni a társaság, organikus fejlődésre törekszik, ahol az elsődleges hangsúly nem a volumen bővülésén, hanem a profitabilitáson van.

A hulladékmenedzsment kapcsán az Alteo a jövőben további bővülést tervez felvásárlásokkal. A hulladékgazdálkodáshoz a cég a körforgásos gazdaság koncepciója felől közelít, ami a hulladékok energetikai célú hasznosításán túl a begyűjtési és újrahasznosítási képességek fejlesztését is magába foglalja.

Az Alteo számára továbbra is a magyar piac az elsődleges. Amíg itthon látnak növekedési lehetőségeket, addig a külföldi terjeszkedés másodlagos, de folyamatosan vizsgálják annak lehetőségét is.

Kovács Domonkos, az Alteo vezérigazgató-helyettese úgy fogalmazott: el fog jönni a pillanat, amikor a további növekedéshez szükség lesz az ország határainak átlépésére.

A vállalat továbbra is fenntartaná aktív tőkepiaci jelenlétét, ezen a téren tervezik az elemzői lefedettség növelését, illetve fontos cél a részvény tőzsdei forgalmának további javítása. Az Alteo várakozásai szerint a stratégiában tervezett beruházásokat a cég képes lehet újabb tőkeemelés nélkül finanszírozni.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

BÉT – Emelkedett a héten a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt pénteki záráshoz képest 1,44 százalékkal, vagyis 962,94 ponttal emelkedve, 68 002,24 ponton zárta a hetet.

Itt a csavar: a mesterséges intelligencia most új munkahelyeket teremt az IT piacon

Az AI-tehetségeket kereső vállalatok számára egyszerűen nincs elég tapasztalt munkavállaló, és néhányan közülük akár milliós éves kompenzációs csomagokat is elkérnek.

Nagyon meg kell fékezni a csonttörő dengue-lázat: itt van a megoldás

Lopakodó, maláriát terjesztő unokatestvérével ellentétben a nőstény Aedes aegypti vagyis az egyiptomi csípőszúnyog bosszantó hanggal jelzi a közeledését, de a csípése sokkal rosszabb, mint a zümmögése.

Megjött a kamatemelés a lakáshiteleknél, áttörik a bankok a THM-plafont

A kamatoknál élénkebb volt a mozgás a jövedelmi elvárások terén.
Hirdetés

Hírek

BÉT – Emelkedett a héten a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt pénteki záráshoz képest 1,44 százalékkal, vagyis 962,94 ponttal emelkedve, 68 002,24 ponton zárta a hetet.

Felülteljesített a magyar tőzsde

A részvénypiac forgalma 14,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

 Mínuszban zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden.

Történelmi csúcson zárt a BUX – A Magyar Telekom és az OTP húzta az indexet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 846,62 pontos, 1,26...

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékkal esett.

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon
Hirdetés

Gazdaság

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.

Sok bankszámlás megúszta a drasztikus áremelést 

A digitális bankolásra ösztönöznek a díjemelések

A kormányzati szektor GDP-arányos hiánya 6,7 százalékos volt 2023-ban

A kormányzati szektor adóssága - a Magyar Nemzeti Bank adatai alapján - 2023 végén 55 134 milliárd forintot, a GDP 73,5 százalékát érte el.

MBH Bank: 345,3 milliárd forint korrigált adózás előtti eredmény 2023-ban

A társaság a tavalyi évben 350 millió euró értékben sikeres nemzetközi kötvénykibocsátást hajtott végre.