Mínuszban álltak a New York-i tőzsde irányadó indexei szerda este.
Közép-európai idő szerint este nyolc óra körül a 30 vezető amerikai iparvállalat DJIA-mutatója 0,25 százalékos, a tőzsdén jegyzett legnagyobb részvénytársaságok Standard & Poor’s 500-as mutatója 0,11 százalékos mínuszban állt, a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója pedig 0,02 százalékos szerény csökkenést jelzett.
Veszteséges kezdést követően mínuszban álltak este a New York-i tőzsde irányadó indexei. A befektetők óvatosak, mivel bizonytalanok az amerikai-kínai kereskedelmi konfliktusok alakulásával kapcsolatban. Robert Lighthizer, az Egyesült Államok kereskedelmi főtárgyalója szerdán azt nyilatkozta, hogy még mindig keményen kell dolgozni a vitákat lezáró megállapodás létrejöttén. Lighthizer szerint az amerikai-kínai kereskedelmi viszály a legsúlyosabb kihívás, amivel eddig amerikai kereskedelempolitikai döntéshozók szembesültek, ezért további, rendszeres tárgyalásokra van szükség a felek között a megállapodás eléréséhez.
Az is rontotta a piaci hangulatot, hogy kiéleződött a Kasmír körüli feszültség India és Pakisztán között. A pakisztáni légierő lelőtt két indiai harci repülőgépet szerdán, miután behatoltak az ország légterébe, egy indiai pilótát elfogtak, többen meghaltak. Az Egyesült Államok, az Európai Unió és több nagyhatalom önmérsékletre szólította fel a két atomhatalmat.
A piacok azt is várják, hogy hoz-e valamilyen konkrét eredményt Donald Trump amerikai elnök és Kim Dzsong Un észak-koreai vezető Vietnam fővárosában, Hanoiban szerdán kezdődött kétnapos csúcstalálkozója.
A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék ára emelkedést mutatott. Közép-európai idő szerint este nyolc óra körül a New York-i árupiacon a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajta hordónkénti (159 liter) 1 dollár 66 cent (2,99 százalék) emelkedéssel, 57,16 dolláron állt. Az északi-tengeri Brent olaj hordónkénti ára pedig 1 dollár 30 centes (1,99 százalék) pluszban, 66,66 dollár volt.
Az arany unciánkénti ára 0,52 százalékkal, 6,95 dollárral 1321,55 dollárra csökkent.
A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1373 dollárt adtak a délután fél négykor jegyzett 1,1387 dollár után.