Emelkedéssel nyitottak az irányadó New York-i tőzsdeindexek szerdán. Az olaj ára csökken.
A 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 1,21 százalékos, az S&P 500-as mutató 0,80 százalékos, a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója pedig 0,06 százalékos pluszban indította a kereskedést.
Továbbra is felülteljesítők az utazásokkal kapcsolatos vállalatok, amelyeket a legsúlyosabban érintett a márciusi eladási hullám. A légitársaságok közül a United Airlines és az American Airlines, valamint a Norwegian Cruise Line hajtótársaság árfolyama 10-12 százalékos pluszban várta a nyitást.
A koronavírus-járvány terjedését akadályozó intézkedések lazítása, a betegség elleni vakcinához kifejlesztéséhez fűzött remények, valamint a példátlan mértékű monetáris, illetve fiskális gazdaságösztönző intézkedések megerősítették a kockázatvállalási hajlandóságot, aminek köszönhetően az S&P 500-as mutató közel három havi csúcsra emelkedett kedden. Az egyre fokozódó amerikai-kínai feszültségek azonban rontották a hangulatot, így az index nem tudott a 3 ezer pontos határ fölött maradni, és a 200 napos mozgóátlag alatt zárt.
A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,0997 dollárt adtak, 0,14 százalékkal gyengült az amerikai fizetőeszköz. A jenhez képest viszont 0,27 százalékkal erősödött a dollár, 107,81 jenen forgott.
A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára csökken.
A júliusi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 2,07 százalékos mínuszban, 35,42 dolláron, a WTI pedig 1,92 százalékos veszteségben, 33,69 dolláron forgott fél négykor.
Az azonnali jegyzésekben az arany unciánkénti ára 0,73 százalékkal, 1698,71 dollárra, a júniusi szállítású aranyé pedig 0,80 százalékkal, 1692,00 dollárra csökkent a New York-i árupiacon.