Kezdőlap Francia kapcsolat
Francia kapcsolat
Francia gazdasági jelenlét Magyarországon
A Magyarországi Francia Nagykövetség Gazdasági Osztálya és a Magyar-Francia Kereskedelmi és Iparkamara által 2020-ban közösen végzett felmérése óta Franciaország továbbra is tartja kiemelt befektetői...
Franciaország gazdasági: tények, számok
Fotó és címlapfotó: BigstockFranciaország a külföldi közvetlen befektetések egyik fő fogadó országa. 2022-ben összesen több mint 36 milliárd dollárt fektettek be Franciaországban külföldi tőke...
Károlyi László: stabil alapokon fejlődnek a magyar-francia üzleti kapcsolatok
A partnerség keretében a kamara kizárólagos képviselője a francia cégek nemzetközi növekedését támogató Team France Export szervezetnek.
Tudta? A francia gasztronómia az UNESCO örökség része
Miközben Franciaország világszerte ismert a konyhájáról és életstílusáról, a francia gasztronómia és az étkezéshez kapcsolódó rituáléi 2010 óta az UNESCO kulturális örökségének részei. A francia...
Magyarországi csapatának köszönhetően Budapest is felkerült az Air France Alapítvány térképére
Azt, hogy az Air France KLM nemcsak a repüléssel köti össze egymással a kontinenseket és az embereket, jól mutatja, hogy a közelmúltban Magyarországra látogatott...
Legrand: francia globális szerep magyar kreativitással
Az elmúlt több, mint száz év alatt nagy utat járt be a Legrand és a Kontakta-Kontavill, hiszen a francia, illetve magyar családi vállalkozásként indult, a villanykapcsolók révén ismertté vált két cég története évtizedeken át párhuzamosan íródott.
Károlyi László: a Magyar-Francia Kereskedelmi és Iparkamara katalizátor szerepet tölt be
Miközben a technológiai fejlődés, a digitális transzformáció és a fenntarthatóság fókuszba kerülése új irányt ad a gazdaság fejlődésének az emberi és szakmai kapcsolatok szerepe továbbra is meghatározó az üzleti életben és a kétoldalú kapcsolatokban.
Erős magyar-francia gazdasági szálak
Magyarország 2004-es, az Európai Unióhoz történt csatlakozását követően még a korábbinál is jobban felerősödött az EU országaival folytatott kétoldalú kereskedelem jelentősége.
Az Alstom Magyarországon
Az Alstom több mint 20 éve van sikeresen jelen Magyarországon, ahol 2021 januárjában integrálta portfóliójába a forgóváz keretek gyártásra szakosodott, nagy múltú mátranováki gyárat.
A Legrand magyar leányvállalata globális értéket teremt
A Legrand több, mint három évtizeddel ezelőtti magyarországi megjelenése egy sikeres privatizációhoz kötődik.
Az Air France a francia stílus nagykövete
Az Air France a világ egyik legnagyobb légitársasága, a SkyTeam globális légitársasági szövetség egyik alapító és meghatározó tagja. A 90 éves légitársaság Magyarország iránti elkötelezettségét jól mutatja, hogy már a kezdetek óta, 1933-tól repülnek gépei Budapestre.
Párizs 2024: a visszaszámlálás megkezdődött
Az ikonikus párizsi helyszínen, az Eiffel-torony lábánál elhelyezett óra, már az olimpiai játékok kezdetéig hátralévő időt mutatja. A párizsi ötkarikás Nyári Olimpiai Játékokat 2024. július 26. és augusztus 11. között rendezik, ezt követően augusztus 28-tól szeptember 8-ig tart a paralimpia.
A Covid ellenére is élénk maradt a francia-magyar gazdasági kapcsolat – Interjú Pascale Andreani nagykövettel
A francia vállalatok elégedettek a magyar piaccal, amit az is mutat, hogy jó részük itt fekteti be nyeresége nagy részét, miközben munkahelyeket és hozzáadott értéket teremtve újabb beruházásokat is indít Magyarországon. Ezért fontos, hogy Magyarország továbbra is a külföldi, különösen az európai közvetlen befektetések vonzására összpontosítson gazdaságpolitikájában – fejtette ki AzÜzletnek adott exkluzív interjújában Pascale Andreani, Franciaország magyarországi nagykövete.
Francia-magyar kamara: felértékelődött a naprakész információ
A Covid-járvány után ismét a személyes találkozáson alapuló rendezvényekre helyezi a hangsúlyt a Magyar-Francia Kereskedelmi és Iparkamara (CCI France Hongrie), amely a magyar cégek francia üzleti kapcsolatainak erősítésére is erőteljesen fókuszál.
Károlyi László: a Legrand magyarországi privatizációja sikersztori
Az idén 30 éves Legrand Zrt. története jó példája annak, hogy a magyar és a francia szakmai tradíció, valamint tudás ötvözésére építve miként jöhet létre egy olyan privatizáció, ami nem a piacszerzésről, kapacitásleépítésről, hanem az értékteremtésről, a termelés fejlesztéséről és a globális növekedésről szól Magyarországon – fejti ki Károlyi László, a Legrand Zrt. vezérigazgatója.
A francia és magyar kétoldalú gazdasági kapcsolat egy sikertörténet
A francia-magyar kereskedelmi kapcsolatok hosszú évek óta folyamatosan és dinamikusan fejlődnek. A magyarországi Francia Nagykövetség Gazdasági Osztályának adatai szerint a francia cégek a korábbinál is erőteljesebben érdeklődnek a Magyarországon előállított termékek iránt.
Franciaország mint fontos partner – Interjú Madame Pascale Andreani nagykövettel
A francia magyar gazdasági kapcsolatokat a járványhelyzet sem vetette vissza. Miközben a francia vállalatok 46.000 közvetlen munkahelyet teremtenek Magyarországon, a nagy cégek mellett, már a francia KKV-k is egyre aktívabbak a magyar piacon. Ahol jó látni, hogy már a magyar fiatalok körében is egyre népszerűbbek a nagy francia cégek, amelyek leányvállalatainál egyre több magyar menedzser kap vezető szerepet – fejti ki Pascale Andreani asszony, a Francia Köztársaság magyarországi nagykövete.
Francia-magyar kereskedelem – számokban
A számok önmagukért beszélnek, mondják, amikor a tények megmutatják a fejlődés irányát. A francia-magyar gazdasági kapcsolatok esetében a számok egyértelműen azt mutatják, hogy az...
Erősebb jelenlétet akar Károlyi László, a Magyar–Francia Kereskedelmi és Iparkamarara elnöke
Agilis, erősebb, jobban látható kamarát kíván építeni Károlyi László a Magyar-Francia Kereskedelmi és Iparkamara tavaly megválasztott, új elnöke. A szakember, aki egyben a Legrand Zrt. vezérigazgatója, az anyacége nevéből levezetett szójátékkal élve azt szeretné, hogy a kamara nagy(obb) legyen nagy, vagy ahogy a francia mondja,plus (le) grand.
Üzlet, stílus, tradíciók, Franciaország – magyar szemmel
A francia üzleti kultúra nagyon megváltozott, nemzetközibb lett az elmúlt években. Ez nagyban megkönnyíti azoknak a munkáját, akiknek angol az üzleti nyelvük. Természetesen ennek ellenére a szimpátia szempontjából némi előnyt élveznek azok, akik franciául szólalnak meg – állítja László Attila.
Friss
AUTRESZ: kevesen ismerik, pedig nagy segítség a céges adótartozás rendezésére. Mutatjuk hogyan.
Dr. Pokó DiánaAzt már sokan tudják, hogy a gazdasági...
Nem lett követeléskezelési törvény, Magyarországnak is lesz EU-s kötelezettségszegési bírság
Az Európai Bizottság az Európai Unió Bírósága előtt keresetet...
Minden, amit az utasoknak tudniuk kell: A Ryanair 2025-ös szabályváltozása
A papírmentes beszállástól a poggyászkorlátozásig - Készüljön fel az...
A Honda és a Nissan összeolvadási tárgyalásokat folytat
A Honda és a Nissan állítólag feltáró jellegű tárgyalásokat...
Hírek
Az alkoholmentes sör egyre népszerűbb az EU-ban: De vajon megelőzi-e a hagyományos sört?
Az alkoholmentes sör egyre népszerűbb az EU-ban: De vajon...
A diktatúra habzó bája: nyugati mintájú söröző nyílt Észak-Koreában
Észak-Korea egy vadonatúj, nyugati stílusú sörözőt reklámoz fővárosában, de...
Erősödött csütörtök reggelre a forint
A februári kezdéshez képest a forint 1,6 százalékkal erősödött az euróval, valamint 2,3 százalékkal a dollárral és a svájci frankkal szemben.
Erősödött a forint szerdán
Erősödött kissé a forint szerdán a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.
Vegyesen mozgott a forint kedd reggel
Az eurót 1,0305 dolláron jegyezték kedden reggel, alacsonyabban a hétfő esti 1,0313 dollárnál.
Gyengült a forint hétfő reggel
Az euró 1,0315 dollárt ért hétfő reggel a péntek esti 1,0326 dollár után.
Devizapiac – Erősödött kissé péntek reggelre a forint
Erősödött kissé a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben péntek reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Gazdaság
Az adóelőlegből is igénybe vehető az szja-kedvezmény
Nyomtatásra, irattárolásra sincs szükség, mert a nyilatkozatot az adóhivatal automatikusan továbbítja az abban megjelölt munkáltatónak, kifizetőnek.
Az alapvető élelmiszerek árának csökkentéséért lép a GVH
A nemzeti versenyhatóság álláspontja szerint az érdekképviseleti szervezetek által rendszeresen kiadott áremelési közlemények sérthetik a tisztességes piaci versenyt és fokozzák az inflációs nyomást.
Itt az első kamatforduló, utalják a csúcshozamot az inflációkövető állampapírokra
A PMÁP-ot az államkincstár 99 százalékos árfolyamon váltja vissza, de ez az egy százaléknyi veszteség is bőven megéri, hiszen a többi lakossági állampapír közül a legalacsonyabb kamatú is 5,5 százalékot fizet